نوشته شده توسط & ثبت شده در خبر, سیاسی و اجتماعی.

مهمترین خبر در ابتدای هفته ی گذشته خبر تعطیلی دو روزه ی یکشنبه و دوشنبه ی هفته ی پیش ادارات دولتی، نهادها و سازمان ها بود که هیئت دولت علت آن را گرمای بی سابقه ی هوا اعلام کرد.
21 تیر ماه روز عفاف و حجاب بود، محمدنبی حبییی در نامه ای که به رئیس جمهور نوشت درخواست کرد که مصوبه ی حجاب و عفاف را در دستگاه های زیر مجموعه ی دولت اجرا كنید.
و سرانجام طرح تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها توسط شورای نگهبان به تصویب رسید.
خبری به نقل از بی بی سی جزو داغ ترین اخبار هفته ی پیش بود و آن هم خبر دستور بازداشت مریم و مسعود رجوی توسط دادگاهی در عراق بود.
سه شنبه ی هفته ی پیش بود که خبری بر روی خروجی سایت ها و خبرگزاری ها رفت که حاکی از آن بود که شهرام امیری با مراجعه به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن خواستار بازگشت سریع به تهران شده است. فردای آن روز یعنی چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه از خروج شهرام امیری از خاک آمریکا خبر داد و اعلام کرد که وی به ایران بازمی گردد.
رابرت گیبس، سخنگوی کاخ سفید درباره ی شهرام امیری گفت كه واشنگتن این شهروند ایرانی را نگه نداشته است و بنابراین وی بخشی از هیچ مبادله ای نیست.
سرانجام داغ ترین خبر صبح روز پنج شنبه 24 تیر ماه که به سرعت بر روی خروجی تمامی خبرگزاری قرار گرفت: شهرام امیری پژوهشگر ربوده شده ی ایرانی به تهران بازگشت.
شهرام امیری پس از بازگشت به کشور، صبح پنج شنبه در فرودگاه امام خمینی (ره) در مورد تمامی اتفاقات این مدت با خبرنگاران گفتگو و مصاحبه کرد.
تاسف بارترین خبری که اواخر هفته ی پیش اتفاق افتاد عملیات انتحاری زاهدان بود. در این انفجار ۲۶ نفر شهید و ۳۰۰ نفر مجروح شدند. تا روز جمعه 25 تیر ماه فقط هویت ۲۲ شهید انفجار تروریستی زاهدان شناسایی شد.
در حوزه ی اجتماعی اوایل هفته ی گذشته، سازمان وظیفه عمومی تغییر زمان اعزام به خدمت مشمولان دیپلم و زیردیپلم را اعلام کرد.
خبر برگزاری جشنواره ی حجاب و عفاف با حضور ۵۰۰ نفر از آرایشگران برگزیده ی کشور جزو اخبار برگزیده ی هفته ی گذشته ی حوزه ی اجتماعی بود. یکی از نکات جالب این جشنواره، خبر انتشار ژورنال مدل موی زنان بود.
و در آخر دو خبر داغ داغ در مورد گرمای طاقت فرسای امسال تابستان. وزارت بهداشت توصیه هایی را در مورد مقابله با گرما در این روزها اعلام کرد. و آخرین خبر اینکه شدت گرمای هوا هیچگونه ارتباط مستقیمی با زلزله ی تهران ندارد!

۲ نظرات در مورد “مهمترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی 19 تیر – 25 تیر”

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)