نوشته شده توسط & ثبت شده در خبر, سیاسی و اجتماعی.

در اولین روز از هفته ی گذشته استاد کیخسرو خروش، پدید آورنده ی آثار ارزشمند نقاشی و خوشنویسی با حجت الاسلام سید حسن خمینی یادگار امام راحل دیدار کرد و اثری ارزشمند را به وی اهدا کرد.
خبرگزاری فارس هفته ی گذشته خبری را بر روی خروجی خود قرار داد که حاکی از دیدار خصوصی احمدی نژاد و عسگراولادی بود.
شنبه ی هفته ی گذشته محسن آرمین پس از تودیع وثیقه ی صادره به میزان ۲۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شد.
وزیر کشور نیز خبر از دستگیری تعدادی از عوامل حادثه انفجار تروریستی زاهدان داد.
مصطفی كواكبیان نماینده مردم سمنان در مجلس  گفت: مذاکره ی بین ایران و آمریکا باید بدون پیش شرط انجام شود و آمریکا حسن نیت خود را در این زمینه اثبات کند.
و آخرین خبر از حوزه ی سیاست اینکه کارهای مقدماتی اولین مرحله ی راه اندازی فیزیکی نیروگاه اتمی بوشهر در ایران تا پایان ماه اوت (اوایل شهریور) به اتمام می رسد.
در طی هفته ی گذشته خبرهای بسیاری در حوزه ی بهداشت و درمان اجتماعی انتشار یافت. اولین و مهمترین آن این بود که یک متخصص قلب و عروق گفت: از هر پنج ایرانی یک نفر فشار خون دارد و این درحالی است كه حدود ۵۰ درصد از این افراد نمی دانند مبتلا به این بیماری هستند.
وزیر بهداشت اعلام کرد که یک سیستم ارزشیابی به صورت سالیانه و ماهانه هر دو بخش بیمارستان های دولتی و خصوصی را مورد ارزشیابی قرار می دهد و در این صورت درجه اعتباربخشی بیمارستان هایی که مردم از آنها راضی نیستند کم می شود.
در تهیه و تولید شامپو، صابون و سایر شوینده ها از موادی استفاده می شود که ممکن است عوارضی را در فرد ایجاد کند که خاصیت سرطان زایی داشته باشد. این ماده تنها شامل شامپوهای تولید داخل نمی شود و در شامپوهای خارجی نیز از این ماده استفاده می شود.
الكل عرضه شده در داروخانه ها از نظر پزشكی غیر خوراكی است. به همین منظور وزارت بهداشت اعلام کرد که بسته بندی شیشه های حاوی الكل تغییر می كند.
یكی از نتایج سخت بودن شرایط ازدواج برای جوانان برقراری روابط به دور از نظارت والدین و خانواده در میان برخی از جوانان است. افزایش آمار سقط های غیرقانونی در کشور حاکی از این حکایت تلخ است و نشان می دهد بارداری در میان گروه سنی ۱۸ و ۱۹ ساله کشور افزایش یافته است!
بحث آب آلوده ی تهران هنوز داغ است و کمرنگ نشده است. كمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حال پیگیری است كه چاه های آب تهران را به صورت رندوم (تصادفی) شناسایی كرده و مورد آزمایش قرار دهد.
كتاب درسی عفاف و حجاب باعث ترویج ریشه ای فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می شود اما کتاب مستقلی به نام عفاف و حجاب وارد نظام آموزشی نمی شود.
قاچاق مرجان ها در خلیج فارس و دریای عمان شدت یافته است. در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست به زودی طرح ویژه و ضربتی را برای برخورد و مقابله با قاچاقچیان مرجان های دریایی با هماهنگی نهادهای ذیربط اجرایی می كند.
و در آخر دو خبر در حوزه ی شهر و شهرنشینی. تعداد مسافران مترو در ماه رمضان کاهش پیدا می کند و پیش بینی می شود امسال نیز با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تعداد مسافران در این ماه مواجه شویم.
موضوع سرقت مجسمه های تهران هنوز در دست پیگیری است و چند مظنون دیگر در این ارتباط دستگیر شده اند.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)