فرصت سوزی شاگردان تیته و حبابی به نام نیمار

مدعیان بزرگ جام بیست و یکم دور اول را کاملا اسفناک آغاز کردند. فرانسه با چاشنی شانس پیروز شد و آرژانتین، برزیل، اسپانیا و پرتغال با تساوی بازی های خود را به پایان بردند.

مدعیان بزرگ جام بیست و یکم دور اول را کاملا اسفناک آغاز کردند. فرانسه با چاشنی شانس پیروز شد و آرژانتین، برزیل، اسپانیا و پرتغال با تساوی بازی های خود را به پایان بردند. در این میان آلمان، مدافع عنوان قهرمانی در دیدار خود کاملا تحت تاثیر بازی مکزیک نشان داد تا این جام خبر از جام شگفتی ها دهد.
اما بپردازیم به بازی سلسائو که پر امید ترین تیم جام و یکی از آماده ترین ها پیش از آغاز این تورنمنت محسوب می شد. اگر در یک کلام بازی امشب را تحلیل کنیم باید تنها از بی برنامگی صحبت کنیم. تیم تیته که بسیار منسجم به این جام صعود کرد، برابر سوئیس از اجرای ساده ترین تاکتیک های خود نیز عاجز بود و دل خوش به درخشش ستارگانی چون نیمار، مارسلو، کوتینیو و خسوس بود اما جام جهانی فرصتی برای رویاپردازی احساسی به شما نخواهد داد پس باید با برنامه باشید.
تیته نه تنها تیمش را بد به میدان فرستاد بلکه با تعویض های عجیب و غریب خود گره بازی را کورتر کرد. حضور فرناندینیو به عنوان یک هافبک وسط به جای کاسیمیرو که قدرت شوتزنی و درگیری بالایی دارد یا استفاده از رناتو آگوستو در حالی که مهره های قابل اتکایی مانند داگلاس کاستا یا تایسون روی نیمکت هستند که با استفاده از قدرت دریبل زنی بازی خود می توانند قفل دیدار را باز کنند از تصمیمات اشتباه تیته در این بازی بود.
از سوی دیگر باید با دیدن این بازی از نیمار پرسید آیا تو واقعا بهترین بازیکن روی زمین هستی؟! ادعایی که او دوروز پیش مطرح کرده بود و با این بازی نشان داد تنها می تواند پر حاشیه ترین بازیکن دنیای فوتبال باشد نه بهترین آنها! بازیکنی که عملا در بازی برزیل محو بود و نه تنها نمی تواند رهبری برای قهرمانی سلسائو باشد، بلکه با نوع بازی خود برزیل را از فرم تیمی اخیر خود دور کرده است. نیمار باید بداند رخداد جام جهانی نیاز به مردانی بزرگ مانند، زیدان، کاناوارو، رونالدو، مارادونا و از این قبیل بازیکنان دارد نه پسر بچه هایی که دغدغه آنها پیش از این بازی حساس رنگ کردن مو باشد!
و آلیسون بکر، سنگربانی که تنها با یک فصل خوب برچسب قیمت 100 میلیون یورویی را به دست آورد و پیشنهادات رنگارنگ تیم های بزرگ کیفیت فنی او را به شدت تضعیف کرده. آلیسون در این دیدار تنها 1 مهار موفق داشت و نمره پایین 5.5 را به دست آورد. روی گل خورده تیمش کاملا مقصر بود و حالا با حضور ادرسون شانس فیکس ماندن در دیدار های بعدی را در خطر می بیند.
برزیل برای قهرمانی تمام ابزار لازم را در اختیار دارد و این جام شاید بهترین فرصت برای تیم پر ستاره آمریکای جنوبی باشد اما اینجا جام جهانی است و فرصت برای پسران احساسی تیته بسیار اندک.