نوشته شده توسط & ثبت شده در مقاله و دانستنی‌ها.

کم‌کم به زمان شروع جام جهانی نزدیک می‌شویم. در همین راستا آفتاب مطالب بسیاری را مربوط به دوره‌های مسابقات و معرفی استادیم‌ها جمع‌‌آوری کرده که بد نیست در قسمت تفریح و سرگرمیِ دانستنی‌ها به آنها سر بزنید.
بعد از نگاهی به مطالب جام جهانی می‌رویم سراغ انجام فعالیت‌های ورزشی که کمک بسیار شایانی به سلامت افراد می‌کند ولی در عین حال باید توجه داشت که در حین انجام فعالیت‌های ورزشی به شخص آسیبی نرسد.
یکی از مسائلی که قبل از پرداختن ورزش بسیار مهم است گرم کردن بدن به همراه انجام دادن حرکات کششی است، که تاثیر به‌سزایی در مفید بودن تمرینات دارد، ضمن اینکه در هنگام ورزش نباید نوشیدن آب را فراموش  کرد.
در مورد تمرینات ورزشی باورهای غلطی هم وجود دارد که از میان آنها می‌توان به این موضوع اشاره کرد: بعضی‌ها بر این باورند که انجام فعالیت‌های ورزشی در صبح  به صورت ناشتا به کاهش وزن بیشتر کمک می‌کند، در حالی که این مطلب صحت ندارد بلکه با ورزش مداوم است که شخص می‌تواند به وزن ایده‌آل خود دست یابد.
البته این باور هم درست نیست که تا می‌توانید ورزش کنید، بلکه نوع رژیم غذایی و میزان استراحت هم در داشتن بدنی سالم و قوی نقش دارند.
پس با انجام فعالیت فیزیکی اصولی به بدن خود سلامت و مقاومت را هدیه دهید.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)