نوشته شده توسط & ثبت شده در خبر, سیاسی و اجتماعی.

هفته ی گذشته در حوزه ی سیاست هفته ای پربار و داغ بود. مشائی در جلسه ای که با برخی از همفکران و فعالان سیاسی حامی اش داشته در مورد انتخابات آینده تاکید کرده است که باید به نحوی عمل کنیم که آرای مخالفین را هم جذب کنیم.
در جلسه ی علنی یکشنبه ی گذشته ی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در واكنش به اقدام اخیر آمریكا علیه مقامات ایرانی مبنی بر تحریم و بلوكه كردن اموال آنها، به مقامات آمریكایی پیشنهاد داد كه دارایی همه مسوولین ایرانی را بلوكه كنند تا شاید باعث تشفی خاطر آنها شود.
یکشنبه ی گذشته دادستان کل کشور اعلام کرد که دو نفر از حمله كنندگان به منزل كروبی توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شده و برای رسیدگی بیشتر به پرونده به دادسرا معرفی شده اند.
یک مقام آگاه در اصفهان اسامی بازداشت شدگان همراه ابراهیم یزدی را اعلام کرد. ابراهیم یزدی که به خاطر ابتلا به بیماری پرستات و قلبی به صورت موقت از زندان آزاد شده بود بدون هماهنگی، به اصفهان سفر کرده بود.
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به حوادث کوی دانشگاه سه شنبه ی گذشته در شعبه دوم دادگاه نظامی یک تهران برگزار شد.
پنج شنبه ی هفته ی پیش تیراندازی كور عوامل استكبار جهانی در میدان آزادی شهر سنندج مركز استان كردستان، سبب شهادت ۴ تن از پرسنل نیروی انتظامی و یک عابر پیاده شد. پس از تیراندازی مهاجمان ضد انقلاب در ساعت ۵:۱۰ عصر پنجشنبه و اقدامات پلیسی دو نفر از مهاجمان توسط نیروهای امنیتی به هلاكت رسیدند.
حوزه ی بین الملل نیز کمابیش داغ و پرماجرا بود. شنبه ی گذشته صدها هزار نفر از مردم آمریكا در اعتراض به بیكاری و سیاست های اقتصادی دولت آمریكا به خیابان های واشنگتن پایتخت آمریكا آمدند. تظاهركنندگان علاوه بر در دست داشتن پلاكاردهایی، شعارهایی را در محكومیت هزینه های سنگین دولت اوباما در جنگ سر می دادند.
یک روزنامه ی صهیونیستی در مقاله ای توهین آمیز به سفر رئیس جمهوری ایران به لبنان اشاره و تصریح کرد که باید وی را در این سفر ترور کرد و آمریکا نیز با سکوت خود این اقدام را تایید می کند.
دولت آمریكا با اشاره به احتمال وقوع حملات تروریستی در اروپا نسبت به سفر شهروندان خود به این منطقه هشدار داد. وزارت خارجه آمریكا با انتشار بیانیه ای از آمریكایی ها خواست تا به دلیل امكان وقوع حملات تروریستی، حتی الامكان از حضور در اماكن عمومی كشورهای اروپایی خودداری كنند.
اخبار سیاست را با یکی از پرماجراترین خبرها به پایان می بریم. انتشار نامه های یکی از نظامیان زن کانادایی که در سال ۲۰۰۶ در افغانستان کشته شد، ابعاد تازه ای از تجاوز و مزاحمت به به زنان شاغل در قرارگاه ارتش کانادا در افغانستان را فاش کرد.
حوزه ی اجتماعی نیز طی یک هفته ی گذشته اخبار داغی را پوشش داد. معاون طرح و برنامه ی مرکز امور زنان و خانواده از تدوین دستورالعمل توسعه و ساماندهی موسسه های خیریه و راه اندازی مراکز وساطت خانواده خبر داد.
مردان ۱۲ درصد لوازم آرایشی كشور را مصرف می كنند! انواع رنگ های مو، ژل ها، اسپری های نگهدارنده ، كرم های برنزه كننده و ضد چروک توسط برخی از مردان استفاده می شوند.
دوشنبه ی گذشته مدیر کل ثبت احوال استان تهران از کاهش شش درصدی ازدواج و رشد چهار درصدی طلاق در نیمه ی نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۱۰۷ هزار و ۲۶۸ نوزاد در تهران متولد شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: نداشتن گواهینامه جرم است و فردی كه گواهینامه ندارد، به دادگاه معرفی می شود، اما ما این موضوع را از رسانه ها شنیده ایم و فیلم آن را ندیده ایم؛ اما از مسئولین انتظار می رود در رعایت قوانین محكم تر باشند.
یک خبر جالب اینکه بر اساس آخرین ارزیابی های انجام شده جمعیت كشور هم اكنون از مرز ۷۳ میلیون نفر گذشته است.
در آخر اینکه، دلایل تازه ی دولت برای انتقال پایتخت اعلام شد. معاون توسعه و منابع انسانی رئیس جمهور گفت: بحث انتقال از تهران بحث جدی است و رئیس جمهور یک شنبه ها این موضوع را دنبال می كند.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)