سیم ظرفشویی چهارشنبه سوری

سیم ظرفشویی چهارشنبه سوری به آخر سال نزدیک شده ایم و مراسم چهارشنبه سوری با آداب و رسوم خاص خودش حال وهوایی دیگر دارد آتش زدن سیم ظرفشویی یکی از کارهایی است که علاوه بر زیبایی بصری خطر کمی هم دارد در ادامه طرز آتش زدن سیم ظرفشویی را با هم می خوانیم

هنگامی که سن شما از حدی بگذرد، دیگر فشفشه بازی برایتان چندان لذت بخش و هیجان انگیز نخواهد بود! اینجاست که باید علم خود را به سیم آتشزا (سیم های ظرفشویی قدیمی که در ویدئو زیر مشاهده می کنید.) بروزرسانی کنید! این شاید مربوط به شیمی پایه باشد ولی به سادگی با استفاده از آن می توانید آتش بازی زیبا و واقعا چشمگیری را برای جشن های ملی و مذهبی راه بیاندازید.

سیم آتشین از اکسیداسیون سریع آهن و کربن می گیرد. با توجه به اینکه سیم های معرفی شده دارای رشته های بسیار نازک هستند، سطح گسترده ای از سیم ها در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد. پس از اینکه سیم ظرفشویی آتش می گیرند، آهن با اکسیژن واکنش داده و به Fe2O3 و Fe3O4 تبدیل می شود.

سیم آتشین

سیم آتشین هزاران تکه سیم آتشین را به اطراف پرت می کند. پس اکیدا از استفاده از سیم آتشین در مکان هایی که امکان آتشسوزی و انفجار وجود دارد خودداری کنید. همچنین موقع آتشبازی برای به حداقل رساندن خطرات سوختگی حتما از کلاه و عینک ایمنی و دستکش های مخصوص استفاده کنید. همچنین موقع آتش بازی تنها از لباس های پنبه ای و پشمی استفاده کنید و از پوشیدن لباس هایی با الیاف مصنوعی و قابل اشتعال و ذوب شدن بپرهیزید.

راه دیگر برای آتش زدن سیم ظرفشویی

گام اول : سیم ظرفشویی را باز کنید

بعد از اینکه سیم ظرفشویی و باتری را آماده کردید، سیم را باز کنید و آن را از حالت فشرده بیرون بیاورید. حواستان باشد باتری و سیم در این مرحله با هم تماس نداشته باشند.

گام دوم : آتش را آماده کنید

باتری را روی سیم ظرفشویی باز شده قرار بدهید و برای مدت کوتاهی سیم باز شده را با باتری لمس کنید.

گام سوم : صبر کنید تا آتش روشن بشود

همانطور که در تصویر می بینید جرقه اول ایجاد می شود و اگر چندبار دیگر باتری را به سیم بزنید آتش آنقدر قوی می شود که بتوانید چوب های خشک را بسوزانید.

یک راه ساده تر

سیم ظرفشویی را به نفت آغشته کنید و با نخ یا طنابی نسوز محکم ببندید.

طول طناب مهم است باید اندازه ای را در نظر بگیرید که نه آنقدر کوتاه باشد که به لباس هایتان بگیرد و احتمال سوختگی بوجود بیاورد نه آنقدر بلند باشد که چرخاندنش سخت باشد.