برج ایفل نماد چه چیزی در کشور فرانسه است و چگونه ساخته شد؟چقدر طول کشید تا ساخته شود؟

اگر چه زمانی با ساخت این برج در این کشور مخالفت می شد، اما امروزه این برج، نمادی از کشور فرانسه به حساب می آید و سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید و عکس گرفتن کنار آن، به این جا سفر می کنند. ساخت برج ایفل حدود دو سال طول کشید و در بین سال های 1887 و 1889 ساخته شده است. این برج ابتدا برای یک نمایشگاه جهانی و به مناسب صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. اما کسی فکرش را هم نمی کرد که روزی در سفر به پاریس با تور مسافرتی پربازدیدترین اماکن دیدنی فرانسه و جهان این شاهکار مهندسی با سازه فلزی اش باشد!

اگر چه زمانی با ساخت این برج در این کشور مخالفت می شد، اما امروزه این برج، نمادی از کشور فرانسه به حساب می آید و سالانه میلیون ها گردشگر برای بازدید و عکس گرفتن کنار آن، به این جا سفر می کنند.
ساخت برج ایفل حدود دو سال طول کشید و در بین سال های 1887 و 1889 ساخته شده است. این برج ابتدا برای یک نمایشگاه جهانی و به مناسب صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. اما کسی فکرش را هم نمی کرد که روزی در سفر به پاریس با تور مسافرتی پربازدیدترین اماکن دیدنی فرانسه و جهان این شاهکار مهندسی با سازه فلزی اش باشد!

1) در ابتدا قرار نبود این برج، حضوری دائمی در شهر داشته باشد و فقط برای حضور در نمایشگاه بین المللی پاریس در سال 1889 ساخته شده بود!

2) طبق قرار قبلی، این برج باید در سال 1909 تخریب می شد، اما این اتفاق هیچ وقت نیافتاد. زیرا این سازه فلزی تغییر کاربری داده شد و قرار شد به عنوان آنتن رادیویی از آن استفاده کنند!

3) در سفر به پاریس با تور مسافرتی این نکته را بدانید که برج ایفل فرانسه در سال 2011، با داشتن 6، 980، 000 بازدیدکننده، تبدیل به پربازدید کننده ترین بنای تاریخی جهان شد!

4) فرانسوی ها که علاقه نداشتند هیتلر به راحتی از برج ایفل بازدید کند، کابل های آسانسور آن را قطع کردند تا هیتلر مجبور شود، تمام پله های برج را یکی یکی بالا برود. این اتفاق در جنگ جهانی دوم و در زمان بازدید هیتلر از پاریس رخ داد!

5) یک فروشنده آهن قراضه ساده، این برج را از یک کلاهبردار به نام ویکتور لوستیگ خریداری کرده بود!

6) این سازه در ابتدا قرار بود در شهر بارسلونای اسپانیا ساخته شود، اما این شهر ساخت آن را رد کرده بود!

7) تغییرات اب و هوایی باعث می شوند که 15 سانتی متر از طول آن کم و زیاد شود!

8) نکته قابل توجهی که درباره این مکان از اماکن دیدنی فرانسه وجود دارد این هست که این برج، کشته های زیادی هم داده است. از جمله مخترعی به نام فرانز رایشلت که قصد داشت چتر نجاتش را امتحان کند و از بالای برج به پایین پرید!

9) دقیقاً 1665 پله راه دارید تا به بالاترین نقطه این برج برسید

10) زنی به نام Erika La Tour Eiffel در سال 2007 با این سازه فلزی ازدواج کرد. پس باید این سازه را مذکر به حساب آورد؟!

11) حدود 20 هزار لامپ در این برج برای روشن کردن آن وجود دارند!

12) در سی منطقه دنیا، یک کپی از این سازه فلزی ساخته شده است!

13) به اندازه وزن 10 فیل، رنگ روی فلزهای این برج زده شده است!

14) در سفر به پاریس با تور مسافرتی و دانستنی های این مکان از اماکن دیدنی فرانسه در نظر داشته باشید که سازنده برج، گوستاو ایفل، در بالای آن برای خودش یک آپارتمان ساخته بود!

15) قصد داشتند یک سازه دیگر طراحی کنند تا از برج ایفل بلندتر باشد. در سال 1891 شروع به ساخت این سازه کردند، اما به دلیل عدم استحکام به پایان نرسید و در سال 1907 هم تخریب شد!

16) طراح برج ایفل، یعنی گوستاو ایفل در طراحی مجسمه آزادی در نیویورک هم نقش داشته است.

17) در زمان ساخت این برج، بلندترین برج جهان به حساب می آمد!

18) ساخت این برج نیاز به 300 کارگر، 2. 5 میلیون میخ پرچ و 18038 قطعه آهن داشته است!

19) ساخت این سازه فلزی در دنیای امروز، 31 میلیون دلار هزینه در بر داشت!

20) کانادا قصد داشت در سال 1967، این برج را به طور موقت به کشورش منتقل کند، اما هرگز عملی نشد!

21) در سفر با تور مسافرتی پاریس بدانید که قسمت فوقانی برج بر اثر رعد و برق در سال 1902، آسیب دیده بود، که بعد از آن به سرعت بازسازی شد!

22) برای صرفه جویی در مصرف برق، از سال 2013 دیگر چراغ های برج به صورت 24 ساعته روشن نیستند و از ساعت یک نیمه شب خاموش می وشند!

تسنیم