فانتوم

در صنعت هواپیمایی کشوری, ملاک سنجش و قضاوت راجع به یک هواپیما, میزان فروش بالای آن در بازارهای جهانی قرار می دهند و طبق این اصل به داوری می نشینند با توجه به این امر می توان گفت مثلن هواپیمای ایرباس Boeing۷۳۷ با تولید بیش از ۵۰۰۰ فروند و سسنا ۱۵۰ با فروشی بالغ بر ۲۳۰۰۰ فروند, هواپیماهای بسیار موفقی هستند

در صنعت هواپیمایی کشوری، ملاک سنجش و قضاوت راجع به یک هواپیما، میزان فروش بالای آن در بازارهای جهانی قرار می دهند و طبق این اصل به داوری می نشینند. با توجه به این امر می توان گفت مثلن هواپیمای ایرباس Boeing۷۳۷ با تولید بیش از ۵۰۰۰ فروند و سسنا ۱۵۰ با فروشی بالغ بر ۲۳۰۰۰ فروند، هواپیماهای بسیار موفقی هستند. اما در دنیای صنایع نظامی، چنین موضوعی نمی تواند اهمیت چندانی داشته باشد، بلکه عوامل دیگری در این موضوع (میزان موفقیت) دخالت دارند. به عنوان مثال برای ارزیابی یک بمب افکن، میزان ظرفیت حمل بمب ملاک قرار می گیرد و زمانی دیگر قابلیت دستیابی آن به هدف و وضعیت تهاجمی بمب افکن است که اهمیت پیدا می کند. یا بعضی اوقات مشاهده می گردد که ملاک سنجش ارزش یا هواپیمای جنگنده را در تعدادی که در یک نبرد سرنگون می شوند، قرار می دهند. عوامل بسیاری مخصوصن حین نبرد در وضعیت یک هواپیما موثرند که به عنوان مثال موقعیت تاکتیکی صحنه ی نبرد و یا چگونگی تربیت پرسنل خلبان می توانند تاثیر به سزایی در نتیجه ی امر داشته باشند.

اما از همه ی اینها گذشته وقتی یک جنگنده ۱۵ رکورد جهانی را کسب می کند و در زمانی که دنیای تکنولوژی پیشرفت سرسام آوری دارد، قادر به ادامه ی تولید به مدت بیش از ۲۰ سال باشد و با تولید ۷۰ فروند درماه طی دوران صلح، ۵/۲ میلیون ساعت پرواز رزمی و سرانجام در حالی که نه هزارمین فروند آن تحویل مشتریان آن می شود باید گفت این هواپیما با هر استانداردی موفق است.

سرگذشت فانتوم از نیم قرن قبل شروع می شود: زمانی که کمپانی معظم مک دانل داگلاس (MD) در سال ۱۹۵۳ وارد میدان رقابت شرکتهای هواپیمایی جهت ساختن یک جنگنده ی مافوق صوت برای نیروی دریایی ایالات متحده گردید؛ ولی این فرصت را در مقابل هواپیمای کروسیر CF-۸U از دست داد. شکست در این رقابت برای شرکت MD نوعی عقب گرد بود، مخصوصن آنکه نخستین طرح در مورد هواپیمای جت را برای نیروی دریایی، همین کمپانی داده بود که مربوط به فانتوم بود.

● پروژهء F۳H-G

با ابن حال شرکت MD با چنین سابقه ای که گفته شد، تصمیم به ادامه و تکمیل طرح شکست خورده و تولید هواپیماهای مخصوص پرواز از عرشه ی ناوهای هواپیمابر گرفت و این می بایست با توجه به نیازهای آینده در این شاخه ی صنعت انجام می پذیرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر این شرکت تصمیم گرفت با پرسنل ناوبری و فرماندهان نیروی دریایی مصاحبه انجام دهد. تعداد زیادی طرح مورد ارزیابی قرار گرفت و در سال ۱۹۵۴ یک نمونه ی کامل از هواپیمای طراحی شده به نام F۳H-G ساخته شد و به نیروی دریایی ارائه گردید که به شدت مورد توجه قرار گرفت و بنابراین دستور ساخت دو فروند نمونه ی اولیه از سوی نیروی دریایی به شرکت MD داده شد. این طرح، هواپیمایی بود تک سرنشین و مجهز به ۴ قبضه مسلسل ۲۰ میلیمتری و دارای جایگاه حمل ۱۱ بمب و یا موشک. نیروی محرکه ی آن توسط ۲ موتور از نوع J-۶۵ تامین می گردید و این جنگنده را به راحتی به سرعت ۵/۱ ماخ می رساند.

