آشنایی با شهرهای مهم کشور آمریکا

آمریکا کشوری بسیار بزرگ است. کشوری که به ایالت های زیادی تقسیم شده و شهرهای بزرگ و پرجمعیتی نیز دارد. برای آشنایی بیشتر با بزرگترین شهرهای آمریکا مطلب زیر را مطالعه کنید.

شهرهای مهم کشور آمریکا
کشور ایالات متحده آمریکا ، کشوری در آمریکای شمالی و به پایتخت شهر واشنگتن دی سی می باشد . این کشور سومین کشور پرجمعیت و سومین کشور پهناور جهان است که از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم ، متنوع ترین کشور جهان معرفی شده است. کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس ، از غرب با اقیانوس آرام ، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه می باشد . این کشور همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد . به علاوه مجموعه ای از جزیره ها ، ناحیه ها و مناطق متعلق به این کشور در سراسر جهان پراکنده اند . کشور آمریکا دارای زبان رسمی خاصی نیست ولی در عمل انگلیسی آمریکایی نقش زبان رسمی این کشور را ایفا می کند . کشور ایالات متحده آمریکا عضو قرار داد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) ، عضو سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عضو گروه هشت می باشد . همچنین این کشور از اعضای دائمی شورای امینت سازمان ملل متحد که دارای حق وتو هستند نیز می باشد. از نظر تقسیمات کشوری آمریکا ، این کشور ۵۰ ایالت دارد که هر کدام از آنها بنا بر سامانه فدرالی حاکم ، دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند . لازم به ذکر است که واشنگتن دی سی جز هیچ یک از ایالات متحده آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار دارد . در حقیقت بخشی از ایالات مریلند بود که در سال ۱۷۹۰ میلادی برای تاسیس مرکز آمریکا یعنی شهر واشنگتن دی سی در نظر گرفته شد . قبل از مهاجرت به کشور آمریکا بهتر است که با شهرهای مهم کشور آمریکا آشنا شویم .

برخی از شهرهای مهم کشور آمریکا به شرح زیر می باشد :

شهر واشنگتن دی سی آمریکا
شهر واشنگتن دی سی عموما با نام واشنگتن یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا است که پاتیخت این کشور نیز می باشد . طبق قانون اساسی این ناحیه تحت نظارت انحصاری کنگره ایالات متحده بوده و نتیجتاً بخشی از هیچ ایالتی نیست. این شهر که به افتخار جرج واشنگتن نامگذاری شده، در ۱۷۹۱ تأسیس شد تا پایتخت جدید کشور باشد. شهر واشنگتن دی سی بیست و پنجمین شهر پرجمعیت آمریکا بوده است.

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می باشد.شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به آمریکا ” اطلاعات کسب کنید .

شهر نیویورک در کشور آمریکا
شهر نیویورک یکی از مهم ترین شهرهای کشور آمریکا می باشد که پرجمعیت ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلند تشکیل شده است و یکی از قطب های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است. برخی از افراد به دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصر به فرد نیویورک، این شهر را پایتخت جهان نامیده اند . لازم به ذکر است ابرشهر نیویورک با مساحت ۱۱٬۳۲۷ کیلومتر مربع، وسیع ترین شهر جهان است. در میان شهرهای بزرگ جهان، تولید ناخالص داخلی نیویورک در گروه بیشترین ها قرار دارد که از نظر ارزش اسمی، می توان به تنهایی آن را با کشور بزرگی مثل روسیه مقایسه کرد. این شهر با داشتن بیش از ۵۳ آسمان خراش با ارتفاع بیش از ۲۰۰ متر، بیشترین تعداد آسمان خراش را در میان شهرهای دنیا دارا می باشد . برج آزادی، اولین بنایی می باشد که در مکان مرکز تجارت جهانی نیویورک ساخته شده است . قطار شهری نیویورک که در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد که طولانی ترین خط متروی جهان می باشد . بازار بورس نیویورک، بزرگترین بازار بورس جهان در معاملات دلاری می باشد که در خیابان وال استریت قرار دارد. مرکز اصلی سازمان ملل متحد در کلان شهر نیویورک و همچنین مجسمه آزادی، مهم ترین نماد ایالات متحده آمریکا در شهر نیویورک واقع شده است.

