نوشته شده توسط & ثبت شده در خبر, سیاسی و اجتماعی.

ابتکار احمدی نژاد در سیاست خارجی خصوصا مورد اخیر آن در ارائه ی پیشنهاد تشکیل کمیته ی حقیقت یاب، مسئولان آمریکایی را به واکنش شتاب زده وادار کرد. رادیو فردا نیز در این بین مستثنی نبود و اعلام کرد که اوباما به احمدی نژاد باخت.
قتل دو پزشک تهرانی جزو داغ ترین اخبار یک هفته ی اخیر بوده است. یکشنبه ی هفته ی گذشته دو متهم پرونده ی قتل دكتر غلامرضا سرابی به اتهام قتل با انگیزه ی شخصی اعتراف كردند. از آن طرف معاون وزیر کشور گفت که قاتل یکی از پزشکان دستگیر شده است و در خصوص قاتل پزشک دیگر نیز سرنخ هایی بدست آمده است و این قتل ها با هم هیچگونه ارتباطی ندارند.
جمعه ی گذشته نیز یکی از عاملان قتل دکتر «سرابی» حین دستگیری ضمن تیراندازی به سمت پلیس، وقتی خود را در محاصره ی ماموران انتظامی کرمانشاه دید، با شلیک چند تیر خودکشی کرد.
حوادث کهریزک و بازداشتگاه کهریزک طی یک سال اخیر موج وسیعی از اخبار را به خود اختصاص داده است. محسن روح الامینی، محمد کامرانی و امیر جوادی فر در پی تخلفات صورت گرفته از سوی برخی افراد خودسر بعد از حوادث و اغتشاشات پس از انتخابات سال گذشته در بازداشتگاه کهریزک به شهادت رسیدند. دو افسر نگهبان نیروی انتظامی در همین ارتباط در دادگاه نظامی عامل قتل و مجرم شناخته شده و به قصاص نفس محکوم شدند. چهارشنبه ی هفته ی گذشته خانواده ی این سه شهید حوادث کهریزک این دو افسر را مورد بخشش قرار دادند.
شنبه ی این هفته خبری منتشر شد مبتنی بر اینکه موسوی و کروبی یک هفته پیش از برگزاری اجلاس خبرگان در تماس های جداگانه با دستغیب، از وی درخواست می کنند در جلسه ی پیش روی خبرگان شرکت کند.
ابراهیم یزدی دبیركل گروهک غیرقانونی نهضت آزادی بعد از ظهر روز جمعه (نهم مهر ماه) به همراه هاشم صباغیان نفر دوم این گروهک در اصفهان بازداشت شد.
و آخرین خبر در حوزه ی سیاست اینکه در اولین روز از هفته ی جاری رئیس جمهوری آمریکا، با «سارا شورد»، شهروند آمریکایی که دو هفته پیش از زندان اوین آزاد شد، دیدار کرد.
در مورد قتل پزشکان رئیس سازمان نظام پزشكی خاطرنشان كرد: از زمان وقوع سوء قصد به جان پزشكان، نظام پزشكی از نیروی انتظامی و وزیر كشور درخواست كرده است كه با جدیت این موضوع را پیگیری كند تا پزشكان با آرامش خاطر و دلگرمی به كار خود ادامه دهند. سردار بهرام نوروزی نیز در خصوص پرونده ی قتل دو پزشک كه اخیراً در تهران به دست افراد ناشناس به قتل رسیده بودند، گفت: پرونده قتل این دو پزشک در نیروی انتظامی تشكیل و ضاربین شناسایی شده و برخی نیز دستگیر شده اند.
مدیر كل محیط زیست استان تهران با پیش بینی اینكه آلودگی هوای تهران در زمستان افزایش می یابد، گفت: برنامه پنج ساله ی كاهش آلودگی هوای استان تهران تا دهه فجر تصویب نهایی می شود.
و در آخر اینکه مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران با بیان این كه از ابتدای سال تاكنون حدود ۲۸۰۰ تاكسی فرسوده تهران نوسازی شده است، گفت: ۱۲ هزار تاكسی دیگر تا پایان سال نوسازی می شود.

۲ نظرات در مورد “مهمترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی 4 مهر – 10 مهر”

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)