نوشته شده توسط & ثبت شده در فرهنگی و هنری.

مهران مدیری زادهٔ ۱۸ دی ۱۳۴۰ از والدینی اراکی، کارگردان و بازیگر مجموعه‌های طنز سینما و تلویزیون ایران است. از جمله مجموعه‌های تلویزیونی که وی کارگردانی و بازیگری آنها را برعهده داشته می‌توان از پاورچین، نقطه‌چین، شب‌های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مرد ۲ هزار چهره و قهوه تلخ نام برد.
مهران مديري متولد دهه 40 در تهران است. او كه در خانواده اي هنردوست به دنيا آمده فعاليتهاي هنري خود را از نخستين سالهاي نوجواني شروع كرد و تا قبل از ورود به رشته تئاتر در دانشگاه،در چندين اثر نمايشي به عنوان بازيگر شركت نمود. تحصيلات آكادميك او در رشته «تئاتر» ،به دليل حضور او در جبهه هاي جنگ، ناتمام ماند اما عشق او به هنرهاي نمايشي، بار ديگر او را به عرصه نمايش در تئاتر و راديو كشانيد. او تا سال 1372 با نمايشهاي زيادي چون: شوخي، تلگراف، آرسنال، پانسيون، سيمرغ، هملت، كيسه بوكس و … روي صحنه رفت. و در اين دوران با بسياري از بزرگان تئاتر كشور چون «قطب الدين صادقي» و «ميكائيل شهرستاني» همكار شد.

وي همچنين در اين دوران به عنوان بازيگر در نمايشهاي راديويي «قصه هاي شب» نيزحضور يافت. مديري در سالهاي آغازين دهه 80، نخستين تجربه حضور خود را در برنامه هاي مذهبي تلويزيون تجربه كرد تا آنكه بر حسب اتفاق، وارد وادي «طنز نمايشي» در تلويزيون گرديد. او كه تا پيش از آن تنها يك اثر كمدي نمايشي بنام «پانسيون» را روي صحنه داشت، با نخستين جرقه هاي نبوغ و ابتكار خود در زمينه كمدي در مجموعه هاي تلويزيوني «نوروز72» -در سمت بازيگرـ و «پرواز57» -به عنوان بازيگر و كارگردان- كه در بهار و زمستان 1372، روي آنتن رفته بود به عنوان يك بازيگر كمدي خوش درخشيد. چنان كه يك سال بعد در مقام كارگرداني مجموعه طنز «ساعت خوش» توانست اثري ماندگار را در ژانر كمدي تلويزيوني به نام خود به ثبت برساند. «ساعت خوش» نخستين مجموعه آيتمي طنز در طول تاريخ تلويزيون ايران بود و حواشي اين برنامه پربيننده چنان دست و پاگير دست اندركاران آن شد كه تا سه سال امكان فعاليت مجدد تصويري را از آنان گرفت. مهران مديري كه به سبب اين محروميت سه ساله، امكان بازي در فيلمهاي مطرح «ضيافت» و «سلطان» مسعود كيميايي را از دست داده بود، در نوروز 77 همزمان با اكران فيلم سينمايي «ديدار» -كه در آن در سمت بازيگر حضور يافته بود- و نيز پخش برنامه طنز «نوروز 77» بار ديگر به صحنه نمايش بازگشت. او چند ماه بعد با ساختن مجموعه طنز «جنگ 77» كه آغاز دوباره دوران شهرت و محبوبيت او را نويد مي داد، بار ديگر با ساختار شكني در اين ژانر از برنامه هاي تلويزيوني به نوع جديدي از سبك نمايش كمدي رسيد كه مبتني بر داستان گويي بود.
كارگرداني مجموعه هاي: ببخشيد شما(1378)،پلاك 14 (1379-1378) ،نودشب (1379) و طنز 80 (نوروز80)، بازي در يك سريال تلويزيوني بنام «دردسروالدين» (1380) و بازيگري و بازيگرداني فيلم سينمايي «توكيو بدون توقف»، كه به نوعي ادامه روندتكميلي تجربه هاي هنري او محسوب مي شد، وي را به چنان پختگي و تجربه رسانيده بود تا بار ديگر اتفاق جديدي را در عرصه كمدي نمايشي ايران به ثبت برساند.

