چگونه با صرف هزینه اندک مبلمانی شکیل داشته باشیم

این روزها خریدن یک دست مبلمان زیبا، شکیل و آبرومند با صرف هزینه های بسیار زیادی همراه است. یک وقت هایی مبلمان قدیمی داریم که با وجود گذشتن سالیان دراز هنوز قابل استفاده است اما رویه هایش پاره شده است ، با اندک تعمیرات همان مبل ها قابل استفاده میشوند. اما از قدیم گفته اند کار را باید به کاردان سپرد. یعنی با پیدا کردن افردای که ماهر هستند و قابلیت تعمییرات درست و اساسی دارند باید مبلمان قدیمی خود را زنده کنید.

در این مقاله قصد داریم برای آگاهی بیشتر شما عزیزان در رابطه با رویه کوبی مبلمان صحبت کنیم. رویه کوبی مبلمان به چند بخش مختلف تقسیم می شود. یکی از گزینه های رویه کوبی تعویض مواد داخلی مبلمان می باشد .با تعویض مواد داخلی مبلمان آسیب دیده را باز سازی و تعمیر میکنند .گزینه بعدی تعویض روکش مبلمان می باشد روکشها از انواع پارچه ها تشکیل می شوند.پارچه های چرمی و پارچه های نخی . پارچه های چرمی در رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارند و از سطح کیفی متنوع تشکیل شده اند کیفیت پارچه بستگی به بودجه مشتری دارد ، همچنین پارچه های نخی در انواع رنگ بندی و سطح کیفی متنوع تشکیل شده و در بازار وجود دارند. برای تعویض پارچه ها باید مبلمان را به تعمیرگاه انتقال بدهید تا به صورت دقیق و با ابزار مناسب رویه کوبی شوند . گزینه بعدی در رویه کوبی مبلمان تعویض فنر بندی ها می باشد .در بعضی از مبلمان ها که نشیمن آنها قابلیت جدا سازی را دارد فنر بندی ها نقش مهمی در راحتی مبل ایفا میکنند. فنر ها اصولا بعد از یک مدت طولانی استفاده کردن کم کم بر اثر شل شدن کیفیت و راحتی خود را از دست می دهند وباید بفکر تعویض و یا سفت کردن آنها باشیم برای تعویض فنرها حتما باید از افراد کاردان کمک بگیرید زیرا کار دشوار و بسیار مهمی می باشد و باید به صورت دقیق و حساب شده این کار صورت پذیرد مطلب بعدی در رویه کوبی مبل کلاف و چارچوب مبلمان می باشد چارچوب ها به دلیل اینکه وزن مبلمان و افراد را تحمل میکنند وظیفه مهمی را بر دوش دارند .اگر چارچوب ها دچار فرسودگی باشند حتما باید با دقت آنها را بر رسی کنید و تعمیر کنید، و یا قطعات نو جایگزین قطعات غیر قابل تعمیر کنید .گزینه بعدی رنگ آمیزی مبلمان می باشد قسمت های چوبی و فلزی و استیل قابلیت رنگ شدن را دارند .اگر رنگ آنها بعد از یک مدت از بین رفته باشد میتوانید انها را به دلخواه خود رنگ آمیزی کنید .گزینه بعد ی طرح هایی می باشند که روی پارچه ها گلدوزی میکنند. گلدوزی برای تزئین و زیبایی مبلمان بسیار تاثیر گذار می باشد .در نتیجه با رویه کوبی مبلمان قدیمی و ایجاد تنوع در آنها میتوانیم سالها از مبلمان قدیمی استفاده کنیم و لذت ببریم
عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل
پارچه تشکها و پشتی ها، فوم و فنرها را عوض می کنند و همه چیز نومی شود و این می شود رویه کوبی مبل. یک متخصص خبره رویه کوبی انواع پارچه را به خوبی می شناسد، خواص و کیفیت و قیمت فوم های متنوع را می داند و می تواند مشتری را در انتخاب گزینه مناسب کمک کند و تصمیم گیری را برایش آسان تر سازد. رویه کوبی بهترین راه است برای نوکردن یک دست صندلی ناهارخوری قدیمی، یک کاناپه زه وار دررفته و یا مبل های قدیمی مان که دوست شان داریم و کلی خاطره ازشان هست و البته نمی خواهیم یا نمی توانیم فعلاعوض شان کنیم. عوامل مختلفی بر روی هزینه رویه کوبی تاثیر می گذارند.
