سه شگفتی از چهار روز طلایی 2018!

روز چهارم رقابت های جام جهانی 2018 روسیه در حالی باید برگزار شود که در همین چند روز نیز اتفاقات غیر قابل باوری رخ داده است.

جام جهانی 2018 خیلی زودتر از آنچه که فکرش را هم می کردیم به اوج رسید و توانست مورد توجه تمام جهان قرار بگیرد، چرا که معمولا تا روی روال قرار گرفتن این رقابت ها چند روزی زمان لازم است و خیلی در روزهای ابتدایی حساسیت این رقابت ها بالا نیست، اما روسیه برخلاف دیگر ادوار جام جهانی، از همان روز اول پر هیجان و پر ماجرا آغاز شد.
1. اپیزود اول (بازی سیاسی جام و خرد شدن غرور سعودی ها در برابر چشمان بن سلمان)
روسیه قدرت برتر اروپا نیست و میزبانی این رقابت ها توانسته با شور و هیجان چرچسوف آنها را در مسیری رویایی قرار دهد! چرا که بار فنی تیم ملی روسیه بسیار پایین تر از کیفیت میزبانی آنهاست؛ چرچسوف بومی در برابر چشمان پوتین فرستاده های شاهزاده بن سلمان را سلاخی کرد تا در بازی افتتاحیه که سابقه پر گل بودن آن بسیار کم بوده است، عربستان را با 5 گل در هم بکوبد و در بدو شروع کار جشنواره گل به راه بیاندازد و به تعابیر کارشناسان بزرگ آبروریزی بزرگی از سوی سعودی ها به نمایندگی از آسیا شکل بگیرد.
2. اپیزود دوم (صدرنشینی ایران در گروه مرگ و ظهور دوباره رونالدوی افسانه ای)
کسی فکرش را نمی کرد ایران که با بی مهری های فراوانی راهی روسیه شده بود، در صدر جدول گروه B آقایی کند! همان مراکشی که پرچم خود را بالاتر از ایران می دید، به دست بوهادوز پرچمش را بر دامنه جام جهانی کاشت تا مردان ایران در قله افتخار دیده شوند؛ البته بی شک دست کم گرفته شدن ایرانی ها توسط ابر قدرت ها دلیلی برای شرایط امروزشان است که پشت سر ایران برای صعود به مرحله بعدی تقلا می کنند.
بلایی که روبیالس بر سر اسپانیا نازل کرده بود بالاخره آن تاثیر ویژه را در ترکیب لاروخا گذاشته بود، البته این مسئله نقض کننده درخشش بی حد و اندازه کریستیانو رونالدو نیست! می توان اینگونه گفت که اسپانیا 3_3 کریستیانو رونالدو، چرا که این سوپر استار پرتغالی به نظر می رسید به 25 سالگی بازگشته بود و می خواست دنیا را بار دیگر به تحسین خود وادار کند!
اسپانیا به لحاظ تیمی شدیدا دچار چالش است و پرتغال در این شرایط بهترین استفاده ممکن را خواهد کرد، چرا که آنها رهبر خود را در اوج آمادگی می بینند و بواسطه او قادر خواهند بود تا هر غیر ممکنی را ممکن سازند، اما ما نیز نباید اشتباه دیگران را کنیم و ایران را از جمع مدعیان خارج نماییم، چرا که ایران حالا حرف برای گفتن بسیار دارد!
3. اپیزود سوم (فرانسه بی جان و از پای درآوردن مسی به دست یخی ها)
دیدیه دشان انتقاد های بسیاری را علیه خود می بیند، چرا که آنها به هیچ وجه در حد و اندازه های یک مدعی نبودند! دشان دل بسیاری از ستارگان خود را شکست تا این ترکیب رویایی را راهی جام جهانی کند، اما نهایت قدرت آنها تکیه بر سیستم های VAR و GOAL LINE بود تا با شانس و اقبال بتوانند از سد ساکروس ها عبور کنند!
ایسلند یکی از زیباترین و جانانه ترین بازی های قرن خود را برابر آرژانتین به نمایش گذاشت، خونسردی حاصل شده از آرامش قبلی آنها باعث شده بود تا لیونل مسی یخ بزند و نتواند کوچک ترین حرکت ممکن را در محوطه جریمه آنها صورت بدهد، البته کائنات نیز مردمان سرزمین سرما را همراهی می کردند، چرا که در زمان افتادن از قله خوشبختی این ستارگان بودند که دست آنها را می گرفتند و باز هم به آنها راه سعادتمندی را نشان می دادند!
از نمایش فوق العاده جذاب کروات ها برابر نیجریه نیز نمی توان عبور کرد، دالیچ نشان داد برای هیچ چیز جز پیروزی آمادگی ندارد و فقط به نوک قله ها نگاه می کند تا این ذهنیت در قلب تک تک ستارگان با تجربه و بزرگ این تیم نیز جاری شود، دانمارک نیز با کاریزمای کاسپر اشمایکل قطعا سورپرایز های تازه تری را رو خواهد کرد، شکست پرو خیلی منصفانه نبود، هیچ چیز هنوز تمام نشده است و هر کدام از بازنده های روز اول، هنوز روی برنده خود را نشان نداده اند!