نوشته شده توسط & ثبت شده در وبلاگ نويسي.

اگر تصمیم گرفته اید که یک وبلاگ تجاری راه اندازی کنید لطفا تا آخر این مقاله همراه ما باشید. یک وبلاگ، ابزار قدرتمندی برای کمک به پیشرفت تجارت شما می باشد و می توانید بوسیله آن مشتریان و حجم کاری خود را افزایش دهید. البته پیش از هر اقدامی در ورود به فضای وبلاگ ها، خیلی مهم است که امکانات نرم افزار وبلاگ نویسی را در نظر بگیرید. درحالیکه ابزارهای مختلف وبلاگ نویسی موجود می باشند خیلی از آنها برای وبلاگ نویسی شخصی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل اینکه یک وبلاگ تجاری به عملکردها و قابلیت های بیشتری نیاز دارد مهم است که این مسئله را در ارزیابی خود مد نظر قرار دهید.
برای کمک به شما در مورد انتخاب نرم افزار وبلاگ نویسی به معرفی 11 قابلیت ضروری که یک نرم افزار  وبلاگ نویسی تجاری می بایست دارا باشد می پردازیم.

1 . از آدرس وب سایت شما استفاده کند
جهت بیشترین بهره برداری از کارآیی موتور جستجوگر، خیلی مهم است که آدرس وبلاگ شما متعلق به خودتان باشد و زیرمجموعه ای از آدرس دامین شخص دیگری نباشد.

2 . امکان عضویت از طریق آر اس اس و ایمیل را دارا باشد
پایگاه وبلاگ نویسی شما نباید محدودیتی برای اشتراک از طریق آر اس اس داشته باشد. ایمیل یک گزینه مهم و یک شیوه رایج برای دریافت اطلاعات جدید در بین بسیاری از خوانندگان می باشد. ابزار وبلاگ نویسی شما همینطور می بایست قابلیت ارسال خودکار پست های جدید وبلاگ را ازطریق ایمیل به کاربرانی که این امکان را انتخاب کرده اند، داشته باشد.

3 . بصورت اتوماتیک به رسانه های اجتماعی متصل شود
نرم افزار وبلاگ نویسی شما می بایست بصورت اتوماتیک لینک های مرتبط با رسانه های اجتماعی را در هر پست نصب کند تا بدینوسیله خوانندگان براحتی بتوانند محتویات وبلاگ شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، بدین طریق شما می توانید به بیشترین خواننده دسترسی پیدا کنید.

4 . کارچاپ را تسهیل کند
نرم افزار وبلاگ نویسی شما، می بایست ایجاد، هماهنگی در ویرایش و چاپ مقالات شما را تسهیل کند.

5 . گزارش رشد کاربران از طریق ایمیل و آراس اس را در بازه های زمانی تهیه  کند
شما می بایست بتوانید چگونگی رشد کاربران خود به اضافه منابع آماری دریک زمان خاص را دنبال کنید. این امکان همینطور می تواند در ایجاد امکان تقسیم بندی رشد کاربران از طریق ایمیل در مقابل آر اس اس مفید باشد.

6 . کارآیی یک مقاله را پیگیری کند
قابلیت ارزیابی واحدهای مختلف (بطور مثال تعداد لینکهای داخلی، کامنت ها و نظرات) برای تک تک مقاله ها به شما کمک می کند تا به یک دید کلی دست یابید و بتوانید سلیقه ها و تمایلات را در پستهای وبلاگ خود پیدا کنید. پس از مدتی، شما توانایی استفاده از این اطلاعات جهت کمک به تصمیم گیری بهتر در مورد موفقیت و کارآیی برخی مقاله ها نسبت به بقیه را خواهید داشت. ابزار وبلاگ نویسی “Type pad ” بطور نمونه قابلیت بررسی روزانه کارآیی وبلاگ را دارد همینطور می تواند از قابلیت تحلیلی گوگل نیز استفاده کند.

7 . بازدید کنندگان و رقبا را تحلیل کند
نرم افزار وبلاگ نویسی که با وب سایت شما یکپارچه و تلفیق شده باشد می تواند بینش بسیار خوبی در مورد اینکه نقش کلی وبلاگ در موفقیت شرکت شما چیست، فراهم آورد. ابزاری همانند Hub spot’s توسط ابزار “”source tool ترافیک وبلاگ، رقبا و کاربرانی را که از طریق وبلاگ پیدا کرده اند را تحلیل می کند که می تواند بسیار ارزشمند باشد.

8 . امکان جستجو(SEO) بر مبنای لغات کلیدی را دارا باشد
یک پایگاه وبلاگ نویسی کارآمد که با وب سایت اصلی شما یکپارچه شده باشد به شما در دنبال کردن کلمات کلیدی که در موتورهای جستجو رده بندی شده اند کمک می کند. بعلاوه امکان” SEO ” را برای مقالات وبلاگ شما بر پایه کلمات کلیدی مورد نظر شما فراهم می سازد.

9 . رقابت شما را پیگیری و با رقبایتان مقایسه کند
نرم افزارهایی که ابزار تحلیلی برای بررسی کارآیی وبلاگ شما در مقایسه با رقبایتان را دارند می توانند اطلاعات بسیار ارزشمندی فراهم آورده و به شما در شناخت نقاط ضعف و قوت کمک نمایند.

10 . پشتیبانی فنی داشته باشد
هر چند که پشتیبانی فنی نمی تواند یک ملاک مهم برای وبلاگ های شخصی باشد، ولی قطعا در مورد راه اندازی یک وبلاگ تجاری باید مد نظر قرار گیرد. به ویژه زمانی که قصد انجام دادن کار حرفه ای داشته باشید. نرم افزار وبلاگ شما می بایست امکان استفاده از پشتیبانی کارشناسان را که می توانند به سوالات فنی با یک برنامه زمان بندی شده پاسخ دهند فراهم آورد. برای نمونه ابزار Movable Type”” پشتیبانی از فعالیتهای تجاری را ارائه می کند.

11 . کارشناسی بازاریابی ارائه دهد
نباید از یک نرم افزار وبلاگ نویسی که اطلاعی در مورد وبلاگ نویسی تجاری ندارد استفاده کنید. به دنبال موارد حائز اهمیت در پایگاه وبلاگ نویسی خود که مقالات و خدمات و… را ارائه می دهد باشید تا بدانید که چگونه با وبلاگ خود موفق خواهید شد.

مهم است که به یاد داشته باشید هر نرم افزاری که در نهایت انتخاب می کنید می بایست از لحاظ قابلیت های ذکر شده بررسی شود تا وبلاگ شما بتواند هرچه بیشتر موفق باشد. به عنوان دست گرمی توصیه من به شما نرم افزار وبلاگ نویسی Hub spot’s است زیرا تمامی ویژگی های ذکر شده را دارا می باشد. لطفا از نظرات و پیشنهادات خود در معرفی نرم افزارهای وبلاگ نویسی ما را مطلع کنید. تبریک به تصمیم گیری شما!

۲ نظرات در مورد “نرم افزار وبلاگ نویسی باید چه قابلیت هایی داشته باشد”

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)