زنده کردن مبلمان های قدیمی با روش های ساده

مبلمان قدیمی خانه های قدیمی ، لوسترهای قدیم، فرش های زیبای دست باف ایرانی همگی خاطرات عزیز و خوشی را برای ما زنده می کنند. یک نوع اصالت روزگاران گذشته را در خود به یادگار دارند و شوق هایی از خاطرات جوانی، طوری که آدمی دلش میخواهد همه این یادگاری ها حفظ کند.

رویه کوبی مبل قدیمی
اسباب و اثاثیه قدیمی همیشه خاطره انگیز است، حتما برایتان پیش آمده دیدن یک مبل قدیمی یا یک لوستر قدیمی شما را به سالهای گذشته زندگیتان برگردانده است و حس خوبی را برایتان تداعی کرده. احتمالا خواسته باشید یادگاری از گذشته های خود داشته باشید. اما گذر زمان به احتمال زیاد بر روی یک سری وسایل قدیمی تاثیرش را گذاشته و نیاز به تعمییرات اساسی دارد تا دوباره قابل استفاده شوند. مبل ها بیش از دیگر وسایل قدیمی نیاز به تعمییرات دارند تا قابلیت استفاده دوباره را پیدا کنند.
مبلمان قدیمی از نظر زیبایی و ایجاد احساسات نوستالژیک برای ما اهمیت خاصی دارند، این مبلمان ها یادگار دوران کودکی ما و خاطرات خوب پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما هستند.
بسیاری از افراد به دنبال حفظ این میراث پرخاطره برای خود هستند. اما چگونه؟
شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه می توانیم از این مبلمان دوباره استفاده کنیم و از آنها به خوبی نگهداری کنیم؟
یکی از روش هایی که می تواند در نگهداری از مبلمان های قدیمی و استفاده دوباره از آنها به ما کمک کند رویه کوبی مبل می باشد. با رویه کوبی مبلمان می توانیم قسمت هایی که آسیب دیده اند را بازسازی کنیم و با ایجاد تنوع در قسمت های روکش، دسته ها و رنگ آمیزی چارچوب، مبلمان قدیمی را شیک و قابل استفاده کنیم.

رویه کوبی چیست؟
رویه کوبی اصطلاحا به کلیه عملیاتی که بر روی کلاف مبل چه خام و چه فرسوده و قدیمی انجام می گیرد تا مبل به مرحله بهره برداری برسد. رویه کوبی مبلمان قدیمی شامل تعویض ابر و اسفنج، تعویض فنر و تسمه، تعویض کرک و تعویض رویه مبلمان می باشد.
در رویه کوبی مبلمان قدیمی اگر کلاف مبل شکسته باشد یا فرسوده باشد لازم است قبل از رویه کوبی این کلاف تعمیر شود.
رویه کوبی شامل انواع مبلمان می شود مانند: رویه کوبی مبل راحتی, رویه کوبی مبل استیل و حتی رویه کوبی صندلی.
متخصصین تعمیرات مبلمان در مبل روزبه با ارائه بهترین خدمات رویه کوبی مبلمان، مبلمان شما را کاملا متحول می نمایند. شما از روزبه می توانید انتظار یک دست مبل نو در شکل و شمایل مبلمان قدیمی خود داشته باشید.
ما می توانیم با کمترین هزینه صرف شده رویه کوبی مبل را برای انواع مبلمان انجام دهیم.
بسیاری تصور می کنند رویه کوبی مبل علاوه بر هزینه، وقت زیادی را از آنها می گیرد اما نگران نباشید. ما با اعزام نیروهای متخصص خود به محل شما مبلمان را تحویل گرفته و پس از رویه کوبی و تعمیر کامل آنها را دوباره به محل شما بازمی گردانیم.این سرویس تعمیر مبل و رویه کوبی شامل تمامی متعلقات مبلمان از جمله: جلو مبلی ها، عسلی و ... نیز می باشد. هر آنچه که در مبلمان شما قابلیت تعمیر دارد را می توانید به ما بسپارید.

نکاتی درباره استفاده از مبلمان
کوسن ها جزو مهمترین اجزا مبلمان هستند. شما می توانید با انتخاب یک دست کوسن جذاب با رنگی مکمل رنگ مبلمان خود تغییر زیادی در مبلمان خود ایجاد کنید. سعی کنید در انتخاب کوسن نهایت دقت را به خرج دهید. حتی می توانید در این رابطه از متخصصین مشورت بگیرید.
اگر مبلمان قدیمی شما در معرض رطوبت قرار داشته است. در هنگام رویه کوبی، حتما نسبت به استحکام بخشی پایه ها یا حتی تعویض آنها اقدام نمایید.
استفاده از روکش های سلطنتی برای مبلمان جلوه خاصی به آنها می دهد علاوه بر آن از کثیف شدن و فرسودگی زودهنگام آنها جلوگیری می کند.
برای مبلمان خود حتما یکدست پیراهن مبل خریداری کنید تا در مواقع لزوم روی مبلمان خود بکشید و مانع از نشستن گرد و غبار بر روی آنها شوید.
استفاده از پیراهن مبل برای خانواده های پرجمعیت یکی از مناسب ترین راه های جلوگیری از کثیف شدن دائم مبلمان است.
استفاده از اسپری محافظ نانو برای قوام الیاف مبل و جلوگیری از فرسودگی و کثیف شده آن نیز گزینه ی بسیار مناسبی است.