مرد متولد شهریور

و حالا مرد عجیب و غریبی را معرفی خواهم كرد. این مرد، كسی است كه گاهی شانس خود را در قمار امتحان می‌كند. او رک‌گو است و آنقدر سرد و بی‌احساس است كه گاهی با خود فكر می‌كنید چه اشتباهی كرده‌اید كه به او این‌طور رفتار می‌كند. اما قبل از آنكه نامه اعتراض‌آمیزی برای ما بفرستید، باید بگویم همهء مردان برج شهریور این‌گونه نیستند.


متولدین مرد این برج چه جذاب باشند، چه نباشند، معمولاً دوست‌داشتنی به نظر می‌رسند. بیشتر آنها پوستی به لطافت ابریشم و به صافی نهر كوهستان، بدون جوش و لك دارند. آنها چشمانی قشنگ و معمولاً قهوه‌ای رنگ دارند كه مثل ستاره‌ها می‌درخشند. مرد متولد برج شهریور بلند قد و لاغر اندام است. او نمونهء بلندی، سبزه بودن، و خوش تیپی است.


به لباس‌هایش اهمیت زیادی می‌دهد و اغلب سنتی است، حتی وقتی كه اهل مد می‌شود و به همین علت احساس ناراحتی می‌كند. او پولش را صرف خرید لباس‌های ساده و سنگین و عینك آفتابی موقری می‌كند و با كراواتی فوق‌العاده به لباس‌ها جلوه می‌دهد.


برخی از مردان متولد برج شهریور كمی سرد و بعضی دیگر مشخصاً سرد و بی‌روحی هستند. برای مرد متولد این برج سخت است كه خود را از نظر عاطفی متعهد كند چون می‌ترسد كنترل اوضاع از دستش خارج شود. او احساسات خود را به طریقی معتدل و دقیق بیان می‌كند. سیارهء او (مریخ) سبب می‌شود بیش از قلب از طریق ذهن احساس كند. بسیاری از آنها وقتی روش منطقی را انتخاب می‌كنند. احساس امنیت بیشتری دارند.


مرد شهریور مردی كوشاست و برای رسیدن به آنچه می‌خواهد سخت تلاش و كار می‌كند ولی الزاماً تلاش او همیشه به سمت پیشرفت و صعود نیست. چون بر عكس متولدین برج‌های دیگر جاه‌طلبی‌های حیرت‌انگیز به او القا شده است. او مثل متولدین برج‌های قابل تغییر، به دگرگونی و تحول در زندگی نیازمند است. گاهی نظرش را چنان تغییر می‌دهد، كه فكر می‌كنید می‌خواهد شما را اذیت كند. از آنجا كه ابراز احساسات برای او آسان نیست، پدر خوبی نخواهد بود، هر چند كه خودش می‌خواهد باشد. اما برای او سخت است كه خودمانی رفتار كند. او پدری بسیار منضبط است و وقتی بچه‌ها تكالیف مدرسه را انجام ندهند الم شنگه به پا می‌كند.


پدر شهریوری گاهی فراموش می‌كند كه او مدیر مدرسه نیست یا حتی اگر باشد، خانه مدرسه نیست او باید بفهمد كه تعلیم و تربیت همه چیز نیست و عاطفه و محبت مهم‌تر است. در هر مرحله‌ای از زندگی كه این نكته را بفهمد و به درستی رفتار كند، مردی خشنود و با احساس خواهد بود.

زن متولد شهریور

مهم‌ترین نشانه در طالع بینی زن متولد شهریور باكرگی،‌ دوشیزگی، و طبیعی بودن است و همین برای توصیف دختر متولد این برج كافی است. دختران متولد این برج به‌طور كلی هیچ وقت مثل مردم دیگر رفتار نمی‌كنند. نه عصبانی می‌شوند و دردسر درست می‌كنند و نه یك دفعه غیبشان می‌زند. او عمداً می‌خواهد كه مثل طبیعت به نظر برسد. (نه منظور من این نیست كه او لباس نمی‌پوشد و سخت است) او ندرتاً آرایش می‌كند. اگر زنی روستائی باشد، مطمئن باشید از ریشهء گشنیز و كرفس یا چیزی شبیه به آن، مواد آرایشی درست كرده و مصرف می‌كند.


او مادر محشری است. برای او خیلی مهم است كه بچهء باهوشی داشته باشد. اما باید بداند كه بچه همان اندازه كه به آموزش و یادگیری نیاز دارد به عشق و محبت هم نیازمند است. زن شهریور باید به خاطر داشته باشد كه گهگاه كتابش را كنار بگذارد و كودك را در آغوش بگیرد. او یك ریز به دنبال علایم هوشمندی در نوازادش است و حتی شاید گاهی فكر كند كه نوزاد كوچولو از نظر هوش مشكل دارد! در عین هر كاری كه بتواند برای بچه انجام می‌دهد و از سپیدهء صبح تا بوق سگ از او پرستاری می‌كند.


یادتان باشد كه او خوددار است. پس انتظار نداشته باشید كه مثل متولدین برج‌های آبی ناگهان فوران كند، یا مثل دخترهای متولد برج اسد و میزان جذاب و لوند باشد. در عوض چشم‌های او تمام مدت شما را به دقت نگاه می‌كند و سعی دارد به كنه وجود شما پی ببرد. پشتكار او سبب می‌شود كه دستیار خوبی باشد و هر رئیسی به او واقعاً اعتماد كند. او فمینیست سرسختی است ولی می‌خواهد كه او را مثل یك انسان باهوش با حقوق خودش بپذیرید. در زندگی برخی از زن‌های متولد این برج لكه‌هائی هست كه دوست دارند آنها را مثل غلط‌های تایپی با غلط گیر پاك كند و اگر موفق شود از خوشحالی بال در‌می‌آورد.