نوشته شده توسط & ثبت شده در فرهنگی و هنری, مقاله و دانستنی‌ها.

امروز ۲۱ شهریور ماه برابر با روز سینما است، اولین فیلم داستانی که ساخته شد، سال 1903 میلادی بود که سرقت بزرگ نام داشت. در گذشته همیشه در سینمای ایران رقیب بسیار قدرتمندی به نام فیلم های خارجی وجود داشت با این حال سینمای ایران به روند تولید خود ادامه داد تا جایی که به جایگاه امروزی خود رسید به گونه ای که در حال حاضر تاثیر سینما بر جامعه بر کسی پوشیده نیست.
حال اگر موافق باشید به مناسبت روز سینما، به بررسی یک فیلم سینمایی ایرانی می پردازیم. پس نگاهی می اندازیم به سنتوری، فیلمی که هیچ وقت روی پرده نرفت و حالا بعد از مدتها روانه شبکه خانگی شده است سنتوری داستان علی، نوازنده ای است که ساز و سنتورش تمامی عشق او است و به خاطر همین ساز از خانواده ی خود دل کنده است. سنتوری در واقع زنگی در گوش ما است و به ما می گوید که جوری زندگی کنیم که هیچ وقت شرمنده ی خود و زندگی از دست رفته ی خود نباشیم و همیشه جایی برای جبران باقی بگذاریم.
برخلاف نظر برخی که بر این اعتقادند که داستان سنتوری مانند دیگر داستان های مهرجویی کلیشه ای است، اینگونه نمی باشد بلکه باید به عمق داستان توجه بیشتری داشت تا به اصل موضوع پی برد.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)