انوع پارچه رویه کوبی مبل
درست است که اولین چیزی که در هنگام تهیه پارچه به آن دقت می کنید رنگ و زیبایی آن است که قرار است جزئی از یک ترکیب بندی زیبا در کنار سایر لوازم خانه باشد اما نکته دیگری که باید به آن توجه کرد نوع استفاده از مبلمان است. در کل پارچه های با دوام تر و ضخیم تر به منظور استفاده در نشیمن خانه ها که خانواده ساعات بیشتری را در آن می گذارند مورد استفاده قرارمی گیرد و پارچه هایی که از نظر ظاهری شاید زیباتر باشند ولی دوام چندان ندارند برای فضاهای کم مصرف تر. در هنگام انتخاب و خرید پارچه رویه کوبی مبل حتما به تمیزکاری هم توجه داشته باشید. معمولا تنها چیزی که در این گونه مواقع یاد افراد می ماند توجه به رنگ و طرح و جنس پارچه است. در حالیکه تعویض رویه کوبی مبلمان از جمله کارهایی است که هر چند سال یک بار در خانه ها انجام می شود. در نتیجه نگهداری از رویه کوبی در طول سالهای استفاده اهمیت پیدامی کند.
نوع پارچه بر دستمزد رویه کوبی هم اثرگذار است چرا که میزان دقت و مهارت استادکار را تعیین می کند. پارچه های ظریف تر که بیشتر برای مبلمان مهمان که زیاد مورد استفاده روزمره قرارنمی گیرند کاربرد دارند از جمله این موارد هستند.
ابعاد و اندازه ها، تکه ها و جزئیات
هزینه رویه کوبی یک مبل در درجه اول به اندازه آن و جزییات طراحی اش دارد. بنابراین هر چه که مبل جزییات بیشتری داشته باشد هزینه هم بالاتر می رود. اندازه هم در ضخامت فوم تاثیرش را نشان می دهد و البته فشردگی کم و زیاد فوم تفاوت عمده در کیفیت و قیمت را می سازد. البته نمی شود خدمات دیگری که برخی از شرکت ها علاوه بر کار اصلی ارائه می کنند را نادیده گرفت. مثلا مشاوره رایگان با حمل و نقل و بازدید رایگان از این موارد هستند که حتما تاثیرش را روی قیمت نهایی نشان خواهند داد. در مجموع و با توجه به همه مواردی که با هم مرورکردیم هزینه پروژهایی رویه کوبی مبل بین 800000 تومان تا 1300000 تومان متغیر است.
میزان کار
اینکه کل پروسه رویه کوبی چقدر کاربرده به وضوح بر قیمت تاثیرگذار است. اصلا منطقی نبود اگر هزینه رویه کوبی صندلی های ناهارخوری که کار کمتری نسبت به مبل و کاناپه می برد به همان میزان بالابود. در مورد صندلی هم باز میزان کار تاثیرش را اینطور نشان می دهد که صندلی های پشتی دار چیزی بین ۷۵۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰۰ تومان هزینه رویه کوبی شان می شود در حالتی که اکر کار فقط روی نشیمنگاه صندلی انجام شود ۱۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ تومان از قیمت تمام شده می کاهد.
موارد پیش بینی نشده
گاهی هزینه هایی که در ابتدای کار رویه کوبی مبل برآورد می شوند، با هزینه پایانی متفاوت هستند. یکی از دلایل این اتفاق تعمیراتی است که در حین کار دیده می شود. در هر صورت برای انجام رویه کوبی، دسترسی به بخش های دیگر مبلمان مثل چارچوب ها و اسکلت و فنرها، آسان تر می شود و بسیاری از ایرادات دیده نشده در این مواقع رفع می شوند.