نوشته شده توسط & ثبت شده در وبلاگ نويسي.

برخی وبلاگ و وبلاگ نویسی را جایی برای تفریح و سرگرمی دانسته و از وبلاگ جهت یادداشت خاطرات روزانه خود و صحبت کردن از مشکلات خود استفاده مي كنند چرا که در این فضای مجازی و اسم مستعار کسی از شخصیت حقیقی آن ها شناختی ندارد از این رو این دسته از وبلاگر ها به راحتی حرف های خود را در این قسمت از فضای اینترنت بیان می کنند و دیگر اشخاص هم با نظر دادن و یا راهنمایی کردن با آن شخص ارتباط برقرار می كنند.
گروهی دیگر وبلاگ را به عنوان رسانه ای جهت نشر افکار مختلف در این فضای مجازی می دانند. ولی با صرف نظر از این عقاید و اعتقادات وبلاگ نویسی یک دانش و هنر است، هنر نوشتن مطالب به بهترین نحو و  با استعداد و ذوق ادبی و نیز دانش مدیریت وبلاگ.
این اواخر با دسترسی آسان به محیط وبلاگ و ایجاد فضای وبلاگ برای هر شخصی باعث شده است که تعداد وبلاگ هاي شخصی با محتوای درج خاطرات روزانه بالا برود که البته در این بین مدیریت وبلاک امر بسیار مهمی می باشد.
محتوای وبلاگ خود برخواسته از آگاهی، استعداد و ذوق ادبی نویسنده است ولی بحث مدیریت محتوای وبلاگ یک فن است.به هر حال هر کسی که بخواهد وبلاگش را آنطور که باید و شاید به مخاطبانش ارائه کند باید با فنون و تکنیک های خاصی آشنا باشد تا به بهترین وجه ایده هایش را در وبلاگ عملی کند. پس در یک جمله می توان گفت وبلاگ نویسیی دانشی است آمیخته از فن و هنر، هنر تولید محتوا و فن مدیریت محتوا. و یک وبلاگ نویس موفق کسی است که اولا با خواندن وبلاگ های خوب و نیز مطالعه کتب مختلف در جهت تقویت قریحه نویسندگی و ذوق قلم زنی خود گام بردارد و ثانیا روز به روز برای هر چه بیشتر آشنا شدن با تکنیک ها، ترفند ها و راهکارهای مدیریت بهتر محتوای وبلاگ تلاش کند. خوشحال خواهم شد اگر شما هم نظر خود را در این باره بیان کنید.

وبلاگ نویسی

۸ نظرات در مورد “دانش وبلاگ نویسی”

 1. سرگردان

  سلام . این که مدیریت محتوا مهم هست درست ؟ و لی چیزی که هیچ وقت نمی ذاره که من وبلاگ نویسی کنم . اینه که هیچی ندارم که بنویسم . همیشه این موضوع نمی ذاره که من پام به تجربه چیزای جدید تر باز بشه . واقعا درد ناکه یک دانشجوی کامپیوتر چیزی نمی تونه بنویسه .

  پاسخ دادن
  • مرضیه حیدری

   سلام دوست عزیز، بله همینطور که بیان شد برای داشتن وبلاگ و وبلاگ نویسی نیاز به دانش مدیریت محتوا و استعداد و ذوق نویسندگی است که البته این مهارت ها با مطالعه و تمرین به دست می آید، پس شما هم امید خود را از دست ندهید.

   پاسخ دادن
 2. سمانه ساعدی

  سلام

  به نظر من هدفمندی در وبلاگ نویسی حرفه ای (آنچه شما اشاره کردید) نقش مهمی دارد. هر وبلاگ در کنار هدفمندی بایستی رسالتی انسان دوستانه داشته باشه و چرخه ای پایدار و پویا تا بتواند به رسالت ارتباطی خود دست پیدا کنه.

  پاسخ دادن
 3. سخن کوروش

  بانو ی گرامی
  من یکی تازه واردان به این عرصه ام. در واقع اکابری نت . ولی اندکی نیز هم دستی در ادبیات و نگارش.
  دغدغه هایم را اگر چه مخاطب پسند ولی برای خود می نوشتم.
  مایه های شعری را چاشنی تلخی ها می کردم و می کنم
  ابتدا شعر هایم را قرار میدادم تا زبان حالم به ابزاری که در دست دارم عرضه شود
  ولی با کمی گذر زمان پی بردم که برای مخاطبین بیشتر شعر تنها کافی نیست و باید
  به گونه گونی اندیشید
  تعغییراتی دادم. و عکس هائی اگرچه کامل نه ولی در ارتباط با موضوع
  توفیقی نیز داشتم .
  ولی همیشه شمشیر داموکلس خود سانسوری را بر سر احساس می کردم و می کنم.
  چرا که از هرچه بگوئی باز سیاسی می شود و دردسر آفرین
  این افت اگر نبود شاید یاس در کلامم را نیز نمدیدید
  خوش حال می شوم با چشم رنجه و غوری در ان سرای ِ کمی تاریک
  چراغ راهم باشید
  سپاس

  پاسخ دادن
  • مرضیه حیدری

   سلام کوروش عزیز
   قلم شما بسیار زیبا و دلنشین است و مطمئنا هم در عرصه نویسندگی و وبلاگ نویسی موفق خواهی بود چراکه یکی از شرایط داشتن وبلاگی خوب، ذوق و استعداد نویسندگی است که در شما دوست عزیز وجود دارد. ما هم برای شما آرزوی موفقیت می کنیم. و خوشحال می شویم نظرات خود را در عرصه ی وبلاگ نویسی در اختیار ما قرار دهید.

   پاسخ دادن
 4. راهنما

  من حدود هشت سال قبل وبلاگ آموزش فرهنگ رانندگی را نوشتم . تجربه ای نداشتم ولی هدفم آموزش این فرهنگ بود جهت کاهش آمار تصادفات.تجربیاتی داشتم و آن تجربه ها را به وبلاگ منتقل کردم.

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)