نوشته شده توسط & ثبت شده در مقاله و دانستنی‌ها.

هیچ می‌دانید خاستگاه اولیه کت و شلوار ایران بوده است!؟
کت و شلوار از زمان‌های کهن تا کنون نه تنها جایگاه خود را از دست نداده، بلکه تا این زمان هم علاقه‌مندان خود را دارد و تبدیل به یک پوشاک جهانی شده است.
کت و شلوار کار انتخاب لباس را برای آقایان راحت می‌کند ولی خانم‌ها که در پوشاک وسواس بیشتری دارند همچنان با این مشکل مواجه هستند که چه مدل لباسی بپوشند که درعین زیبایی و تنوع بر خلاف قوانین جامعه نباشد، و علاوه بر آن برای حضور در محافلی چون دانشگاه‌ها با مشکل مواجه نشوند.
چند سالی است که وظایفی برای نهادها و سازمان‌ها برای مقابله با بدحجابی تعریف شده است که این در روش نه تنها به تذکر لسانی بسنده نمی‌شود بلکه مساله حجاب در فرد به گونه‌ای نهادینه می‌شود.
پس از اشاره‌ی کوچکی به بخشی از زندگی اجتماعی مردان و زنان، به بخش مقالات آفتاب سری می‌زنیم با موضوع ازدواج که مطمئنا علاقه‌مندان زیادی برای این بحث وجود دارد.
مقوله تفاهم یکی از مهم‌ترین بخش‌های ازدواج است که بدون وجود آن زندگی زناشویی ممکن است به راحتی دچار مشکل شود. چه بسا خانم‌هایی که از نداشتن تفاهم با همسران خود شکایت دارند. البته این امری طبیعی است چراکه هیچ‌گاه دو انسان تمام و کمال مثل هم نیستند و طبیعتا اختلاف نظرهایی بین آنها وجود دارد.
اما تنها نبود تفاهم مشکل زندگی همسران نیست بلکه موضوعات مالی و پرداختن به آن هم از دیگر مشکلات زناشویی به شمار می‌رود، چرا که بعضی‌ها فکر می‌کنند صحبت کردن در مورد پول بسیار سخت‌تر از صحبت کردن درباره هر مسئله‌ی دیگری است. در حالیکه اینگونه نیست و این موضوع  نیازمندآن است که بیاموزیم چگونه در مورد این‌گونه مسائل به بحث و گفتگو بپردازیم.
پس از پرداختن به موضوعاتی از قبیل پوشش متفاوت مردان و زنان، و یا ‌موقعیت متفاوت آنها در زندگی زناشوییِ، بد نیست نگاهی به  تاریخ خاورمیانه داشته باشیم که حضور مردان در عرصه‌ی سیاسی پررنگ‌تر از بانوان بوده و این در حالی است که زنان در پشت صحنه نقش به‌سزایی را ایفا کرده‌اند و تاثیر فراوانی در فعالیت‌های همسران خود داشته‌اند.
در همین زمینه، جهت آشنایی با بانوان اول خاورمیانه پیشنهاد می‌کنیم سری به این مقاله بزنید که خواندن آن خالی از لطف نیست.

۲ نظرات در مورد “برترین مقالات سیاسی و اجتماعی ۲۵ اردیبهشت – ۳۱ اردیبهشت”

 1. کیوان

  بازم خسته نباشید. این مطلب هم خوب بود. اولین باری است که مقالات سیاسی رو ارائه می دهید، یک مقاله سیاسی بود اما خوب بود.
  بازم ادامه بدید.

  پاسخ دادن
 2. مرضیه حیدری

  سلام
  ممنون از توجه شما دوست عزیز
  تمامی سعی ما هم ارائه مطالبی از این دست است، تا مورد توجه شما کاربران مشتاق قرار بگیرد.
  پس با ما همراه باشید.

  پاسخ دادن

نظر شما چیست؟

 • (منتشر نخواهد شد)