نوشته شده توسط & ثبت شده در بهداشت و تندرستی, خبر.

طی یک هفته ی گذشته باز هم طبق روال همیشه اخبار داغی در حوزه ی تغذیه و سلامتی به چشم می خورد. برای ما ایرانی ها که طرفدار نوشیدن چای داغ هستیم بد نیست بدانیم که خوردن غذاها و نوشیدنی های داغ می تواند روی ارگان های مهم بدن نظیر گلو، نای و مری اثرات نامطلوبی بر جای گذاشته و فرد را به بیماری های خطرناكی دچار كند، که از مهمترین آنها سرطان مری است.
امروز اولین روز فصل پاییز است. اکثر افراد در فصل پاییز دچار آلرژی و حساسیت فصلی می شوند. جالب است بدانید که مصرف فست فودها و غذاهای آماده علایم آلرژی پاییزه را افزایش می دهند زیرا در فست فودها رنگ های مصنوعی وجود دارد كه موجب تشدید حساسیت می شود.
برخی غذاها و نوشیدنی ها تحریكات قوی در بدن ایجاد می كنند و مستقیما موجب بروز استرس می شوند، از جمله ی آنها می توان به چای، قهوه، كاكائو و شكلات اشاره كرد.
اشخاص عصبانی و افرادی که مبتلا به کم خوابی هستند با مصرف کاهو می توانند این مشکل خود را برطرف کنند و به آرامش برسند.
اغلب خانم ها که بعد از زایمان دچار اضافه وزن می شوند با اینکه در دوران شیردهی هستند دست به رژیم غذایی می زنند که برای سلامت بچه و خود مادر کاملا ضرر دارد. این دسته از مادران بد نیست بدانند که طبق تحقیقات انجام شده ی جدید، شیردهی سبب می شود كه روزانه ۵۰۰ كالری انرژی در بدن مادر سوخته شود.
در حوزه ی علوم پزشکی و بهداشتی نیز اخبار جالب توجه ای طی یک هفته ی گذشته دیده می شود. عصاره ی گیاه آلوئه ورا به دلیل داشتن خاصیت جوان كنندگی، التیام بخشی و نرم كنندگی در فرآورده های آرایشی بهداشتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، این گیاه دارای اثرات مرطوب كنندگی و ضد پیری است كه موكو پلی ساكاریدهای موجود در آن به حفظ رطوبت پوست كمک می كنند.
تحقیقات جدید نشان می دهند که شنا كردن در استخرهای ضدعفونی شده با كلر و رو بسته، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می كند. شنا كردن در این استخرها می تواند با آسیب رساندن مولكول های وراثتی دی ان آ به بروز سرطان منجر شده و همچنین موجب بروز مشكلات تنفسی شود.
بلوغ دختران از سن ۷ تا ۸ سال آغاز می شود ولی در بیشتر دخترها، این پدیده در سنین بین ۹ تا ۱۳ سالگی و با علائمی چون رشد سینه ها و شروع فعالیت اندام های جنسی شروع می شود. مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف الکل و کشیدن سیگار در سنین پایین ممکن است بلوغ را در دختران به تأخیر بیندازد.
و آخرین خبر اینکه افرادی که بیشتر در مورد موضوعی فکر می کنند، دارای سلول های بیشتری در لوب های پیشانی مغز هستند. در تازه ترین آزمایش عصب شناسان مشخص شده است آنهایی که بیشتر به حقانیت خود در مورد یک موضوع خاص فکر می کنند، هرچند سلول های بیشتری در لوب های پیشانی مغز دارند، اما معمولا دچار ضعف حافظه فعال هستند.

۲ نظرات در مورد “مهمترین رویدادهای بهداشت و تندرستی 25 شهریور – 31 شهریور”

 1. امیر محسن صدر

  کاش در کشور ما این تحرک جدید در مورد درمان بیماری های ناعلاج وصعب العلاج منجر به تحولی بزرگ در عرصه درمان وداروی بیماران در سطح وسیع شود وبسیاری از دردمندان گرفتاری که سالها باید با عوارض متعدد درگیر باشند به لطف خدا وتلاش پزشکان خدمان درمان شوند به امید آن روز .

  پاسخ دادن
 2. امیر محسن صدر

  کشف درمان ودارو یکی از اعمالی است که انسان را لایق بهشت وسعادت در این دنیا وآخرت میکند.

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)