نوشته شده توسط & ثبت شده در سیاسی و اجتماعی, مقاله و دانستنی‌ها.

متاسفانه بی وفایی و خیانت همیشه وجود داشته و همواره جای صحبت و بحث را در مورد آن باز نموده است. با وجود آنکه اکثر مردان می دانند که خیانت کار درستی نيست ولی با این اوصاف باز هم تعدادی از آنها دست به این کار می زنند و به همسران خود خیانت می کنند. در اینجا بد نیست به چند دلیل اصلی خیانت در مردان اشاره کنیم.
به عنوان اصلی ترین و مهم ترین دلیل می توان به از بین رفتن عشق و علاقه در کانون خانه و خانواده اشاره کرد که در این مورد زنان هستند که می توانند با ایجاد محیطی گرم و شاد حس علاقه و وابستگی شوهران خود را تجدید کنند.
و البته گاه مردان با داشتن حس زیاده خواهی و تنوع طلبی به همسران خود خیانت می کنند و دنبال خواسته های نفسانی خود می روند و این ها همان همسرانی هستند که در ابتدا حتی فکر خیانت هم به ذهنشان خطور نمی کرد.
بعد از پرداختن به دلایل خیانت از سوی مردان بد نیست اشاره ای هم به برخی از این دلایل از سوی زنان داشته باشيم.
همانطور که می دانید زنان نیاز فراوان به توجه و ابراز علاقه همسران خود دارند و اگر در این رابطه خللی ایجاد شود و در این بین زن از طرف شخص دیگری مورد توجه و علاقه قرار بگیرد زمینه ی خیانت فراهم می شود چرا که در این بین زن به طرف آن شخص کشیده می شود و خلاء های عاطفی خود را اینگونه جبران می کند.
خیانت در زندگی امری نكوهیده و ضد اخلاقی است كه اثرات زیان بار آن قطعا دیر یا زود گریبان‌گیر فرد خواهد شد. بنابراین چنانچه مشكلی در روابط وجود دارد باید با دید باز به آنها نگریست و با اندیشه و تدبیر سعی در حل آنها نمود.

۴ نظرات در مورد “برترین مقالات اجتماعی 4 مهر ـ 11 مهر”

 1. طاهره

  به نظر من اگر در زندگی به ارزشهای اسلامی و دینیمان بها بدهیم از اینگونه اتفاقات در زندگی نخواهیم داشت حتی اگر زمینه اش هم فراهم شود

  پاسخ دادن
  • مرضیه حیدری

   سلام
   بله من هم با نظر شما دوست عزیز موافقم چرا که اصلی ترین دلیل خیانت فساد اخلاقی و عدم داشتن پاکدامنی می باشد.

   پاسخ دادن
 2. مهدي

  به نظر من اين طور نيست كه با عقايد اسلامي و ديني بتوان كسي را كه ذاتاً دچار مشكل خيانت باشد را كنترل كرد و به نظر شما خيانت را چگونه بايد تعريف كرد خيانت حتماً نبايد گرايش به جنس مخالف باشد خيانت مي توان همه جوره باشه

  پاسخ دادن
 3. بهنام

  با سلام و تحیت
  با تشکر از نظر خانم طاهره
  به نظر این حقیر بهترین راهی که شیطان میتواند در کیان خانواده وارد شود و اساس اعتقادات مذهبی خانواده را خدشه دار کند “چشم” است
  مواظب چشمانمان از محرمات الهی و مسائل غیر اخلاقی باشیم تا به راههای خیانت به همسر راه پیدا نکنیم

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)