در سال 81، او به همراه همكار نويسنده اش «پيمان قاسم خاني»، قومي را خلق كردند بنام «برره»، اهل ناكجاآبادي به همين نام . «پاورچين» با طرح معضلات فرهنگي و بيماري هاي اخلاقي ساكنان روستاي خيالي«برره»، رذايل اخلاقي اجتماع و سنتهاي غلط مردم آن را چنان بي رحمانه به نقد كشيد كه اين مجموعه را بزرگترين اتفاق نمايشي در تاريخ تلويزيون ايران لقب داد و اين تازه آغاز ماجرا بود. در حالي كه مجموعه تلويزيوني «نقطه چين» آنچنان كه شايسته ي مديري و همكارانش بود مطرح نشد و مجموعه داستاني «جايزه بزرگ» نيز با وجود پربيننده بودن، در حد و اندازه هاي مديري از آب در نيامد، او به گذشته ي برره سفر كرد تا داستان هايي جديد را در فضاي 50 سال قبل ايران روايت كند.
«شبهاي برره» كه در سال 84 ساخته شد و به روي آنتن رفت، جايگاهي بود تا حرفهاي در گلو مانده جامعه به زبان بيايد. از دردها، مشكلات و ناهنجاري هاي فرهنگي مردم ايران كه سالها در قالب سنت ها و آداب و رسوم غلط و بي ريشه دامنگير آنان شده بود. مديري و گروهش در طي چند ماه سختي ها و ناهمواري هاي زيادي را تحمل كردند و از زير تيغ تيز بي مهري ها، كوته فكري ها، انتقادهاي تند و شايعات بي اساس گذشتند تا «شبهاي برره» بار خود را سالم به مقصد برساند … و «برره» ماندگار شد.

مهران مديري در كنار علاقمندي هايش به هنر نمايش و كارگرداني و تلاشي كه براي رسيد به جايگاه كنوني اش كرده است همواره به عالم موسيقي نيز عشق و ارادت خاصي داشته است. او با انتشار نخستين آلبوم موسيقي اش در سال 79، در مقام خواننده و نيز در نخستين كنسرت رسمي خود كه در بهمن ماه 1383 در تهران اجرا كرد، با انتخاب هوشمندانه ملودي ها، تصنيف ها و صداي دلنشيني كه از سوي شنوندگان آثارش مقبول افتاده بود، ثابت كرد كه موسيقي را خوب مي شناسد و نيز سليقه مردم هنردوست ايران را !

امروز او معتقد است بيش از آنچه كه بايد ،براي كار وقت صرف كرده است.

مجلهٔ نیوزویک در مقاله‌ای او را بیستمین مرد قدرتمند سال ۲۰۰۹ در ایران نامیده است.

 

جشنواره ها و جوایز

- کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم همیشه پای یک زن در میان است – ۱۳۸۶

قهوه تلخ

«قهوه تلخ» ۳۲ بازیگر اصلی دارد و داستان آن با بازی سیامک انصاری در نقش مورخ آغاز ‌شد. او در ابتدای داستان که در دنیای امروز می‌گذرد، یک فنجان قهوه تلخ می‌خورد و با خوردن آن به تاریخ سفر می‌کند. او در طول زمان به مورخی تبدیل می‌شود که در مرور خاطرات تاریخی خود، هربار دچار مسائلی می‌شود که این مسائل داستان‌های سریال را رقم می‌زند.
داستان‌های مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» توسط امیر مهدی ژوله و خشایار الوند نوشته وبه تهیه کنندگی حمید ومجید آقاگلیان تهیه شده است .

بمب خنده (کریسمس ۲۰۱۱ یا ماهواره)

در نیمه دی ماه ۱۳۸۹ فیلمی از مهران مدیری در حال تقلید برنامه‌های ماهواره‌ای در فضای وب، و همچنین به‌صورت لوح فشرده منتشر شد که به سرعت به یکی از پربازدیدترین لینک‌ها در محیط وب فارسی و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد، اما کسی نمی‌دانست متعلق به کدامیک از آثار مدیری است.

