نوشته شده توسط & ثبت شده در بهداشت و تندرستی, خبر.

بد نیست با خبری در مورد فعالیت بدنی پست این هفته را آغاز کنیم. هرگونه حركت بدنی به وجود آمده توسط انقباض عضلات اسكلتی كه مصرف انرژی را در بدن بالا ببرد، فعالیت بدنی محسوب شده و این فعالیت ها منحصر به ورزش كردن نیست. شنا، پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و كوهنوردی مناسب ترین ورزش ها برای سلامت قلب است.
آمارها نشان می دهد که میزان خودکشی در افراد چاقی که جراحی های مربوط به کاهش وزن را پشت سر می گذراند، در مقایسه با جامعه ی عمومی بالاتر می رود، این در حالی است که اغلب، جراحی در کاهش وزن موثر است. برای لاغر شدن و خلاص شدن از شر چربی های شکمی رعایت چند نکته ی ساده می تواند موثر و کافی باشد.
دو نکته و دو خبر کلیدی و مهم در مورد بارداری و زنان باردار. اول اینکه زنان پیش از تصمیم گیری برای بارداری باید از نظر سلامت قلب مورد معاینه و بررسی قرار گیرند. بیماری قلبی مادر می تواند رشد داخلی رحمی جنین را تحت تاثیر قرار دهد. این در شرایطی است كه با انجام اكوی قلب می توان از مشكلات و عوارض احتمالی با خبر شد.
خبر دوم اینکه محققان دریافتند که زیاد و یا کم خوابیدن زنان باردار به ویژه در سه ماهه ی اول بارداری ممکن است زنان را در معرض خطر افزایش فشار خون قرار دهد و باعث بروز مشکلاتی پس از بارداری شود. معمولاً میزان خواب متعادل بین ۷ تا ۸ ساعت است ولی چون زنان در دوران حاملگی بیشتر تمایل به خوابیدن دارند، پزشکان ۹ ساعت خواب را به این دسته از زنان توصیه می کنند.
از زنان و بارداری سخن گفتیم بد نیست به یک نکته ی مهم دیگر در مورد زنان نیز اشاره کنیم. به گفته ی پژوهشگران سوئدی، آزمایشات ماموگرافی که در زنان ۴۰ تا ۴۹ ساله انجام می شود می تواند خطر مرگ ناشی از ابتلا به سرطان سینه را در آن ها تا ۲۹ درصد کاهش دهد.
چند نکته ی مهم و شاخص در مورد تغذیه و سلامتی که مهمترین برنامه در زندگی ماست. برخلاف این تصور که آبکش کردن برنج نشاسته ی آن را از بین برده و از خاصیت چاق کنندگی آن می کاهد، با آبكش كردن یک ششم ویتامین B۱ موجود در برنج از بین می برد.
متخصصان تغذیه توصیه می كنند كه از پختن زیاد سبزی ها خودداری كنید. این مواد خوراكی هرچه سریع تر پخته شوند كمتر مواد مغذی خود را از دست می دهند. برای این كه سبزیجات را زیاد نپزید، ابتدا آب خالی را جوش بیاورید و بعد سبزی را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و آن را روی شعله ی كم بگذارید و به محض پختن از روی اجاق بردارید.
افرادی كه مقادیر كلسترول بد در خون آنها بالا است، اگر رژیم غذایی غنی از مغز گردو به مدت سه هفته ی متوالی داشته باشند در لحظه هایی كه دچار استرس و تنش می شوند، فشار خونشان به دلیل مصرف گردو پایین می ماند و افزایش پیدا نمی كند.
مطلب این هفته را با ذکر بهترین خوراکی ها برای از بین بردن استرس به پایان می بریم. استرس ممكن است همه جا با شما باشد، مثل محیط كار، در هنگام رانندگی، در جشن ها و مراسم و یا حتی در منزل و زمانی كه اخبار ناخوشایندی ممكن است از طریق رادیو و تلویزیون به گوشتان برسد، اما در دنیای پرتنش امروز، چه كسانی ممكن است از استرس در امان باشند؟ با دنبال كردن یک رژیم غذایی منظم و همچنین انتخاب خوردنی هایی مناسب می توان تا حد امكان استرس روزانه را از خود دور نگه داشت.

۳ نظرات در مورد “مهمترین رویدادهای بهداشت و تندرستی 8 مهر – 14 مهر”

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)