نوشته شده توسط & ثبت شده در آفتاب, نرم افزار.

کاربران گرامی

همانطور که در جریان هستید، مدتی پیش طرح جدید صفحه​ی اول آفتاب را به صورت آزمایشی در این آدرس قرار دادیم تا کاربران آفتاب بتوانند آن را مشاهده کنند و در فرآیند تولید این طرح مشارکت داشته باشند. دوستان زیادی در این مدت به ما ابراز لطف کردند و پیشنهادات و انتقادات مفید و سازنده​ای در این ارتباط مطرح شد. ما حداکثر سعی و تلاش خود را به کار گرفتیم تا مشکلات موجود را برطرف کنیم و با اجرای پیشنهادات مطرح شده، عملکرد این صفحه را بهبود بخشیم.
قبل از هر چیز این را بگویم که لطفا پس از مشاهده​ی این صفحه، کلید CTRL و F5 را با هم فشار دهید که Cache مرورگر شما Update شود.
لینک​ها و آیکون​هایی در قسمت سفید بالای صفحه برای دسترسی سریع به بخش​های پراستفاده مانند “آفتاب من قرار داده​ایم. بخش​هایی مانند اخبار داغ و RSS در طرح قبلی کمتر مورد توجه قرار می​گرفت. در آینده حتما نوشته​ی جداگانه​ای در مورد این بخش​ها در وبلاگ قرار خواهیم داد.
توجه به آمار و نظرات دوستانی که از Chrome استفاده می​کنند باعث شد ما هم بار دیگر مرورگر Chrome را نصب کنیم. این صفحه در حال حاضر با مرورگر Chrome نیز سازگار است. خدا را شکر می​کنیم که در بین مخاطبان ما کسانی که از Safari در Mac استفاده می​کنند خیلی کم هستند!
بیشترین و سخت​ترین تغییرات ایجاد شده در منوهای وسط صفحه اتفاق افتاد. با آوردن Mouse بر روی این منوها، نوشته​ی “همینجا نمایش بده” به صورت Tooltip نمایش داده می​شود و با کلیک کردن بر روی این نوشته، خلاصه​ای از محتویات در همین صفحه نمایش داده خواهد شد. همچنین با کلیک کردن بر روی عنوان منو، به صفحه​ی مربوطه هدایت خواهید شد. همانطور که حدس زدید، ایده​ی این کار از سایت Yahoo گرفته شده است.

در ۴ باکس پایین این بخش هم تغییراتی ایجاد شده است. باکس سمت چپ به “بحث و گفتگو و “مشاوره اختصاص دارد. باکس سمت راست هم که قبلا مخصوص “راهنمای تلفن 118″ بود، الان به صورت مشترک با بخش​های “معرفی سایت​های اینترنتی و “فعالان اقتصادی مورد استفاده قرار گرفته. در گرافیک بخش “قیمت​ها” هم تغییراتی داده​ایم.
لازم است به این نکته اشاره کنیم که در بخش “بحث و گفتگو”، با کلیک کردن بر روی نام کاربری هر شخص، به صفحه​ای هدایت خواهید شد که در آن آخرین مطالب درج شده توسط آن فرد نمایش داده خواهد شد. همچنین تهیه خروجی RSS از صفحه​ی نوشته​های هر کاربر نیز در دست اقدام است. با دنبال کردن این Feed می​توانید هر روز نوشته​های یک شخص خاص را در سیستم دنبال کنید.
همچنین بخش معرفی نشان​های تجاری را در پایین این 4 باکس قرار داده​ایم. لوگوی این برندها در حالت پیش فرض به صورت محو نمایش داده  می​شوند ولی با قرار دادن نشانگر Mouse بر روی هر یک، اتفاقاتی خواهد افتاد!
در بالای Footer هم ردیفی برای نمایش آمار سایت در نظر گرفته شده است که نشان دهنده​ی تعداد کاربران آنلاین و آماری از این دست است.
در نهایت، امروز در وضعیتی هستیم که این صفحه تقریبا به حالت Stable و پایدار رسیده و رفته​رفته آماده​ی استفاده​ی نهایی در سایت می​شود. لطفا بار دیگر تغییرات ایجاد شده در این صفحه را مشاهده کنید و نظرات و پیشنهادات خود را به ما انعکاس دهید.
و اشاره​ای دیگر:
امروز ۲۹ اردیبهشت مصادف است با ششمین سال درگذشت دوست و همکار عزیزمان “سینا فغانی”.
گرافیست و طراح برجسته‌ای که کلیه امور گرافیکی آفتاب را از شروع کار سایت تا زمان حیاتش به عهده داشت و حال نیز که پوسته‌ی آفتاب، بارها و بارها تغییر شکل داده است، همچنان لوگوی به یادماندنی آفتاب که از این عزیز برایمان به یادگار مانده، ما را به یاد همه خوبی​ها و توانایی​هایش می​اندازد.
گفتنی است که ایشان در سن ۲۲ سالگی بر اثر سانحه​ی رانندگی، از میان ما رفت و به دیار باقی شتافت.
روحش شاد و یادش گرامی.

۴ نظرات در مورد “شمارش معکوس برای طرح جدید آفتاب”

  1. alireza

    چرا پس این مدت آزمایشی تمام نمی شود؟
    تا کنون ندیده ام که سایتی اینهمه منتظر بماند به نظر بازخورد مناسبی دریافت نکرده اید.
    خوب بگذارید همان قدیمی باشد به هر حال شاید بهتر است یکبار دیگر با طراحی دیگری آزمایش کنید.

    پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)