سرانجام مهران مدیری در ۲۸ دی ماه ۱۳۸۹ به پخش این کلیپ واکنش نشان داد و گفت در اردیبهشت سال ۱۳۸۷، حدوداً یکماه پس از پخش سریال مرد هزار چهره، طراحی چند سی دی برای تولید در شبکه نمایش خانگی را داشته‌است که یکی از آنها موضوع ماهواره بود. فیلمبرداری این کار در شهریور سال ۸۷ به اتمام رسید، اما قبل از اینکه مونتاژ، ساخت تیتراژ و موسیقی این آثار شروع شود، پیشنهاد ساخت سریال مرد دوهزار چهره به او داده شد و ساخت این سریال آغاز گردید و کلاً از پخش این برنامه‌ها منصرف شد؛ تا اینکه متوجه شد که این سی دی به صورت غیر مجاز پخش شده‌است .او افزود این موضوع به شدت در حال پیگیری است.
در سال ۱۳۸۷ به گروه موسیقی کوبه‌ای دارکوب پیوست و کنسرت بزرگی را به همراهی این گروه و ۳ خواننده دیگر (علی رضا عصار- رضا یزدانی – نیما مسیحا) به نفع سازمان ملل در سالن بزرگ وزارت کشور اجرا نمودند

فیلم و سی دی کنسرت مهران مدیری در سال ۸۳ نیز با اینکه به گفته خودش آماده‌است هنوز منتشر نشده‌است.

دکترای افتخاری

دانشگاه لیبرتی آمریکا (American Liberty University) به پاس انجام فعالیت‌های هنری و انسانی، به مهران مدیری مدرک دکترای افتخاری اهدا کرد. مراسم اهدای دکترا به مدیری در ۲۱ تیرماه ۱۳۹۰ (۱۲ ژوئن ۲۰۱۱) در دانشگاه لیبرتی واقع در لس‌آنجلس برگزار شد که مهران مدیری به دلیل ضبط ادامه مجموعه قهوه تلخ نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند. در این مراسم، دکتر رونالد برینر به نمایندگی از مهران مدیری این مدرک را دریافت کرد و حمید سلطانی آن را در ایران به مهران مدیری رساند.

آثـار :

خرگوش ، سال 1353 ، کارگردان : حمید عالمی

شوخی ، سال 1356 ، بازیگر ، کارگردان : صدرا رسولی

تلگراف ، سال 1358 ، بازیگر ، کارگردان : مهدی شریفی

پلنگ نادان ، سال 1362 ، بازیگر ، کارگردان : بهروز سلیمی

یک طنز و یک غم آوا ، سال 1364 ، بازیگر ، کارگردان : بهروز سلیمی

ساعت عمو اسکندر ، سال 1366 ، آهنگساز ، کارگردان : حسن شکلاتی

آرسنال ، سال 1367 ، بازیگر ، کارگردان : محسن حاجی یوسفی

پانسیون ، سال 1368 ، بازیگر ، کارگردان : محسن حاجی یوسفی

سیمرغ ، سال 1369 ، بازیگر ، کارگردان : دکتر قطب الدین صادقی

هملت ، سال 1370 ، بازیگر ، کارگردان : دکتر قطب الدین صادقی

کیسه بوکس ، سال 1371 ، بازیگر

آثار تلویزیونی :

