نوشته شده توسط & ثبت شده در سیاسی و اجتماعی, مقاله و دانستنی‌ها.

آخرین باری که به تخته زدید یا آخرین باری که پیش یک فالگیر رفتید و یا آخرین باری که در طالع بینی مجلات به دنبال ماه تولد خود می‌ گشتید کی بوده است؟! همه ما به نحوی با این خرافات سروکار داریم و حداقل به یک یا چند نمونه از این باورهای خرافی اعتقاد داریم و در زندگی خود با آن ها برخورد داریم.
به طور کلی باید گفت که زنان بیش از مردان خرافاتی هستند و البته آن هم به این دلیل است که زنان بیشتر در معرض تنش و نگرانی قرار دارند و به همین جهت به دنبال راهی برای حل آن ها هستند پس به خرافات و این گونه مسائل روی می آورند.
به عنوان مثال بعضی از خانم ها در هنگام بروز دعوای زناشویی و مشکلاتی از این قبیل به افرادی مانند  فالگیر و یا دعانویس مراجعه می کنند در صورتی که چه خوب است در هنگام مواجه شدن با چنین مشکلاتی نزد روانشناس و یا مشاور رفت و با کمک چنین افرادی مشکلات زندگی خود را حل و فصل نمایند.
و البته از این موضوع هم نمی توان صرف نظر کرد که تعداد فالگیر و دعا نویس در ایران فراوان است و روز به روز هم در حال افزایش است و آیا به راستی این فالگیر ها می دانند با حرف های بی اساس خود چه زندگی هایی را از هم گسسته می کنند؟! و واقعا این پولی که از مراجعین خود می گیرند ارزش آن را دارد؟!
دکتر اجتهادی که دکترای جامعه شناسی دارد به اینگونه افرادی که در هنگام  مشکل به فال و فالگیر روی می آورند توصیه می کند که به سراغ  ادعیه روند و  با توسل به دعا بدون واسطه به نیاز خود دست یابند.

نظر شما چیست؟

  • (منتشر نخواهد شد)