جوایزی که در شأن کشتی نیست

هرچند نام کشتی یک دنیا افتخار اعتبار پشت سر خود دارد, اما وضع معیشتی و مالی قهرمانان شاخص و برجسته آن, زمین تا آسمان با ورزشکاران دیگر رشته ها تفاوت دارد شاید یک دلیل این است که در کشتی پول زیادی نیست و مسابقاتش با حداقل هزینه ها برگزار شده و حمایت کننده های چندانی دور و برش نیستند

هرچند نام کشتی یک دنیا افتخار (اعتبار) پشت سر خود دارد، اما وضع معیشتی و مالی قهرمانان شاخص و برجسته آن، زمین تا آسمان با ورزشکاران دیگر رشته‌ها تفاوت دارد. شاید یک دلیل این است که در کشتی پول زیادی نیست و مسابقاتش با حداقل هزینه‌ها برگزار شده و حمایت‌کننده‌های چندانی دور و برش نیستند.

هرچند به تعبیری می​توان گفت ضعف از فدراسیون جهانی این رشته (فیلا) است که نتوانسته با ایده های خلاقانه و تصمیمات اقتصادی کارساز، پای شرکت های بزرگ را به این رشته باز کند، اما حقیقتش را بخواهید کشتی و وزنه برداری رشته هایی هستند که کسی با دید مالی به آنها ورود نمی کند. در مسابقات جهانی این رشته اصولا جایزه یا پاداشی به تیم قهرمان اهدا نمی شود. در سطح جهانی فقط رقابت های جام جهانی است که جایزه دارد؛ البته با توجه به موقعیت کشورهای میزبان، جوایزی برای سه تیم اول در نظر گرفته می شود که طی این سال ها رقم آن از ۱۰۰ تا ۵۰ هزار دلار در نوسان بوده است. در همین مسابقه های جام جهانی کشتی فرنگی در تهران ۲۰۱۴ -که هفته گذشته با قهرمانی تیم ایران و رده های دوم و سومی تیم های روسیه و جمهوری آذربایجان به پایان رسید - به ترتیب به تیم های اول تا سوم مبالغ ۳۰، ۱۵ و ده هزار دلار اهدا شد که حتی پول هزینه اعزام تیم ها نیز نمی شود چه برسد به این که خواسته شود به هر یک از اعضای تیم ها سهمی از این دلارها داده شود.

باتوجه به این که جام جهانی کشتی به صورت تیم به تیم برگزار می شود هر تیم در هر وزن از وجود دو کشتی گیر بهره می گیرد که با احتساب هشت وزن می شود ۱۶ کشتی گیر که اگر چهار مربی را نیز برای هر تیم لحاظ کنیم عدد ۲۰ به دست می آید. یعنی اگر فرض را بر این بگیریم که همه ۳۰ هزار دلار بین ۱۶ کشتی گیر تیم ملی کشتی فرنگی به عنوان قهرمان تقسیم شود، عدد ۱۸۰۰ دلار برای هر نفر به دست می آید که اگر خواسته شود سهمی نیز به مربیان آنان برسد، سهم هر یک ۱۵۰۰ دلار می شود. طبیعی است میزان این جایزه آن قدری نیست که بتوان برایش حسابی باز کرد، هرچند اگر به دست قهرمانان هم برسد از هیچی بهتر است.

جایگاه خوب مسابقات آزاد روسیه

البته در این میان باید جایگاه مسابقات آزاد روسیه را از دیگر مسابقه های جایزه بزرگ فیلا جدا کرد. در این رقابت ها که با توجه به برگزاری در روسیه از سطح کمی و کیفی بالایی نیز برخوردار است، به نفرات برتر اوزان مختلف در مجموع ۴۰۰ هزار دلار جایزه اهدا می شود که این بالاترین رقم جایزه ای است که در دنیای کشتی به قهرمانان اهدا می شود.

در دیگر مسابقه گرند پریکس فیلا که به تناوب در کشورهای مختلف برگزار می شود، به نفرات اول تا سوم به ترتیب ده، پنج و دو هزار دلار اهدا می شود. هرچند فدراسیون کشتی ایران نیز طی این سال ها تلاش زیادی کرد تا مسابقه های جام جهان پهلوان تختی را در ردیف مسابقه های جایزه بزرگ قرار دهد و برای یک سال نیز این اتفاق افتاد، اما به دلیل این که استقبال زیادی از این رقابت ها صورت نگرفت، جام تختی از فهرست چنین مسابقه هایی خارج شد. البته این نکته را نیز نباید ناگفته گذاشت که فدراسیون در هر سال تلاش کرده با تعیین جوایز دلاری، پای قهرمانان شاخص کشتی دنیا را به این رقابت ها باز کند که البته تاکنون در این زمینه ناموفق بوده ایم. در مسابقه های سال گذشته جام تختی، فدراسیون کشتی در مجموع ۹۶ هزار دلار جایزه تعیین کرد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب مبلغ پنج، سه و دو هزار دلار اهدا نمود. همان طور که گفته شد به دلیل این که پول زیادی در کشتی نیست و زمینه جذب اسپانسرهای مالی نیز فراهم نشده، مسابقات کشتی جاذبه زیادی برای قهرمانان این رشته ندارد. در مسابقه های جایزه بزرگ زومباتلی در رشته فرنگی که سال پیش در مجارستان و با قهرمانی تیم ایران همراه شد به قهرمانان اوزان مختلف به ترتیب مبلغ هزار، ۵۰۰ و ۳۰۰ دلار اهدا شد. به هر صورت به نظر می رسد فدراسیون جهانی کشتی و در راس آن نناد لالوویچ، رئیس فیلا باید نیم نگاهی جدی به وضع اقتصادی این رشته و جذب اسپانسرها داشته باشند. بی شک با توجه به شرایط و جایگاه کشتی در کشورهایی چون روسیه، ایران، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی، فیلا باید با برنامه ریزی لازم، زمینه حضور حمایت کننده های مالی را در مسابقات مختلفی که در سطح جهان برگزار می شود فراهم کند.

حجت اله اکبرآبادی