سریال مشتهای کوچک ، کارگردان: ثریا قاسمی، بازیگر ، 1371

سریال حکایتها ، کارگردان: مجتبی یاسینی، بازیگر،1371

سریال پندهاواندرز ها، کارگردان: مجتبی یاسینی، بازیگر، 1371

سریال نوروز 72 ، کارگردان : داریوش کاردان ، بازیگر ، 1372

سریال باغ گیلاس ، کارگردان : مجید بهشتی ، بازیگر ، 1372

سریال پرواز 57 ، بازیگر/ کارگردان ، 1372

سریال ساعت خوش ، بازیگر/ کارگردان ، 1373

سریال سال خوش ، بازیگر/ کارگردان ، 1374

سریال نوروز 76 ( شبکه 2 ) ، بازیگر/ کارگردان ، 1376

سریال نوروز 76 ( شبکه 1 ) ، بازیگر/ کارگردان ، 1376

سریال 77 ، بازیگر/ کارگردان ، 1377

سریال ببخشید شما ، مجری/ کارگردان ، 1378

سریال پلاک 14 ، بازیگر/ کارگردان ، 1378

سریال 90 شب ، بازیگر/ کارگردان ، 1379

سریال طنز 80 ، بازیگر/ کارگردان ، 1380

سریال دردسر والدین ، کارگردان: مسعود نوابی ، بازیگر، 1381

سریال پاورچین ، بازیگر/ کارگردان ، 1381

سریال نقطه چین ، بازیگر/طراح صحنه و لباس/کارگردان ،1382

سریال جایزه بزرگ ، بازیگر/ کارگردان 1384

سریال شبهای برره ، بازیگر/ کارگردان

باغ مظفر , بازیگر/ کارگردان

آثار سینمایی :

دیگه چه خبر ؟ ، کارگردان : تهمینه میلانی ، دستیار طراح صحنه 1372

دیدار ، کارگردان : محمد رضا هنرمند ، بازیگر ، 1372

توکیو بدون توقف ، کارگردان : سعید عالم زاده ، بازیگر و بازیگردان ، 1381

آثار رادیویی :

بازیگر داستانهای شب رادیو

دیوانه از قفس پرید به کارگردانی بهزاد فراهانی ، 1370

دژ به کارگردانی اکبر زنجانپور ، 1370

واسکادلوگاما به کارگردانی جواد شیرگر ، 1371

موشها و آدمها به کارگردانی محمد عمرانی ، 1371

گوینده برنامه جلوه های پایداری

آثار موسیقایی :

کاست برای کودکان ، بازیگر ، کارگردان : بهروز غریب پور، 1372

دلتنگی ها ، دکلمه اشعار هاتف علیمردانی ، 1378

از روی سادگی، خواننده، موسیقی بابک بیات و فردین خلعتبری، 1379

خوانندگی بر روی فیلم سینمایی همنفس ، موسیقی : فردین خلعتبری ، 1382

خوانندگی بر روی سریال مهر و ماه ، 1383

اجرای کنسرت به همراه ارکستر مجلسی ، موسیقی : فردین خلعتبری ، 1384

خوانندگی بر روی سریال شبهای برره، موسیقی محلی، 1384

افتخارات :

طوطی طلایی بهترین بازیگر ، 1353 ، برای تئآتر خرگوش

کاندیدای بهترین کارگردانی ، 1375 ، برای ساعت خوش

بهترین بازیگر و کارگردان ، 1377 ، برای مجموعه 77

بهترین بازیگر و کارگردان ، 1378 ، برای مجموعه ببخشید شما

بهترین بازیگر و کارگردان ، 1381 ، برای مجموعه پاورچین ، دنیای تصویر

بهترین بازیگر و کارگردان ، 1382 ، برای مجموعه پاورچین ، شبکه جهانی جام

بهترین کارگردان طنز ، 1384 ، شبکه 3

بهترین بازیگر طنز 1385 – دریافت تندیس حافظ ، جشن دنیای تصویر

۳۰۸ نظرات در مورد “مهران مدیری”

 1. tarlan

  ای کاش که تلویزیون فقط سریالای مهران مدیری رو نشون بده دلمون برای همشون تنگ شده حسابیییییییییییییییییی…

  پاسخ دادن
 2. محمود

  با سلام و عرض ادب.آقای مدیری بنیانگذار سریال طنز پس از انقلاب هستند و ما نظیر ایشان را نداریم. میخواستم به نکته ای اشاره کنم شاید نتیجه بخش باشد.بنده شباهت بسیار زیادی به ایشان دارم بطوریکه بعضا در محیط های عمومی هم افراد نا آشنا در این مورد از من سوال میکنند.اگر از دوستان کسی به اقای مدیری دسترسی دارد میتواند ایشان را مطلع نماید.این سایت ایمیل مرا داراست.ممنون

  پاسخ دادن
 3. hooman

  با سلام

  آقای مدیری جاتون تو قلب ماست…

  واقعا خسته نباشید و متشکر از تلاشهای بی دریغتون برای این ملت رنج دیده اما سربلند…

