برای آنچه مردمت رویایش را در دارند مردانه بجنگ ای ایران!

دستان کافو تقدیری سخت را برای ایران رقم زد تا در پرچالش ترین گروه ممکن جام جهانی، یعنی گروه B، یوز های آسیا به تقابل با قدرت های برتر اروپا و آفریقا بپردازند!

دستان کافو تقدیری سخت را برای ایران رقم زد تا در پرچالش ترین گروه ممکن جام جهانی، یعنی گروه B، یوز های آسیا به تقابل با قدرت های برتر اروپا و آفریقا بپردازند! تقابلی که به نسبت دیگر قرعه های شکل گرفته برای نمایندگان قاره آسیا چندان منصفانه به نظر نمی رسید!
از آن روز تا به این لحظه چندین ماه می گذرد و ایران حالا در آستانه برگزاری دیدار اول خود برابر مراکش قرار دارد، تیمی که در دیدار های دوستانه پیش از رقابت های جام جهانی، نمایش های فوق العاده ای را از خود ارائه داد تا هروه رنار نشان دهد برای اثبات خود و تیمش پای به روسیه گذاشته است نه برای مغلوب بودن و زانو زدن!
کارلوس کی روش با تمام انتقاداتی که علیه اش مطرح است، هرگز بازنده نبوده است و نمی خواهد این عنوان را هرگز به دوش بکشد! چرا که هیچ چیز جز پیروزی در فرهنگ باور های او جایی ندارد، به هر ترتیبی که شده او برد می خواهد و راه های رسیدن به آن را به خوبی می داند، پس نتیجه این خواهد بود که هروه رنار باید راهی برای متوقف کردن عقاید ترسناک کی روش بیابد، در غیر این صورت این ایران خواهد بود که در پایان 90 دقیقه پرچمش به اهتزاز درخواهد آمد.
با تغییراتی که کارلوس کی روش در آستانه جام جهانی چون شوک به تیم ملی وارد کرد، نمی توان به هیچ عنوان حرفی از ترکیب احتمالی ایران در دیدار برابر مراکش به میان آورد! شاید تکلیف کی روش در خط حمله مشخص باشد، اما در فاز دفاعی با ترکیب های متفاوتی که از او در دیدار های دوستانه دیده ایم، به هیچ عنوان ترکیبی ثابت را از ایران در ذهن خود نداریم.
مراکش اما با ترکیبی کاملا مشخص به دیدار برابر ایران خواهد آمد، در اختیار داشتن مهره هایی بزرگ در سطح کلاس جهانی چون اشرف حکیمی، مهدی بن عطیه، یونس بالهندا، نبیل دیرار، مهدی گونسالس قطعا ایفا کنندگان نقشه های رنار خواهند بود.
مشخصا مراکش در خط دروازه با ضعف بزرگی روبرو است، تا به اندازه ای که میان یاسین بونو، احمدرضا تاکناوتی و مونیر محمدی برای رنار سه راهی بزرگی به وجود آمده است تا انتخاب دروازه بان اول برای مربی مراکش بدل به چالشی بزرگ شود که اگر کمی کی روش به این مسئله توجه داشته باشد قطعا خواهیم توانست به بهترین شکل ممکن زهر خود را بر دروازه این تیم وارد کنیم.
ایران در دوره گذشته جام جهانی نشان داده است که خودباوری بزرگ ترین امتیازی است که می توانند در جام جهانی کسب کنند، کافیست یوزها همان یوزهای همیشگی باشند که بدون توجه به میدان و حریف، چون دیدار برابر آرژانتین فقط با تمرکز به صدای ضربان قلب 80 میلیون ایرانی بجنگند! آن زمان قطعا روز بزرگ ایران و ایرانی هاست! چرا که پیروزی در یک قدمی مردان بزرگ آسیاست، کافیست دستانشان را به سوی آن دراز کنند!
فشار هایی که بر روی تیم ملی ایران وارد شد قطعا موجب خیزش سیلی عظیم از سوی سربازان غیرتمندمان خواهد شد که بی توجه به حواشی و تخریب های رسانه ای خواهند توانست مچ هر حریفی را بشکنند و بزرگ ترین رویای مردمان مهربان آسیا را به حقیقت بدل کنند.
در آخرین نظرسنجی که فیفا و گوگل با همکاری یکدیگر آن را در ارتباط با دیدار تیم ملی ایران و مراکش صورت داده اند، تیم ملی مراکش دارای 42 درصد شانس پیروزی بوده و به ایران تنها 25 درصد شانس پیروزی اختصاص داده شده است تا 33 درصد نیز سهم تساوی دو تیم باشد که خود این مسئله چندان اتفاق خوبی برای ما نیست، اما به یاد داشته باشید که در تاریخ ایران و ایرانی در چنین فشارهای نابرابری همواره سربلند بوده اند! پس تنها انتظار از 11 مرد رزم پوش ایرانی این است که برایمان افتخار بیافرینند و پرچم ایران را در خاک حریف بر زمین بکوبند و فریاد سر بدهیم، درود بر تو ای ایران!