هوتون بازیکن بی باک

آلن در سال ۱۹۸۴ در گلاسکو اسکاتلند به دنیا آمد وی در پنیلی از محلات جنوب غربی پایتخت رشد کرد او نیز همانند بسیاری از جوانان اسکاتلندی برای فرار از کارهای روزانه به فوتبال روی آورد وی ابتدا به عنوان تمرینی به باشگاه رنجرز آمد و سپس با ۱۴ میلیون پوند در مورای پارک به میدان رفت

آلن هوتون از جمله بازیکنان تاتنهام است که توانسته بازی های خوبی را به نمایش بگذارد. این بازیکن اسکاتلندی در زمان حضور در رنجرز مهره ای تأثیرگذار بوده و هم اکنون در تیم ملی اسکاتلند هم بازیکنی ارزنده است. وی تاکنون توانسته درخشش خوبی در باشگاه داشته باشد. وی با وجود ۲۳ سال سن موفق شده خوب ظاهر شود. او با وجود سن کم مورد توجه بسیاری از کارشناسان قرار گرفته که این حکایت از آمادگی بالای او دارد. آلن بازیکنی است که علاقه زیادی به حرکات تهاجمی دارد و این باعث شده که بتواند علاوه بر حضور در کارهای دفاعی در خط حمله نیز بازیکنی مؤثر باشد. قدرت دوندگی بالا و کنترل های خوب توپ از او بازیکنی ساخته که هر لحظه می تواند سرنوشت بازی را تغییر دهد. وی از سال ۲۰۰۲ فوتبال را به طور حرفه ای آغاز کرد. سایت گل در مطلبی به معرفی بیشتر این بازیکن پرداخته که در ادامه می خوانید:

● آغاز

آلن در سال ۱۹۸۴ در گلاسکو اسکاتلند به دنیا آمد. وی در پنیلی از محلات جنوب غربی پایتخت رشد کرد. او نیز همانند بسیاری از جوانان اسکاتلندی برای فرار از کارهای روزانه به فوتبال روی آورد. وی ابتدا به عنوان تمرینی به باشگاه رنجرز آمد و سپس با ۱۴ میلیون پوند در مورای پارک به میدان رفت. وی نخستین بار در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ و در بازی مقابل گرز، دیگر تیم گلاسکو که با پیروزی ۲ بر یک رنجرز همراه بود به میدان رفت. حضور فرناندو ریکسن هلندی در باشگاه به او جایگاهی ثابت در تیم داد و توانست به عنوان بازیکن اصلی بارها در ترکیب ثابت در بازی حاضر شود. او تا پایان فصل ۲۰۰۵-،۲۰۰۴ ۲۴ بار پیراهن گلاسکو را بر تن کرد و توانست یک گل نیز به ثمر برساند. گلی که او به ثمر رساند پیروزی خانگی مقابل دانفرملین را به ارمغان آورد.

● بازیکن بی باک

دنیا نمی توانست بهتر از این برای هوتون باشد. وی به یکی از مهره های اصلی تیم تبدیل شده بود. در فوریه سال ۲۰۰۵ و ایبراکس در بازی مقابل کیلمارنوک به میدان رفت. در نیمه اول بازی او توپ را از دست داد. « گری های» توانسته بود توپ را از او برباید و به سمت دروازه حرکت کند. آلن با جنگندگی تمام به سوی بازیکن حریف دوید. او در درگیری بر سر توپ مصدوم شد و از زمین بیرون رفت. هواداران رنجرز پس از این از او انتقادات زیادی کردند. آنها معتقد بودند آلن آنچنان که از او به عنوان بازیکنی خوب، ارزنده و خلاق صحبت می شود، نیست. مصدومیت باعث شد که نتواند در ادامه فصل در کنار تیم باشد. وی به دنبال آن بود که از اسکاتلند خارج شود.

● حضور لوگوئن

فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ فصلی متفاوت برای باشگاه بود. پل لوگوئن، مربی سابق لیون به عنوان مربی جدید در باشگاه مشغول کار شد. حضور پل و عدم شناخت کافی او از لیگ برتر اسکاتلند باعث شد که رنجرز نتایج ضعیفی کسب کند. کسب این نتایج ضعیف باعث شد که لوگوئن از باشگاه جدا شده و والتر اسمیت به ایبراکس بیاید.

آلن در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ تنها ۴۴ بار به میدان رفت و موفق شد ۲ گل به ثمر برساند که آمار بسیار ضعیفی بود. وی نخستین بازی ملی خود را در ماه می و در بازی دوستانه مقابل اتریش انجام داد. او پس از آن و در تابستان ۲۰۰۷ قراردادی ۵ ساله با باشگاه امضا کرد. وی در بازی های مقدماتی یورو ۲۰۰۸ بسیار خوب ظاهر شد. آلن در اکتبر ۲۰۰۷ پس از آنکه اسکاتلند توانست اوکراین را شکست دهد به عنوان بهترین بازیکن از سوی اسکای اسپورت برگزیده شد. وی در سطح باشگاهی نیز در رقاب های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا عملکرد خوبی داشت. با درخشش او تیم توانست مقابل اشتوتگارت و لیون به برتری برسد. درخشش خوب او سبب شد که بسیاری او را کافوی جدید بنامند. مجله معتبر ورد ساکر در دسامبر۲۰۰۷ او را به عنوان هشتمین بازیکن جوان سال معرفی کرد.

● حضور در تاتنهام

آلن در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ به باشگاه تاتنهام آمد تا حضور در لیگ برتر فوتبال انگلستان به عنوان مهمترین لیگ در سطح جهان را نیز در کارنامه داشته باشد. وی در فصل نقل و انتقالات زمستانی و در ژانویه ۲۰۰۸ با ۱۳ میلیون پوند به جزیره آمد. او امیدوار است با حضور در لیگ برتر بتواند بیش از گذشته پیشرفت کرده و بازی های خوبی نیز به نمایش بگذارد.

● هوتون در یک نگاه

▪ نام کامل: آلن هوتون

▪ تاریخ تولد: ۳۰ نوامبر ۱۹۸۴

▪ محل تولد: گلاسکو، اسکاتلند

▪ قد: ۸۵/۱

▪ پست تخصصی: مدافع راست

▪ تعداد حضور در تیم ملی: ۶