● F-۳H

هنگامی که تقاضای نیروی دریایی برای ساخت این هواپیما در آوریل ۱۹۵۵ جنبه ی قطعی گرفت، این هواپیما به عنوان جنگنده ی تدافعی سریع مورد توجه و استفاده ی ناوهای هواپیمابر قرار گرفت که قادر به پرواز از عرشه ی نام هواپیمابر و بردی رزمی تا حدود ۵۰۰ کیلومتر بود. بعدها نیروی دریایی اعلام کرد که این هواپیما باید مجهز به موشکهای هوا به هوا گردد و جای مسلسلها را بگیرد. برای تحقق این امر، یک تجدیدنظر کلی در طراحی هواپیما لازم بود. یکی از تغییرات اساسی، استقرار ۴ جایگاه موشک اسپارو به جای مسلسلها بود و به همراه آن ایجاد سیستم کنترل آتش (رادار کنترلگر موشک اسپارو به جهت نیمه فعال بودن این موشک)، تعویض موتورهای قبلی با نمونه های بهتر و قوی تر J-۷۹ (ساخت جنرال الکتریک) که هواپیما را قادر می ساخت به راحتی بیش از ۲ ماخ سرعت بگیرد. پس از این تجدیدنظرها، نیروی دریایی درخواست طرح هواپیمایی دوسرنشینه را نمود. (در هواپیماهای دوسرنشینه، خلبان قدرت و تسلط بیشتری بر پرواز می یابد و نفر دوم مامور استفاده از تسلیحات جنگی روی هواپیما می شود) طرح جدید هواپیمایی شد به نام F۴-H۱.

● کسب رکوردهای جهانی

به دنبال سفارش ۲۳ فروند مدل اولیه، دستور ساخت ۴۷ فروند هواپیمای اصلاح شده برای نیروی دریایی داده شد؛ البته با طراحی مجدد نام آن به F-۴A تغییر یافت. F۴-A مجهز به موتور J۷۹-۲A می توانست به رکوردهای جهانی دست پیدا کند. در ششم دسامبر ۱۹۵۹ نمونه ی پیشرفته تر سری A یعنی F-۴B توانست رکورد سقف پرواز به اندازه ۹۸۵۵۶ فوت (حدود ۳۰۰۳۹ متر) و در زمینه سرعت نیز در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۱ به سرعت ۴۸/۱۶۰۶ مایل بر ساعت = ۷۲۰ متر بر ثانیه = ۲۶۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

حال پس از نیروی دریایی، نوبت نیروی هوایی بود که سفارش فانتومی با قابلیت پرواز در ارتفاع بالاتر و در هر شرایط آب و هوایی و قدرت حمل انواع جنگ افزار (بمب – موشک هدایت شونده هوا به زمین و موشک هوا به هوا) با قابلیت انعطاف زیاد و تامین ایمنی سرنشینان داد.

سرانجام در مارس ۱۹۶۲ فانتوم۲ نخستین جنگنده ی نیروی دریایی بود که توانست در نیروی هوایی نیز به عنوان هواپیمای اصلی وارد خدمت گردد.

● فانتوم های انگلیسی

هنگامی که به سال ۱۹۶۴ نیروی دریایی انگلیس تصمیم به جایگزینی هواپیماهای قدیمی هاوکر P۱۱۵۴ با فانتوم گرفت، قرار بر این گذاشت که موتورهای ساخت رولزرویس بر روی این فانتوم ها قرار گیرد.

آن زمان پیش بینی می شد که جایگزینی موتورهای مزبور، دارای ثمرات زیادی خواهد بود. موتورهای (به ظاهر) نیرومندتر انگلیسی می توانستند سرعت و شتاب این جنگنده را افزایش دهند و از این گذشته فانتوم را قادر می ساختند که ۲۰ درصد قابلیت اوج گیریش را از عرشه ی ناوهای هواپیمابر انگلیسی افزایش دهد. ولی این فقط فرضیه بود و موتورهای انگلیسی ساخت رولزرویس هیچگاه به طور کامل با فانتوم منطبق نشدند و به هیچ وجه با موتور قدرتمند J-۷۹ نتوانستند رقابت کنند. جنگنده های تولید شده با این موتورها، کندترین (حداکثر ۲۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) و دارای کمترین سقف پرواز (حداکثر ۵۰۰۰۰ فوت) و کمترین شعاع عملیاتی رزمی (به علت مصرف بیشتر سوخت) از آب درآمدند ضمن آنکه بسیار گران تر از مدل آمریکایی نیز تمام می شدند!