  اونایی که میان میگن قهوه تلخ دیر شد و طلبکارن!!!لطفا اینقدر نمکنشناس نباشید دوستان جناب مدیری به اندازه ای کارنامشون درخشان هست که حتی اگه اصلا ادامه قهوه تلخو نسازن هم حتی ذره ای از ارزشهای این استاد بزرگ کم نخواهد شد

  همه خوب میدونیم که خیلیا هستن که سنگ جلو پای استاد مدیری و آثارشون میندازن و چشم دیدن موفقیتهای ایشون رو ندارن اما با این حال ایشون با موفقیت هرچه تمامتر ظاهر شدن و آثارشون رو به زیبایی هرچه بیشتر ساختند و ارائه کردند

  براتون آرزوی شادی و تندرستی دارم هرجا که باشید جاتون تو قلب ماست

  راستی اینم ایمیل من اگر این نظرات رو میخونید بسیار خوشحال میشم این افتخار رو باشته باشم که باهاتون در ارتباط باشم

  Hooman.zeus@yahoo.com

  خیلی دوستون دارم…
  پیروز و شاد باشید
  به امید دیدار.

  پاسخ دادن
 4. امير محلاتي

  سلام
  من يه سوال داشتم شما كه استادي آيا شاگردي هم تربيت كردي براي نسلهاي بعدي آري يا نه ؟

  پاسخ دادن
 5. amin

  سلام آقای مدیری ما منتظریم تا باز هم مثل قبل با سریال های شادتان خنده را بر لب تمامی دوستان برگردانید

  پاسخ دادن
 6. اتابک

  بهت احترام میذارم
  چون بطور واضح از مردمت و مسائلشون می گی
  و این کلید جاودانگیته
  امیدوارم 100 سال زنده باشی و کنار مردمت

  پاسخ دادن
 7. ندا

  من ندا 24 ساله از شیراز هستم لیسانس بازیگری دارم و عاشق فیلم ها و سریال ها و به خصوص سریال قهوه تلخ هستم و منتظر سری جدید سریال هستم امیدوارم موفق باشین

  پاسخ دادن
 8. طرفدار

  تو نمونه یک ادم ایده الی
  از تیپ و قیافه تا موفقیت در زندگی و کار
  امیدوارم همیشه بهترین باشی

  پاسخ دادن
 9. عاطفه

  مهران مدیری پدیده ای تکرار نشدنی است.او ذهنی خلاق و بیانی تند و آتشین داره.با آرزوی شادکامی و بهروزی برای این عزیز

  پاسخ دادن
 10. سینا

  طنز یعنی مهران مدیری. آقا اصلا من هروقت وهرکجا مهران رو ببینم بیدلیل خندم میگیره. شاد باشیدمهران جان.

  پاسخ دادن
 11. آل معزز

  سلام
  آقای مدیری باید الگوی بعضی از فیلمساز هایی باشه که فیلمشون برای در آوردن پول ساخته میشه و هیچ محتوایی نداره
  امیدوارم آقای مدیری همیشه موفق باشن ایشون الگوی من در زندگی هستن

  پاسخ دادن
 12. علیرضا الوتدی

  باسلام و احترام ….
  متاسفانه در ابران کمتر کسانی می توان یافت که در جایگاه شایسته ی خود قرار گرفته باشند و شغل وکسوتشان همانی باشد که باید !!!! خوشبختانه شما در به درستی در جایگاه حود قرار گرفته اید .

  پاسخ دادن
 13. ترانه

  سلام.خسته نباشید
  اقای مدیری من دختریم که شدیدا به سینما علاقه دارم اما خونوادم اجازه نمیدن این رشته رو انتخاب کنم. کمکم کنید یه جورایی به هدفم برسم. مطمینم موفق میشم. چن تا فیلم نامه به کمک استاد بزرگوارم اقای موسوی نوشتمو چن تا کارگردانم تاییدش کردن. اما …..
  خیلی دوستون دارم. همیشه موفقو سربلد باشید. دعام کنین منم وارد این عرصه شم.

