پولدارترین کشتی گیران WWE عکس

این کشتی گیران بزرگان دنیای سرگرمی ورزشی هستند آنها در رینگ پرواز می کنند, سقوط شدید می کنند و ضربه های خشونت آمیزی به یکدیگر وارد می کنند تماشای آنها روی رینگ بسیار هیجان انگیز است

این کشتی گیران بزرگان دنیای سرگرمی ورزشی هستند. آنها در رینگ پرواز می کنند، سقوط شدید می کنند و ضربه های خشونت آمیزی به یکدیگر وارد می کنند. تماشای آنها روی رینگ بسیار هیجان انگیز است.

این ورزش هیجان انگیز تماشاگران را چه در استادیوم چه جلوی تلویزیون میخکوب می کند. کشتی گیران WWE (World of Wrestling Entertainment) از لحاظ جسمانی آمادگی فراوانی دارد و در عین حال هنرمندان و بازیگران خوبی محسوب می شود که فن بیان خوبی هم دارند. به همین دلیل است که این کشتی گیران پول خوبی در ازای تلاش خود دریافت می کنند.

ثروتمندترین کشتی گیران WWE در دنیا به قرار زیر هستند:

۱۰. میک فولی

نام واقعی او مایکل فرانسیس فولی سنیور است. به او Hardcore Legend هم می گویند. فولی تحت نام های مختلفی همچون Dude Love، Cactus Jack و Mankind کشتی گرفته که مجموعاً با لقب "سه چهره فولی" معروف است. او سه بار قهرمان WWE و هشت بار قهرمان کشتی تیمی و اولین قهرمان Hardcore شد. او هنوز هم به عنوان گزارشگر در این مسابقات ظاهر می شود. فولی در آوریل ۲۰۱۳ نامش در تالار افتخار ثبت شد.

۹. آندرتیکر

نام واقعی آندرتیکر، مارک ویلیام کالاوی است. او با ۲۰ بار برد و بدون باخت بهترین رکورد را در Wrestlemania دارد. او ۴ بار قهرمان WWE، شش بار قهرمان کشتی تیمی WWE و یک بار قهرمان Royal Rumble شد. او در مسابقات اختصاصی مختلفی همچون Casket Match، Buried Alive match، Hell in a Cell و Last Ride شرکت کرده است.

۸. شان مایکلز

نام اصلی او مایکل شان هیکن باتم است و او در واقع عضو تیم The Midnight Rockers بود و همراه با مارتی جانتی کشتی می گرفت. او سپس لقب The Heartbreak Kid را برگزید و در گروه های مهمی مانند The Kliq و D-Generation X عضو شد. گروه D-Generation X در سال ۱۹۹۷ با Triple H و Chyna و Rick Rude شکل گرفت. او احتمالاً یکی از مستعدترین کشتی گیران تاریخ WWE است. او ۴ بار قهرمان دنیا شد و در سال های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ مسابقه Royal Rumble را برد.

۷. کریس جریکو

نام واقعی او کریستوفر کیث ایرواین است. او ۶ بار قهرمان دنیا و ۹ بار قهرمان بین قاره ای شد. او بعد از بردن مسابقات قهرمانی WWF و قهرمانی دنیا در همان شب در سال ۲۰۰۱، و شکست دادن راک و استیو آستین خونسرد، اولین قهرمان بی چون و چرای دنیا شد.

۶. کرت انگل

او در سال ۱۹۹۶ برنده مدال طلای بازی های المپیک آتلانتا در رشته سنگین وزن کشتی آزاد شد. او برنده مسابقات قهرمانی دنیا و NCAA هم بوده است. او با برد مسابقات قهرمانی اروپا، قهرمانی بین قاره ای، King of the Ring و کمربند WWE همه در عرض یک سال، توانست بزرگترین قهرمان آماتور سال شود. او قهرمان ایالات متحده، قهرمان Hardcore و قهرمان کشتی تیمی نیز بوده است. او همه کمربندهای قهرمانی که WWE داشت را برده است.

۵. تریپل اچ

نام واقعی او، پل مایکل لوسک است که با لقب Triple H شناخته می شود. این لقب مخفف Hunter Hearst Helmsley است. او رکورد قهرمانی دنیا را با ۱۳ بار بردن کمربند WWE شکسته است. تریپل اچ در سال ۱۹۹۷ برنده King of the Ring و در سال ۲۰۰۲ برنده Royal Rumble شد. او دومین قهرمان گرند اسلم نیز بود. او حالا همسر استفانی مک ماهون، مالک WWE، است و به عنوان معاون اجرایی بخش استعدادها و مراسم زنده این شرکت کار می کند. او کنترل کامل روی رکوردها و بردهای قهرمانی در WWE دارد.

۴. بیگ شو

نام واقعی او پل وایت است. بیگ شو ۷ بار قهرمان دنیا شده و حداقل یک بار کمربندهای WWE، ECW، WCW و قهرمانی سنگین وزن دنیا را بدست آورده است. او تنها کشتی گیری است که به این درجه رسیده است. او ۱۱ بار قهرمان کشتی تیمی و ۳ بار قهرمان Hardcore شده است. او قهرمان ایالات متحده و قهرمان بین قاره ای نیز بوده است. بیگ شو قهرمان گرند اسلم و Triple Crown نیز هست.

۳. جان سینا

جان سینا ۱۹ بار قهرمان WWE شده که رکورد ۱۰ برد کمربند WWE را شکسته است. او ۳ بار قهرمانی ایالات متحده و ۴ بار قهرمانی کشتی تیمی را نیز بدست آورده است. از آن گذشته او دو بار قهرمان سنگین وزن دنیا شده است. سینا در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳ برنده Royal Rumble بود و با رکورد ۳۸۰ روز، طولانی ترین برتری در قهرمانی WWE در قرن حاضر را در اختیار دارد.

۲. استیو آستین

به او می گویند "استیو آستین خونسرد" یا Stone Cold Steve Austin. او پرسودترین کشتی گیر در تاریخ WWE نیز هست. او بخاطر رفتار ضدقهرمانی و کله پا کردن استیو مک ماهون (مالک WWE) و زدن ضربه نهایی معروفش یعنی Stone Cold Stunner به او نیز مشهور است. او ۶ بار قهرمان دنیا شده و ۵ بار قهرمان Triple Crown بوده است. آستین در سال ۱۹۹۶ برنده King of the Ring و در سال های ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۱ قهرمان Royal Rumble شد. او در سال ۲۰۰۳ بخاطر صدماتی که به گردن و زانویش وارد شد، مجبور شد بازنشسته شود. او مجری یکی از شوهای تلویزیونی WWE با نام Tough Enough نیز بوده است.

۱. راک

نام واقعی راک، دواین جانسون است. او قبلاً در تیم فوتبال دانشگاه میامی بازی می کرد که در سال ۱۹۹۱ در کشور قهرمان شدند. او ۱۰ بار قهرمان WWE ۵ بار قهرمان کشتی تیمی و ۲ بار قهرمان بین قاره ای شد. او ۱ بار قهرمان Triple Crown و برنده Royal Rumble در سال ۲۰۰۰ نیز شد. او موفق شد وارد دنیای بازیگری شود و بخاطر نقش آفرینی در فیلم سینماییThe Scorpion King و دریافت دستمزد ۵.۵ میلیون دلاری، توانست رکورد جهانی بالاترین دستمزد اول بازیگری در نقش اول یک فیلم را از آن خود کند.