نیاز به مدیریت امری همگانی است. تمامی سازمان‌ها، خواه کوچک یا بزرگ، یک نیاز مشترک دارند و آن، نیز به هدایت شدن است. این امر برای شرکت‌های تولیدی، بخش‌ها و یا واحدهای مهندسی و تحقیق و توسعه، مدارس، اداره پلیس و حتی خانواده و هر مورد مشابه دیگر کاربرد دارد. در هر کدام از این نهادها، منابع باید در جهت تحقق اهداف سازمانی هدایت شوند. خواه این اهداف در جهت کسب سود، یا آموزش کیفی دانشجویان دانشگاه و یا رساندن بشر به ماه باشند. به‌طور خلاصه، مدیر یک نیروی به حرکت درآورنده است و بدون خدمات او، منابع بدون تغییر باقی خواهند ماند و هرگز به محصول یا خدمت تبدیل نمی‌شوند.
سرپرستان، مدیران و مدیران ارشد بخش‌های مهندسی و تحقق و توسعه در اینکه مسئول هدایت عملیات فنی در کارخانه‌ها هستند، با هم تشابه دارند. سازماندهی، هماهنگی، هدایت، تخصیص و کنترل منابع تحت اختیارشان، اولین مسئولیت آنها است. اینکه آنها چه میزان از این وظایف را به انجام می‌رسانند، کارآئی و بازدهی شرکتشان را تعیین خواهد نمود. تلاش آنها مانند تلاش کارکنان سایر واحدهای کارخانه به‌سوی یک هدف جهت‌گیری می‌شود و آن، حصول نتیجه است. بنابراین میزان مشارکت آنها بر این اساس مورد سنجش قرار می‌گیرد.
ادبیات گسترده‌ای در زمینهٔ مدیریت وجود دارد. مدیریت توسط محققان و کارورزان به‌عنوان یک رشته، شغل، حرفه، نظام و فرآیند، مورد بررسی قرار گرفته است. مدیریت، به یک رشته دانشگاهی تبدیل شده است و آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌های مختلف به دانش‌آموختگان این رشته، مدارک لیسانس و بالاتر اعطا می‌کنند. مدیران علاقه‌مندند تا متخصصانی تلقی شوند که متعلق به بسیاری از انجمن‌های شغلی و حرفه‌ای می‌باشند که نیازهای مدیران را برطرف نموده و موقعیت حرفه‌ای آنها را اعتلا می‌بخشد.

فایل(های) الحاقی

پرورش مهارت‌های مدیریتی مهندسان و محققان pervaresh maharathaye modiriaty.pdf 9,561 KB application/pdf