  پاسخ دادن
 14. ر:قدیمی نوران

  مـــشــــاعـــره نا تمام!

  خانم
  به نام خدایی که زن آفرید / حکیمانه امثال ِ من آفرید
  خدایی که اول تو را از لجن / و بعداً مرا از لجن آفرید !
  برای من انواع گیسو و موی / برای تو قدری چمن آفرید !
  مرا شکل طاووس کرد و تورا / شبیه بز و کرگدن آفرید !
  به نام خدایی که اعجاز کرد / مرا مثل آهو ختن آفرید
  تورا روز اول به همراه من / رها در بهشت عدن آفرید
  ولی بعداً آمد و از روی لطف / مرا بی کس و بی وطن آفرید
  خدایی که زیر سبیل شما / بلندگو به جای دهن آفرید !
  وزیر و وکیل و رئیس ات نمود / مرا خانه داری خفن آفرید
  برای تو یک عالمه کِیْسِ خوب / شراره ، پری ، نسترن آفرید
  برای من اما فقط یک نفر / براد پیت من راحمید آفرید !
  برایم لباس عروسی کشید / و عمری مرا در کفن آفرید
  به نام خدایی که سهم تو را / مساوی تر از سهم من آفرید
  ……………………………………………………………..
  فقط واسه خنده بود شما عزیز ما هستید

  پاسخ دادن
 15. بی رنگ

  مهران مدیری انسانی که همیشه در بین تعدادی موجود بی جهت و باری به هرجهت دنبال حفظ مسیر خود است

  پاسخ دادن
 16. sksh

  هــــــــمــــه ی کاراش عـــــــــــــــــالــــــــــیـــــــــــــــــــــــه !!!!!!!
  ولی من ازش گـــلـــه دارم !!!!!!
  چرا قهوه تلخ رو از ادامه ی 26 بیرون نداد!!!!؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 17. Amin

  به نظر من سبک طنز مهران مدیری فوق العاده منحصر به فرده و خیلی خوب رگ خواب مردم ایران بدست اورده. از اینکه تا این اندازه واسه ی شادی دل هموطناش زحمت میکشه بینهایت ممنونم. خلاصه میخوام بگم: مهران خان یه دونه ای/ مخلصتم دربست………………………..!؟

  پاسخ دادن
 18. روح لله قربان صباغ

  سلام
  تکی تو دنیا آقای مدیری
  فقط یک سایتی برای فیلمهای پخش شده خودتون بزارید که یکی بتون تهیه کنه از ان اولی که بازی کردید شمارو دوست دارم از ته دل

  پاسخ دادن
 19. مانیا

  سلام نمی دونم تا چه حد انتقاد پذیر هستین ولی من اصلا از طنزهای شما خوشم نمی یاد یعنی هیچ وقت نخندیدم حتی قهوه تلخ حتی یه لبخند به لب من نیاورد پاورچین که افتضاح بود نمی دونم چرا ؟ راستی چرا جواب شایعه هایی که در مورد شماست نمیدید منظورم فراماسونری بودن شماست اخه دلایل تقریبا قانع کننده ای برای این ادعا وجود داره من از خدامه که دروغ باشه راستی انتقاد من از فیلمهاتون ربطی به این قضیه نداره پدر من می گه سریال قهوه تلخ رو وقتی برادرت می دید انگار خنده دار ترین فیلم دنیا رو می دید اما تو انگار اخبار سیاسی می دیدی با اخم شدید راستش من با اشنایی با قضیه ی فراماسونری ها از این رو به اون رو شدم ایمانم به خدا و اقا صاحب الزمان بیشتر شده من گذشته روشنی ندارم و همیشه از اینکه زندگیم فقط به تفریح و دنبال مد روز بودن و ست کردن لاک دستم با کیف پولم و خیلی چیزها که ماهانه پول هنگفتی از جیب بابام می رفت فقط واسه اینکه همیشه توی دانشگاه از همه خوش تیپ تر باشم پشیمونم همش استرس عقب نبودن از مد روز همراهم بود اما الان حجابم 70% بیشتر شده نمازمو تحت هیچ شرایط ترک نمی کنم و به موقع ادا می کنم ارایشو به طور کامل گذاشتم کنار نمی دونید چقدر ارومم ممنون که با سریال قهوه تلختون من و به خدا نزدیکتر کردید مثل اینکه اثر عکس داشت بیشتر دقت کنید

  پاسخ دادن
 20. sayah

  آقا مهران مدیری واقعا که نام مدیر شایسته شماست لطفا با همه سختیها به فعالیت خود درراه نمایاندن توان ادامه حیات طنز در هزار توی روزگار ادامه دهید . و دیدگاه بلندتان را از یاد نبرید . متشکرم . دوست دار شما ، یک انسان .