شهر هیوستون در کشور آمریکا
شهر هیوستون یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد.این شهر پرجمعیت ترین شهر در ایالت تگزاس و چهارمین شهر پرجمعیت در کشور ایالات متحده آمریکا با جمعیتی بالغ بر ۶٬۳۱۳٬۱۵۸ نفر می باشد. همچنین این شهر به عنوان بزرگترین شهر در جنوب ایالات متحده شناخته می شود. شهر هیوستون در سال ۱۸۳۶ بر روی کرانه Buffalo Bayo که هم اکنون تحت نام Allen’s Landing شناخته می شود پایه گذاری شد و در پنجم ژوئن ۱۸۳۷ به عنوان شهر، جامعیت یافت . موقعیت بندری، صنعت راه آهن و به دنبال آن کشف نفت در سال ۱۹۰۱ سبب شد تا رشد جمعیت در این شهر، افزایش یابد . این شهر در میانه قرن بیستم به خانه ای برای مرکز پزشکی تگزاس (بزرگترین مرکز پزشکی-تحقیقاتی در دنیا) و مرکز فضایی ناسا (مرکز فضایی جانسون) که مرکز کنترل مأموریتهای ناسا می باشد تبدیل شد. همچنین شهر هیوستون آمریکا در زمینه مراقبت های پزشکی و تولید تجهیزات نفتی از شهرهای پیشرو بوده و بعد از شهر نیویورک، مرکز بیشترین شرکت ها از بین ۵۰۰ شرکت پردرآمد برتر در رنکینگ مجلهٔ فورچن (فورچن ۵۰۰) می باشد . بندر هیوستون از نظر حجم مبادلات بین المللی، اولین و از نظر حجم کل مبادلات، دومین بندر در ایالات متحده است.

شهر فیلادلفیا در کشور آمریکا
شهر فیلادلفیا آمریکا یکی از شهرهای کشور آمریکا می باشد و ششمین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا است . شهر فیلادلفیا دومین شهر بزرگ ساحل شرقی آمریکا بعد از نیویورک و شهر مهم ایالت پنسیلوانیا می باشد . این شهر اولین پایتخت آمریکا بوده و قانون اساسی آمریکا در این شهر و در تالار استقلال این شهر به امضا رسیده است . رودخانه سکوکل و رودخانه دلاویر از شهر فیلادلفیا می گذرند.

شهر فینیکس در کشور آمریکا
شهر فینیکس آمریکا یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا و مرکز ایالت آریزونا آمریکا می باشد . این شهر پنجمین شهر بزرگ آمریکا و دارای یکی از بالاترین نرخ های رشد و توسعه در این کشور است .

شهر سن آنتونیو یا سان آنتونیو در کشور آمریکا
شهر سن آنتونیو یا سان آنتونیو یکی از مهم ترین شهرهای کشور آمریکا می باشد و هفتمین شهر بزرگ ایالات متحدهٔ آمریکا و دومین شهر بزرگ ایالت تگزاس با جمعیت روزافزون (طبق آمار سال ۲۰۱۴) بیش از ۱٬۳۲۷٬۰۰۰ نفر (در محدوده شهری) است. این شهر مرکز شهرستان بیر است. شرکت های والرو و تسورو از بزرگترین شرکت های نفتی آمریکای شمالی در همین شهر قرار دارند.همچنین نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا و نیز صنایع پزشکی در این شهر حضور چشمگیری دارند.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در آمریکا ” را مطالعه فرمایید .

شهر سن دیگو در کشور آمریکا
شهر سن دیگو یکی از مهم ترین شهرهای کشور آمریکا می باشد.این شهر یک شهر ساحلی در جنوب کالیفرنیا واقع در گوشه جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است. شهر سن دیگو آمریکا دومین شهر بزرگ کالیفرنیا و هشتمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در شهر سن دیگو حضور و پایگاه بسیار گسترده ای دارد.

شهر لس آنجلس در کشور آمریکا
شهر لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. شهر لس آنجلس به صورت خلاصه LA و با لقب شهر فرشتگان یاد می شود. جمعیت کلان شهر لس آنجلس نیز که به لس آنجلس بزرگ مشهور است نزدیک به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است.این شهر در سال ۲۰۱۵ نیز در لیست شهرهای پرجمعیت جهان رتبه هجدهمین شهر پرجمعیت جهان را دارا است .همچنین این شهر بزرگترین درصد لاتینوها را در میان همه شهرهای ایالات متحده دارا می باشد . در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۵ درصد از جمعیت لس آنجلس لاتینو و ۷۸ درصد از لاتینوهای لس آنجلس تابعیت مکزیکی دارند .

