چرا معنوی نژاد بازی نمی کند | علت غیبت معنوی نژاد

چرا معنوی نژاد بازی نمی کند | محمدجواد معنوی نژاد تا سال 2020 با تیم والیبال ورونای ایتالیا قرارداد دارد. در این گزارش از زبان خود معنوی نژاد علت این موضوع را می خوانیم.

محمدجواد معنوی نژاد با تیم والیبال ورونای ایتالیا دو ساله تمدید کرد. دریافت کننده ملی پوش ایران که فصل قبل با لژیونری بازی در لیگ سری A ایتالیا را تجربه کرده، تا سال 2020 در سرزمین چکمه می ماند. او از بین سیل پیشنهادات جدید باشگاه های ایتالیایی، حتی روسیه، لهستان و ترکیه ترجیح داد ورونایی بماند.
او که با مصدومیت بدشانسی آورد، این روزها در تهران در حال درمان است.

* چطور در ورونا ماندگار شدی؟
من چند پیشنهاد از باشگاه های دیگر ایتالیایی و حتی کشورهای روسیه، لهستان و ترکیه هم داشتم اما چون در یک سال بازی برای ورونا با کادر و بازیکنان هماهنگ شده ام، حتی تماشاگرانش هم مرا خوب می شناسند، از طرفی ورونا هم جزو باشگاه های مطرح است و بعد هم اینکه فرهنگ و زبان ایتالیا را دوست داشتم تصمیم گرفتم قراردادم را تمدید کنم. به خاطر همین دو ساله بستم و تا 2020 آنجا می مانم. البته تیم امسال تغییر می کند. پشت خط زن فرانسه و سرعتی زن آرژانتین هم این فصل به تیم ما می آیند.

* و پیش بینی می کنی امسال بهتر از فصل قبل بازی کنی؟
شک نکنید. معمولاً وقتی بازیکنی سال اول در یک تیم خارجی بازی می کند، زمان می برد تا جا بیفتد اما سال های بعد می داند چه کار کند. دقیقاً این قانون برای من هم صدق می کند.

* خودت فکر می کردی با تو تمدید کنند؟
الحمدلله فصل خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم. ورونا هم از کارم راضی بود. با این شرایط پیش بینی می کردم با من تمدید کنند.

* تو با بدشانسی از هفته اول لیگ ملت ها جا ماندی.
واقعاً بدشانسی آوردم اما مصدومیت هم جزئی از ورزش حرفه ای است. با این حال درمان مصدومیتم را زیر نظر افروزی پزشک تیم ملی انجام می دهم. هر روز شرایطم را با او چک می کنم. ان شاءا... که زودتر اوکی و به تیم اضافه می شوم.

* پس الان دلت با تیم و بچه ها در فرانسه است؟
مسلماً هر بازیکنی دوست دارد برای تیم ملی اش بازی کند. برای من هم مایه افتخار است. دوست دارم و لحظه شماری می کنم تا هر چه زودتر به تیم اضافه شوم.

* از ویزای آمریکا برای هفته چهارم لیگ ملت ها خبر داری؟
تا جایی که من می دانم هنوز ویزایم قطعی نشده اما فدراسیون در حال پیگیری کارم است.

* به نظرت ایران برنده بازی با تیم های آسیایی در هفته اول لیگ ملت ها می شود؟
استرالیا و ژاپن دو تیم خوب آسیا و حتی سطح جهان هستند و برای شکست ایران به زمین می آیند به همین خاطر، دیروز و امروز تیم ملی بازی سختی داشته است اما تیم ما هم خیلی خوب است و دست و پا بسته نیست و برای برد بازی می کند.

* به نظرت تیم ملی والیبال ایران امسال شانس صعود به دور نهایی لیگ ملت ها را دارد؟
از حالا پیش بینی خیلی سخت است. هر چند ما ایرانی ها همیشه صددر صد تلاش کرده ایم برای شکست حریفان و ثبت عملکرد خوب اما شرایط، پیش بینی را سخت می کند. با این حال امیدوارم به دور نهایی صعود کنیم.

منبع: خبر ورزشی