  پاسخ دادن
 21. با سلام

  یکی از برجسته ترین صفات آقای مدیری اینست که علاقه اش به مردم واقعی است و به دور از هر شعاری آن را می شود به خوبی حس کرد ، امیدوارم مردانی همچون ایشان در هنر ایران بیشتر بدرخشند . متشکر از زحمات آقای مدیری .

  پاسخ دادن
 22. سمیه

  با سلام و خسته نباشیدو احترام .

  پیشنهاد و هم انتقاد :از بازیگران تکراری استفاده نکنید لطفا مباحث سیاسی اجتماعی طنز را به روز و بیشتر کرده و از حرفهای رکیک کمتر یا اصلااستفاده نکنید، از نوجوانان و خرد سال هم استفاده شود . با آرزوی موفقیت در تمام عرصه های زندگی

  پاسخ دادن
 23. jahan

  salam va ehteram be aghaye modiri
  dar morede in marde khas dar honar 2 dasteh az nazarat hast
  1-nazarate honarmandan va honar shjenasane herfeyi
  2-nazarate mardomi
  aghaye modiri dar har 2 dasteh nazarat kamelan yek zayegheh shanase khobi ast
  man be onvane yeki az mardom az aghaye modiri gelaye daram chera ke vaghean kari kard ba mellate honar doste iran ke hich kasi nemitanest bokonad chera aghaye modiri inhameh tanzhaye honarmandaneh khallagh por mani va mafhoom monhaser befard va jeddan amigh az mana sakhti ke hala ma hich barnameye tanze digeyi ra ghabool nadarim
  ensafan ke noboghe shoma sotoudanist
  asare shoma dar delha neshansteh va hargez jaigozin nakhahad shod
  abar ghodrate honariye iran shomayin agha
  man ba didane tanze shoma vaghean be omghe maani miresam
  anchizi ra ke hadaf darid ba tanz bayan konid man besiyar shirin migiram va tanze shoma kellase akhlaghe man ast
  tanze shoma ham shadi bakhsh ast va ham mana dar na mese sayere tanzha ke faghat khandandan hadaf ast
  shoma ba khalghje shabhaye barareh yek mojezeh kardid
  baraye yek honarmand hich chizi behtar az poshtvaneye mardomi nist ke shoma be hadde aala darid
  chera shakhsi mese shoma gahan ehsase afsordegi bokonad dar hali ke million ha ghalb baraye shoma arezomande tofigh ast
  agar dorost bashad ke shoma afsordeyid man besiyar sardar gom khaham shod
  ba in niroye manaviye azim poshte saretan bayad har sal daste kam yek majmoee baraye tv besazid ke khedmate bishtari be honare iran va mardome iran bokonid
  salamat va shad bashid ke khoda az labkhandi ke be dele mardom midid khoshnood khahad bood

  پاسخ دادن
 24. ستاره

  سلام به اقای مدیری ودست اندر کاران.همه کاراتون عالی بود بی صبرانه منتطر بقیه قهوه تلخ هستم.خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییی دوستتون دارم

  پاسخ دادن
 25. زهراء

  آثار طنز مهران مدیری از جهت برتری فاصلۀ زیادی با آثار طنز سازندگان ایرانی دیگر دارد ؛ هم از جهت محتوی ، و هم تازگی موضوعات ، و انسان را به فکر فرو میبرد ؛ گروهی به جای بررسی هوشمندانه و دقیق یک هنرمند ، میخواهند کار را راحت کرده و با القاب بدی مردم را از او منزجر کنند ولی این کار ناجوانمردانه است

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)