شهر شیکاگو در کشور آمریکا
شهر شیکاگو بزرگترین شهر ایالت ایلینوی می باشد که در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی شیکاگو دو میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت داشت. این شهر سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیت ترین شهر منطقه غرب میانه ایالات متحده است و به طور رسمی در سال ۱۸۳۷ میلادی به عنوان یک شهر شناخته شد. شهر شیکاگو یکی از مراکز عمده تجاری، مالی، ترابری و فرهنگی در ایالات متحده می باشد و تأثیر فراوانی در آموزش، سرگرمی و سیاست دارد. این شهر دارای هشت خط مترو و دو فرودگاه می باشد. فرودگاه بین المللی اوهر دومین فرودگاه شلوغ در جهان است که در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۶ میلیون مسافر داشت.

شهر سان فرانسیسکو در کشور آمریکا
شهر سان فرانسیسکو یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد که با جمعیت ۸۸۴۳۶۳ نفر، چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا است. این شهر در نوک شمالی شبه جزیره سان فرانسیسکو در کنار خلیج سان فرانسیسکو قرار دارد. چندین جزیره درون خلیج و جزایر فارالون نیز که در ۲۷ مایلی ساحل در اقیانوس آرام قرار دارند بخشی از محدوده شهری سان فرانسیسکو محسوب می شوند . شهر سان فرانسیسکو آمریکا نقطه مرکزی در محدوده کلانشهری منطقه خلیج سان فرانسیسکو به شمار می رود و پس از نیویورک متراکم ترین شهر آمریکا از نظر جمعیت است. دفتر مرکزی سان فرانسیسکو کرونیکل، بزرگ ترین روزنامه منطقه شمال کالیفرنیا، در این شهر قرار دارد .

شهر لاس وگاس در کشور آمریکا
شهر لاس وگاس یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد که پرجمعیت ترین شهر در ایالت نوادا واقع در ایالات متحده آمریکاست. این شهر به سبب داشتن مشهورترین قمارخانه ها، میخانه ها، روسپی خانه ها و هتل های معروف، یکی از بزرگ ترین مراکز سرگرمی در جهان محسوب می شود .

شهر مَیامی در کشور آمریکا
شهر میامی شهری است که در نوار ساحلی اقیانوس اطلس در جنوب شرقی ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده است . شهر میامی یک شهر توریستی است که به شهر جادو (Magic City) مشهور است. بندر میامی یکی از بزرگ ترین و مهمترین بنادر در آمریکا می باشد .

شهر دالاس در کشور آمریکا
شهر دالاس یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد که نهمین شهر بزرگ در آمریکا و سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس است. این شهر از دوران بسیار قدیم به خاطر صنعت نفت، پنبه و خطوط راه آهنش بسیار مهم به شمار می رفت .

شهر بوستون در کشور آمریکا
شهر بوستون یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد که پایتخت و بزرگترین شهر ایالت ماساچوست آمریکاست . این شهر ، بیست و سومین شهر بزرگ آمریکاست. شهر بوستون یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکاست که در سال ۱۶۳۰ توسط مهاجران پیوریتَن تأسیس شده است. شهر بوستون مرکز حوادث انقلاب آمریکا مانند بوستون تی پارتی بوده است. اولین مترو و اولین مدرسه عمومی آمریکا در شهر بوستون ساخته شد. در حال حاضر، شهر بوستون بعضی از بهترین دانشگاه های دنیا را دارد، از جمله دانشگاه هاروارد (Harvard University)، مؤسسه فناوری ماساچوست(MIT)، تافتس (Tufts)، دانشگاه بوستون (Boston University) و دانشگاه نورث ایسترن بوستون که یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مراکز پزشکی و تحقیقاتی است و دارای تعدادی از معروف ترین بیمارستان های دنیا می باشد.

شهر سن خوزه در کشور آمریکا
شهر سن خوزه یکی از شهرهای مهم کشور آمریکا می باشد که سومین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا است. این شهر مرکز اقتصادی و فرهنگی در سیلیکون ولی می باشد . شهر سن خوزه آب و هوا استوایی دارد که شبیه آب و هوای مدیترانه است . در سن خوزه ورزش بسیار محبوب می باشد .