چگونه با مرد زندگی مان خوشبخت شویم؟

اول مرد زندگی تان را بشناسید تا بتوانید با او خوشبخت شوید. برای شناختن مرد زندگی تان با ما همراه شوید.

اسدالله خان سریال پدرسالار را یادتان هست؟ اگر در خانواده‌ای سنتی پرورش یافته باشید، احتمالا اسدالله خان‌های زیادی را اطراف‌تان دیده‌اید، اما حتی اگر در یک خانواده سنتی زندگی کرده باشید، بعید نیست که کنار آمدن با چنین مردی برای‌تان دشوار باشد.

نگران نباشید. شاید این افراد در ظاهر پیچیده به‌نظر برسند، اما زندگی کردن با آنها فوت و فن خاصی دارد که یادگرفتنش چندان هم دشوار نیست. پس اول با کمک سوال‌هایی که مطرح کرده‌ایم از اینکه همسرتان در گروه مراقب‌ها جا می‌گیرد مطمئن شوید و بعد از آن ادامه مطلب را بخوانید.


اگر طرف مقابل شما در ازدواج چهار ویژگی از این هفت مورد را دارد، می‌توانید بگویید که او یک «مراقب» است و برای به دست آوردن دل او به توصیه‌های ما نیاز دارید.
۱. احساساتش را در دلش نگه می‌دارد و آنها را با کسی قسمت نمی‌کند.
۲. نمی‌تواند به راحتی با غریبه‌ها گپ بزند.
۳. گاهی به تنهایی و فاصله گرفتن از دیگران نیاز دارد.
۴. به جای شریک شدن در بحث‌ها ترجیح می‌دهد ماجرا را از دور نظاره کند و به حرف‌های دیگران گوش دهد.
۵. وقتی با او در مورد یک موضوع مهم حرف می‌زنید، بیشتر از آنکه حرف بزند سکوت می‌کند.
۶. اینکه از دیگران کمک بخواهد یا خواسته‌هایش را مطرح کند برایش دشوار است.
۷. وقتی بحرانی در زندگی مشترک ایجاد می‌شود، ترجیح می‌دهد به تنهایی حلش کند تااینکه آن را در همان ابتدا با شما در میان بگذارد.


_ خود سر است؟

اگر برای گرفتن تصمیم‌های مهم نظر شما را نمی‌پرسد، باید به «مراقب» بودنش مشکوک شوید. افرادی که در این گروه شخصیتی قرار می‌گیرند، استقلال زیادی دارند. آنها دوست دارند با پشتوانه همین استقلال و به تنهایی تصمیم بگیرند و از مشورت کردن با دیگران یا گوش کردن به توصیه‌های‌شان گریزانند. ساده‌تر بگوییم «مراقب‌ها معتقدند خودشان قادر به مراقبت از خود هستند و در این مورد به کسی نیاز ندارند!» چنین مردی قاطع و یک‌کلام است و هرقدر هم مقابلش بایستید، حرف و تصمیمش را عوض نمی‌کند.


با او چه کنم؟

هیچ چیز به اندازه احترام دیدن نمی‌تواند یک مرد مراقب را شیفته شما کند. اگر می‌خواهید به چنین مردی نزدیک شوید و عشقش را به دست بیاورید، تا می‌توانید به او احترام بگذارید. قرار نیست نقش بازی کنید. فقط از همین امروز سعی کنید ویژگی‌های مثبتش را ببینید و اینکه برای این ویژگی‌ها ارزش قائل هستید را هم به او منتقل کنید.


_ کارآگاه بازی می‌کند؟

اگر با یک مراقب ازدواج کرده باشید، باید خیال معاشرت بی قید و شرط با دوستان مجردی‌تان را از سر بیرون کنید. مراقب‌ها در مواجهه با دیگران محتاطند و پیش از آنکه همسرتان به دعوت یکی از دوستان شما به ‌مهمانی بله بگوید، مثل یک کارآگاه همه چیز را در نظر می‌گیرد و احتمالا شما را سوال‌پیچ می‌کند. طبیعی است که مردی با شخصیت مراقب به راحتی نتواند با آدم‌های تازه خو بگیرد، شمع مجلس شود و در یک ‌مهمانی چند ساعته با کسانی که قبلا آنها را ندیده بوده صمیمی شود.


