چگونه انتخاب واحد کنیم؟ | نحوه انتخاب واحد

انتخاب واحد و اینکه کدام درس را با کدام استاد برداریم و اینکه چند واحد درس برداریم، از دغدغه های بزرگ دانشجویان در ابتدای هر ترم جدید می باشد. در این مقاله به ارائه مشاوره هایی برای راحت تر کردن این دغدغه پرداخته شده است.

این روزها بسیاری از دانشجویان با نزدیک شدن به زمان انتخاب واحد به فکر انتخاب واحد و نحوه این انتخاب واحد ها افتادند.
برای انتخاب واحدی موفق باید به نکاتی توجه کرد که باعث سپری شدن هرچه بهتر ترم آینده شما می شود
انتخاب اساتید و انتخاب درست دروس می تواند در موفقیت شما داشته باشد.
برای انتخاب واحدی موفق شاید این نکات بتواند به شما کمک کند :

1. با توجه به این که برخی از مسئولین آموزش در پایان ترم گذشته اعلام کردند که شرط باز بودن سیستم آموزشی دانشجویان ، تحویل گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی است ، سعی کنید با تماس با دانشگاه و صحبت با مسئول آموزش خود از این نکته مطمئن شوید.
2. از باز بودن سیستم آموزشی به دلیل بدهی شهریه و عدم پرداخت وام صندوق رفاهی مطمئن شوید.
3. از وجود میزان مبلغ لازم جهت پرداخت شهریه ثابت در کارت اعتباری خود غفلت نکنید .
4. برنامه ریزی برای دسترسی به اینترنت با سرعت و مطمئن در زمان انتخاب واحد می تواند برای شما یک امتیاز برتر باشد.
این مراحل برای اطمینان از این است که شما آمادگی انتخاب واحد که به عوامل خارجی بستگی دارد را داشته باشید.
و اما مراحلی که به عهده شماست و باید شما تصمیم گیری کنید !

1. با مشورت از دانشجویان و دوستان خود در ترم های بالاتر دروس خود را برای اخذ در زمان انتخاب واحد مشخص کنید و توجه داشته باشید که برخی دروس پیش نیاز دروس دیگر اند و باید به ترم بعدی خود هم توجه کنید.

2. لیستی از دروس انتخابی با توجه به اساتیدی که با توجه شرایط خود انتخاب کردید تهیه کنید.
" با توجه به تغییراتی که هر ترم اساتید هر گروه به وجود می آید دقت کنید که این اساتید در لیست انتخاب واحد وجود داشته باشند و دروس مورد نظر شما را در رشته تحصیل خودتان ارائه کرده باشند "

3. با توجه به لیستی که تهیه کرده اید و روزها و ساعاتی که اساتید مورد نظر شما دروس را ارائه کرده اند به انتخاب درس ها بپردازید و شماره گروه درس مورد نظر خود را انتخاب و یادداشت کنید.

4. با توجه به این که هر گروه درسی دارای ظرفیتی مشخص می باشید لیستی از دروس دیگری را که امکان انتخاب دارید همراه خود داشته باشید زیرا این امکان وجود دارد که درسی که شما خواهان آن هستید دیگر ظرفیتی برای پذیرش دانشجو نداشته باشد.

5. سعی کنید تا جایی که امکان دارد دروس مورد نظر یا نزدیک به آن را اخذ کنید ولی با سر زدن مرتب و پیوسته می توانید شانس انتخاب گروه کلاسی که مد نظرتان بوده را که ظرفیت آن تکمیل بوده و به هر دلیلی ظرفیتی پیدا شده را از دست ندهید
البته در زمان انتخاب واحد نیز ممکن است ظرفیت ها یا دروس جدید نیز اضاف شود که نشان دهنده اهمیت این بازه زمانی نیز است در نتیجه به این دوره زمانی هم توجه داشته باشید

6. در زمان انتخاب واحد به اولویتی که به دیدگاه شما بستگی دارد اقدام به وارد کردن شماره دروس کنید زیرا دوستان دیگر شما هم شاید خواهان همین کلاس باشند پس قدر لحظات را بدانید.
منبع: sootidez.blogfa.com