نوشته شده توسط & ثبت شده در بهداشت و تندرستی, خبر.

طی یک هفته ی گذشته در حوزه ی علوم پزشکی و بهداشتی خبرهای داغ و جالبی به روی خروجی خبرگزاری ها و سایت ها رفت. فواید و ضررهای آدامس کشف شد. جویدن آدامس به بهبود حافظه ی عملی و افزایش توان یادگیری کوتاه مدت و بلند مدت افراد كمک می كند.
جالب است بدانید که ناخن هم تومور دارد. تومورها و زگیل ها می توانند در همه جای ناخن یافت شوند كه در اثر رشد تومور یا زگیل، صفحه ی ناخن ممكن است دچار تغییر شكل شود یا حتی تخریب شده و از بین برود.
کاهش وزن و رژیم غذایی دغدغه ی فکری اکثر افراد چاق است. محققان می گویند کاهش وزن می تواند به آلودگی خون منجر شود. تصور برخی افراد این است که خوردن بعضی مواد غذایی یا میوه ها باعث کاهش وزن می شود اما پزشکان معتقدند که هیچ ماده ی غذایی به خودی خود موجب كاهش وزن نمی شود، مگر اینكه در رژیم غذایی، مواد كم كالری جانشین مواد پركالری شوند. و بالاخره اینکه ارتباط بین چاقی و ناباروری کشف شد!
لیموترش خواص بسیاری دارد، علاوه بر اینکه منبع غنی ویتامین ث است در متعادل نگه داشتن وزن بدن و استحکام لثه ها نیز نقش بسزایی دارد.
مصرف نوشابه ی گازدار ضررها و زیان های خودش را دارد، مخصوصا افرادی که مشکلات معده و گوارشی دارند مصرف آن به هیچ عنوان برای آنها توصیه نمی شود. چای سرد یکی از نوشیدنی های مفیدی است که به علت عدم استفاده از افزودنی ها و مواد نگهدارنده به عنوان یک نوشیدنی طبیعی و سالم جایگزین مناسب برای نوشابه های گازدار است.
همه از بوی سیر فراری هستند، راه های فراوانی برای رهایی از بوی سیر را همه تجربه کردیم از جمله ی آنها خوردن چای خشک یا گذاشتن نخود خام در دهان است. اما بد نیست بدانید که پژوهش های جدید نشان می دهد که نوشیدن شیر می تواند از ترکیبات سولفور موجود در سیر که عامل طعم و رایحه ی آن می شود به میزان قابل توجهی بکاهد.
در آن سوی آبها پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس می گویند: گرسنه بودن روشی برای بیدار ماندن بدون احساس بی حالی یا درگیری ذهنی و هوشیار ماندن مغز است.
و در آخر دو خبر مهم در مورد ظروف تفلون و نچسب. تحقیقات نشان می دهد یكی از مواد سرطان زای موجود در ظروف تفلون در موش چهار نوع سرطان شامل سرطان كبد، پانكراس، سینه و بیضه ایجاد می كند. بر همین اساس می توان احتمال داد كه استفاده ی دراز مدت از این ظروف و مواجهه ی زیاد با این ماده در انسان نیز چنین اثرات سویی داشته باشد. مواد شیمیایی كه برای تولید پوشش ظروف نچسب آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند سبب افزایش میزان كلسترول در كودكان شوند.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)