با او چه کنم؟

شاید به ظاهر در برابر این موضوع مقاومت کند اما از این رفتار شما خوشش می‌آید، اما در کنار این تلاش‌ها از او انتظار نداشته باشید تغییر کند و با دوستان شما از خودتان صمیمی‌تر شود. او همیشه محتاط خواهد ماند و فاصله‌اش را با دیگران به آرامی کم خواهد کرد. البته حتی پس از گذشت ماه‌ها از وارد شدن او به جمع دوستان‌تان، نباید انتظار داشته باشید مثل مردهای دیگر جمع شود و با آنها احساس برادری کند، برای آرامش خودتان بهتر است او را همانطور که هست بپذیرید.


_ با نقد میانه ندارد؟

اگر همسرتان مراقب باشد، ساده‌ترین نقد‌های شما را هم جدی می‌گیرد اما انتظار نداشته باشید وقتی او را به باد انتقاد می‌گیرید موضعش را تغییر دهد و کاری که می‌خواهید را بکند. چنین شخصیتی از انتقاد نمی‌ترسد و به‌خاطر آن خم به ابرو نمی‌آورد. اعتماد به نفس چنین مردانی آنقدر بالا هست که به کار خود ایمان داشته باشند و به‌خاطر نقد یک نفر نسبت به تصمیم‌شان شک نکنند، پس بیهوده تلاش نکنید با زیر سوال بردن تصمیم‌ها یا بدتر از آن، با حمله کردن به شخصیتش خود را ثابت کنید. این گروه از مردها خوب می‌دانند چه می‌کنند و منتظر تایید دیگران نمی‌مانند.


با او چه کنم؟

به جای اینکه با انتقادهای مداوم و کنایه زدن برای به دست آوردن قلبش تلاش کنید، احساسات‌تان را شفاف با او در میان بگذارید. او شنونده خوبی است و با منطقی که دارد می‌تواند احساسات‌تان را درک کند، پس نیازی نیست که از راه‌های تاریخ گذشته برای محکم کردن پایه‌های زندگی‌تان کمک بگیرید. اگر احساس می‌کنید قدرت زیاد او شما را به حاشیه رانده و نسبت به این اتفاق حس خوبی ندارید، موضوع را با او در میان بگذارید.


_ خوب می‌شنود

مراقب‌ها شنونده خوبی هستند. با دقت به حرف‌های شما و دیگران گوش می‌دهند تا همه چیزهایی که می‌گویید را درک کنند و از جزئیات موضوعات باخبر شوند و وقتی با آنها حرف می‌زنید، مدام میان کلام‌تان نمی‌دوند، اما امان از روزی که حرف‌های شما با گوشه و کنایه همراه شود و شخصیت او را نشانه بگیرد! یک مراقب وقتی مورد حمله قرار می‌گیرد، بهتر از هر کسی از خود دفاع می‌کند، پس انتظارش را داشته باشید.


با او چه کنم؟

اگر می خواهید با چنین مردی ازدواج کنید، انتظار داشته باشید همانطور که در برخورد با دیگران محتاط است در مقابل شما هم دست به عصا باشد. تصور نکنید او بی‌اعتناست یا اینکه دوست‌تان ندارد. آهسته و حساب‌شده قدم برداشتن جزئی از شخصیت اوست که شما هم نمی‌توانید تغییرش دهید. یک مراقب در ماه‌های نامزدی جملات رویایی که اغلب زن‌ها آرزوی شنیدنش را دارند را به زبان نمی‌آورد، بلکه به آرامی و در جریان ماه‌ها عشقش را به شما ثابت می‌کند.