سیاسی ترین افتتاحیه تاریخ جام جهانی!

تیم ملی عربستان در حالی برابر روسیه با شکست سنگین 5_0 رقابتهای جام جهانی 2018 روسیه را آغاز کرد که شاهزاده خود را به عنوان نظارهگر ویژه، در استادیوم به همراه داشت.

دیداری که به عقیده بسیاری از مفسرین فوتبال جهان می توانست بدل به زشت ترین و بی هیجان ترین افتتاحیه جام جهانی شود، به یکی از زیباترین و جذاب ترین پیروزی های تاریخ افتتاحیه جام جهانی شد که با پیروزی 5_0 تزار ها در برابر چشمان بن سلمان، روزی دردناک را در تاریخ فوتبال عربستان رقم زد.
این روزها شایعه ترور بن سلمان در تمامی رسانه های جهان مطرح شده است و فرد ظاهر شده در مجامع عمومی را بدل بن سلمان می خوانند که همین مسئله به خودی خود باعث برهم خوردن تمرکز سعودی ها شده است و عمر شاهزاده را پایان یافته می دانند.
در سوی دیگر قدرت نمایی روسیه در منطقه و مواضعی که در این برهه پر تنش علیه سعودی ها داشته است این دو کشور را در دو موضع مخالف قرار داده بود تا حضور بن سلمان و ولادمیر پوتین در دیدار افتتاحیه رقابت های جام جهانی 2018 روسیه جوی سیاسی را بر لوژنیکی حاکم کند.
لبخندهای معنا دار جیانی اینفانتینو و خوش و بش های پی در پی بن سلمان پس از دریافت گل از سربازان پوتین توجه تمامی دوربین های مستقر در ورزشگاه را به خود جلب کرده بود، چرا که در حالت عادی نمی بایست شاهد حضور چنین مردانی در استادیوم می بودیم!
به هر حال دو دشمن بزرگ منطقه که روی خوش با یکدیگر نداشتند در برابر دوربین های رسانه ها، لبخند به لب با یکدیگر خوش و بش می کردند؛ حتی زمانی که یکی پس از دیگری دروازه سعودی ها باز می شد و تحقیری بزرگ برای عربستان شکل گرفته بود. پوتین از دست دادن به بن سلمان سیر نمی شد! شاید او با هر بار فشردن دست های جوان و بی تجربۀ شاهزادۀ سعودی از خرد شدنش لذتی غیر قابل وصف را بدست می آورد!