فاجعه ای به نام عربستان، قسمت تکراری جام های جهانی

تیم عربستان در دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 با 5 گل مقابل روسیه درهم کوبیده شد، عربستان در این بازی هیچ حرف خاصی برای گفتن نداشت و این بازی بیشتر یک بازی تمرینی برای روس ها بود.

تیم عربستان در دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 با 5 گل مقابل روسیه درهم کوبیده شد، عربستان در این بازی هیچ حرف خاصی برای گفتن نداشت و این بازی بیشتر یک بازی تمرینی برای روس ها بود.
سعودی با این بازی نشان دادند که خیلی زود راهی خانه هایشان می شوند و باعث آبرو ریزی دوباره فوتبال آسیا نیز شدند، شکست سنگین مقابل روسیه اولین تحقیر آنها در تاریخ جام جهانی نبود
اولین شکست سنگلین عربستان در جام جهانی 98 مقابل فرانسه رقم خورد، در آن دوره صعودی ها در گروه سوم مسابقات قرار داشتند و مقابل فرانسه با 5 گل آنری (2) ترزگه، لیزارازو و زیدان بازی را واگذار کردند، در این گروه فرانسه به سادگی و در عین از دست دادن زیدان به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی عربستان، به همراه دانمارک صعود کرد و در پایان خروس ها با جادوی زیدان و شکست دادن سلسائو فاتح این جام شدند.
دومین فاجعه سعودی ها در جام جهانی 2002 کره-ژاپن رقم خورد
عربستان در جام جهانی 2002 در گروه پنجم با ایرلند، کامرون وآلمان هم گروه بود، صعودی ها در این دوره مقابل ژرمن ها به بدترین شکل ممکن تحقیر شدند و بازی مقابل آلمان را با 8 گل واگذار کردن، که یکی از سنگین ترین شکست های تاریخ جام جهانی نیز محسوب می شود .
در پایان آلمان به راحتی به دور بعد راه یافت. جمهوری ایرلند هم با پیروزی سه بر صفر مقابل عربستان در دیدار آخر به دور بعد رسید. در این گروه کامرون به همراه عربستان از دور رقابتها حذف شدند.
در پایان هم اولیور کان توپ طلا را برد و به عنوان بازیکن برتر آن یک ماه انتخاب شد. او ضربات حریفان را یکی پس از دیگری می گرفت و گل زدن به آلمان برای هر تیمی دشوار بود. آنها در هفت بازی خود تنها سه گل دریافت کردند که دو گل در فینال بود.
عربستان در جام جهانی 2006 هم باز گل کاشت و با تیم های اسپانیا، اوکرین و تونس هم گروه بود.
عربستان در دیدار مقابل اوکراین با شکستی سنگین رو به رو شد و با 4 گل روسول، ریبروو، ریبرو و کالینیچنکو بازی را واگذار کرد.
در پایان این جام جهانی فرانسه و ایتالیا به فینال رسیدند، در آن مسابقه 2 تیم با نتیجه 1-1 تا دقیقه 113 پیش رفتند که در آن هنگام ناگهان زین الدین زیدان کاپیتان فرانسوی ها با سر به سینه ماتراتزی مدافع ایتالیا کوبید و اخراج شد.فرانسه علی رغم تمام شایستگی ها در ضربات پنالتی مغلوب شد و ایتالیا برای چهارمین بار فاتح جام جهانی شد.
آنطور که از شرایط بازی امشب این تیم مقابل روسیه مشخص بود آنها از قبل هم بیشتر آماده خلق فاجعه یا فاجعه های دیگر در تاریخ جام جهانی هستند.
به خصوص که در دیداره های بعدی خود در جام جهانی 2018 مقابل مصر و اروگوئه باید به میدان برود، شک نکنید که اگر عربستان با این وضع دفاع به میدان برود به مراتب شکست های سنگین تری را نیز متحمل خواهد شد، اگر برادران هوساوی که در قلب دفاع عربستان بازی می کنند به خود نیایند و اتوبان خود را جمع و جور نکنند توسط سوارز و کاوانی از اروگوئه و همینطور محمد صلاح از مصر به سختی ویران خواهند شد.
چقدر تلخ که چنین تیمی در جام جهانی است در حالی که هلند و ایتالیا در خانه به سر می برند.