● تسلیحات فانتوم

از ابتدای طرح تولید فانتوم، جنگ افزارهای تعیین شده برای آن، پیوسته در حال پیشرفت بودند. از جمله حمل ۴ موشک فالکون، ۴ موشک هوا به هوای نیمه فعال راداری از نوع اسپارو، ۴ موشک حرارت یاب سایدوایندر، دو موشک بالپوپ و یا حتا موشک ضدکشتی بسیار دقیق هارپون، ۲۲ بمب ۵۰۰ پوندی، بمب های هدایت شونده ی بسیار دقیق لیزری، موشک هوا به سطح هدایت شونده ی ماوریک و . . . خلاصه ۱۶۰۰۰ پوند از انواع مهمات جنگی در ۷ محل استقرار زیر بالها و بدنه.

همچنین در جنگ ویتنام داشتن مسلسل بر روی هواپیما به اثبات رسید (زیرا در فواصل بسیار نزدیک، سامانه ی حرارت یاب موشک قادر به قفل بر روی هدف نمی شد و موشک خطا می رفت و به هواپیمای دشمن اصابت نمی کرد) به همین منظور از مسلسل بسیار قوی ولکان M-۶۱ استفاده گردید و در سال ۱۹۶۷ بر روی F-۴E سوار شد.

● فانتوم در جنگ ویتنام

از ۱۵ آگوست ۱۹۶۴ تا ۳۰ آوریل ۱۹۷۵ (یعنی ۴ هزار و ۱۱ شب و روز) طی ده سال جنگ شبانه روزی در ویتنام، فانتوم نقشی بازدارنده در مقابل حملات ویت کنگ های کمونیست بازی کرد و وظیفه ی خود را به خوبی انجام داد. حمایت از عملیات نیروهای زمینی ایالات متحده و ارتش ویتنام جنوبی، ایجاد برتری هوایی و شکار میگهای ویتنام شمالی و . . . از این جمله بودند. برای نمونه می توان به ماموریتهای بسیار موفق فانتوم های نیروی دریایی ایالات متحده در جریان عملیات قطار آزادی (۶ آوریل ۱۹۷۲ تا ۷ می ۱۹۷۲) و عملیات لینه باکر (۸ می ۱۹۷۲ تا ۲۳ اکتبر ۱۹۷۲) اشاره کرد.

به غیر از عملیات رزمی معمول فانتوم ها در ویتنام، عملیات مهم دیگری توسط مدل RF-۴C برای شناسایی وضعیت دشمن و جابه جایی نیروهای دشمن در شب صورت می گرفت. وظیفه ی فانتوم های مزبور، حمل و پرتاب دستگاههای حساس صوتی در مناطق جنگلی و بیشه زارهای انبوه ویتنام بود. این وسایل پس از پرتاب، توسط چترهای کوچکی به زمین فرود می آمدند. دستگاههای فوق مجهز به میکروفونهای بسیار حساس و باتری های قوی با طول عمر بالا بودند. این دستگاهها می توانستند انواع ارتعاشات، اعم از حرکت ادوات یا صدای پای انسانها را دریافت کنند و امواج دریافتی را به صورت سیگنال هایی به هواپیمای رله (هواپیمایی مانند E-۲) منتقل می کردند. برخی اوقات اطلاعات (مربوط به منطقه ای که باید این ادوات حساس از هواپیما به بیرون پرتاب می شد) از قبل به کامپیوتر فانتوم منتقل می شد و این وسایل حساس خود به خود در جایی که می بایست قرار گیرند از هواپیما پرتاب می شدند. بدین ترتیب نقل و انتقالات شبانه ی ویت کنگها در اختیار مقامات نیروی هوایی قرار می گرفت و روز بعد فانتوم های ناو هواپیمابر میدوی و ناو یو اس اس کورال سی، بمباران سنگین مناطق تجمع کمونیست ها را انجام می دادند.

بنابر آمار موجود تعداد ۱۹۷ فروند هواپیمای میگ ۱۷، ۱۹ و ۲۱ ویتنام شمالی طی نبردهای هوایی بین سالهای ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۵ توسط فانتوم های آمریکایی (اکثرن F-۴B) سرنگون گشتند در حالی که تلفات فانتوم ها بسیار ناچیز بود و عمده ی آن نیز به وسیله ی آتشبارهای زمینی ویت کنگها اتفاق افتاده بود.

