> پرسش و پاسخ
آفتاب
منابع
  اعتقادات
در مجلس روضه ای بودم که با توجه به صحبتهای روضه خوان این سوالات برای من پیش آمد لطفا پاسخ دهید
آیا نماز اهل تسنن چون دستهایشان را به سینه می گذارند مورد قبول نیست؟
آیا اهل تسنن همه جهنمی می باشند؟
آیا خواندن قرآن اهل تسنن مورد قبول خداوند نمی باشد؟
ارسال پاسخ به این سوال
۱۳ تیر ۱۳۸۵ | ارسال پیغام به mit45   
تکميل بخشهاى ستاره‌دار ، الزامى است.
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
 فهرست پاسخ‌ها
با عرض سلام جهت پاسخگویی اینطور می توان گفت که اولا بستن دستها در نماز یک نوع بدعت است و طبق منابع شیعی و سنی وجود مقدس پیامبر به هیچ عنوان دستان مبارکشان را در نماز ها نمی بستند و به این موضوع در منابع سنی از قبیل شافعی و حنابلی ذکر شده و در فقه اهل تسنن این امر مستحب است و نکته جالب اینکه در یکی از کتب بسیار معتبر و مهم سنی اینطور مرقوم شده که پیامبر دستانش را در نماز نمی بست و در ادامه این حدیث آن عالمی کهاین مطلب را نوشته می گوید که سنی ها در نمازهایشان دستانشان را ببندند!!!
نکته دوم درابطه با سوال بعدی که آیا اهل تسنن بهشتی هستند یا نه می توان به حدیث پیامبر اشاره کرد که فرمودند هر که از علی(ع) اطاعت کند مرا اطاعت کرده و هر که مرا اطاعت کند خدا را اطاعت کرده و هرکهاز علی دوری کند و با او دشمنی کند و از او اطاعت نکند مرا اطاعت نکرده و هر که مرا اطاعت نکند خدا را اطاعت نکرده.
ونیز طبق حدیث قدسی که می فرماید خداوند متعال ولایت علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی.
و در پاسخ سوال سوم می توان گفت که قرآن خواندن اهل تسنن بدون امر مهم ولایت هیچ اجری ندارد چون شرط قبولی همه عبادات ولایت امام علی(ع) است طبق حدیث امام رضا(ع) که فرمودند کلمه لااله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی و بشرطه ها و شروطها و انا من شروطها .
یعنی انسان فقط توسط ولایت اهل البیت می تواند به حریم الهی وارد شود.
التماس دعا.
ارسال پیغام به hagsaeed
در مورد سؤال دوم شما میخواستم بگم مشابه این سؤال برا من هم پیش اومده بود که « آیا یکی مثل انیشتین اگه مسلون نباشه می ره جهنم چون در قرآن داریم که جز در حالت مسلمونی نمیرید»
جوابی که بهش رسیدم اینه که یه بحثی داریم بنام مستضعف فکری. اگه اون یارو(ببخشین این کلمه رو بکار بردم) مسیحیه مسلمون نشه چون باید از بعضی از کارهاش دست برداره آدم ظالمیه (حالا ظلم چیه؟)و معلومه که آدم ظالم از خشم خدا نمی تونه فرار کنه. ولی اگه نه بنده خدا براش یقینی شده که کارش درسته اگر هم راهش غلطه پیش خدا معذوره.
در مورد سؤال سوم هم اگه قرآن خوندن برای انسان حقایق رو روشن نکنه (حتی برا ما شیعه ها ) به چه دردی میخوره اگه خدای نکرده این جوری باشیم میشیم همون کسیکه قرآن رو خیلی خوشکل میخوند آخر هم جلوی امام زمانش(امام علی) شمشیر کشید.
ارسال پیغام به h8615693
نه مسیحیت نه اسلام نه یهودیت ونه ونه ... بلکه انسانیت بلکه جوانمردی بلکه ظالم کشی خداوند در قران گفته هرکس را به میزان عمل صالح و عمل زشت مجازات می کنیم اسلام درخشش انسانیت اسلام درخشش جوانمردیست حال اگر کسی نمی داند یا کسی اورا به اشتباه انداخته یا خود توان درکش را ندارد مهم این اینست همه خداپرستیم خدای احد و واحد
ارسال پیغام به mm1388
سلام و علیکم خدمت دوست گرامی من نظر خود را در مورد سوالات شما این گونه بیان میکنم
جواب ۱ـ طبق حدیث صحیح رسول الله صلی الله علیه وسلم که می فرماید: به ما گروه پیامبران دستور داده شده است که در خوردن افطار، تعجیل نموده و در خوردن سحر تاخیر نماییم و در نماز دست راست و خود را بر روی دست چپ بگذاریم.(ابن حبان به سند صحیح)
جواب۲ـ بهر حال بهشتی یا جهنمی بودن جز قضا و قدر است که تنها خداوند از آن آگاهی دارد.
جواب۳ـ رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید: خداوند به وسیله این کتاب (قرآن) اقوامی را بالا می برد(آنانیکه بدان ایمان آورده و عمل می کنند) و عده ای دیگر را بدان پست می کند(کسانی که بدان ایمان ندارند و یا به آن عمل نمی کنند)(رواه مسلم 817)
ارسال پیغام به saeedesmaili
به نظر من این مطالب که فلان بن فلان از فلان بن فلان حالا فرضا هم هم بهترین کارشناسهای اسلام شناس آن را تایید کرده باشند اما قرآن مرجع هست مانمی تونیم به این حرفها زیاد تکیه کنیم به خاطر اینکه احتمالش هست اشتباه باشه یا درهمان پیامبر اشتباه به گوش بعضی ها رسونده باشن که پیامبر همچین حرفی زده همون طور که قضیه اما م علی علیه السلام که یک عده یقین دارند که ....
حرف از زبان پیامبر می زدن جعلی که مجبور بودن پاک سازی کنن حالا دیگه فلان بن فلان بن فلان از زبان پیامبر شنیده که ... مهم باطن است از درون با خدا راز ونیاز کنی
ارسال پیغام به mm1388
چاپ  |  بازگشت