● فانتوم در خاورمیانه (نبرد بی پایان)

طی جنگ شش روزه ی ژوئن ۱۹۶۷ اعراب با اسرائیل، فانتوم های اسراییلی عملیات تخریب دقیق اهداف را به مورد اجرا گذاشتند. در واقع باید گفت پیروزی در جنگ با همان ضربات روز نخست به نیروی هوایی اعراب مشخص شده بود. در ۴ روز اول، اعراب ۴۱۵ فروند جنگنده از دست دادند و در واقع نیروی هوایی اعراب در همان روز اول نبرد از میدان به در شد. در مقابل از اسراییل تنها ۱۵ فروند جنگنده ساقط گدید که از این تعداد فقط ۴ فروند فانتوم بودند. که البته این جنگنده ها نه در نبرد هوایی، بلکه به وسیله پدافند زمینی سرنگون گشتند. فانتوم های اسرائیلی با پرواز در ارتفاع چند ده متری همزمان به پایگاههای هوایی اردن، مصر، سوریه و عراق حمله ور شدند و با مهارت بی نظیر هر هواپیمایی را که روی زمین بود منهدم کردند. برای مثال در جریان حمله ی روز پنجم ژوئن ۱۹۶۷ به پایگاه هوایی کرکوک، تقریبن کل جنگنده های موجود در این پایگاه توسط فانتوم های اسرائیلی منهدم گشتند.

● ۱۹۷۳: نبرد یام کیپور (The Yom Kippur War)

جنگ یام کیپور به نام نبرد فانتوم ها لقب گرفته است. فانتوم های اسرائیلی هجوم گسترده ی خود را بر علیه تانکها، سایت های موشکی سام، انبارهای مهمات اعراب انجام دادند و هواپیماهای بسیاری را نیز ساقط کردند. ضمن اینکه عملیات شناسایی دقیقی را همراه با عکسبرداری از مراکز مهم مصر و سوریه به انجام رساندند در حالی که مصر و سوریه، موشکهای زمین به هوای بسیاری در اطراف پایگاههای نظامی خود کار گذاشته بودند. این سایتهای موشکی در اطراف کانال سوئز و اغلب خطوط مقدم مرزی با اسرائیل مستقر شده بودند. در جریان عملیات Dugman ۵ فانتوم ها اسرائیلی متحمل خسارات سنگینی شدند و شش فروند از آنها به وسیله ی موشکهای سام سوریه سرنگون گشتند. در جریان جنگ ۱۹۷۳، فانتوم های اسرائیلی حدود ۵۰۰ عملیات در عمق خاک سوریه و مصر انجام دادند.

مهمترین این عملیاتها، منهدم کردن ستاد مرکزی ارتش سوریه بود. در اکتبر ۱۹۷۳ دو اسکادران ۴ فروندی از فانتوم ها این مرکز مهم را در قلب دمشق به طور کامل نابود کردند. حمله موفقیت آمیز بود ولی دو فروند از فانتوم ها ساقط گشتند و یک نفر از خلبانان نیز کشته شد. همچنین یک فانتوم دیگر نیز هدف آتشبار ضدهوایی قرار گرفته ولی با مشکلات فراوان توانست خود را به پایگاهش برساند.

● ژوئن ۱۹۷۳: پرواز اعجاب انگیز فانتوم اسرائیلی در صحرای سینا

به جهت جبران خسارات وارده به فانتوم های اسرائیلی، چند فروند فانتوم دیگر از طرف ایالات متحده به صورت قطعات منفصله توسط هواپیماهای باری به سرعت به اسرائیل حمل شد. این فانتوم ها به سرعت وارد سازمان نیروی هوایی شدند و قبل از پایان جنگ ۱۹۷۳ وارد عملیات گشتند. در جریان جنگ ۱۹۷۳، فانتوم های بسیاری ساقط شدند و خدمه ی بسیار از آنان در مصر یا سوریه به اسارات درآمدند.

بنا بر ادعای منابع بی طرف، ۴۶ فروند فانتوم طی نبرد ۱۹۷۳ به وسیله ی مصر و سوریه ساقط گشتند که این آمار بسیار بیش از نبرد سال ۱۹۶۷ بود.

● جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران

در ابتدای جنگ تحمیلی صدام علیه ایران، فانتوم های کشورمان (در کنار هلیکوپترهای کبرای هوانیروز) با انجام ماموریتهای فراوان در جهت کند کردن پیشروی نیروهای عراقی، نابودی تجهیزات زرهی، حمله به پایگاههای هوایی الرشید بغداد، ناصریه، ام القصر و . . . اقدامات بسیار قابل توجهی انجام دادند. بزرگترین عملیات تاریخ خاورمیانه شاید در روز اول مهر ۱۳۵۹ به وسیله ۱۴۰ جنگنده ی فانتوم و اف۵ بر ضد پایگاههای هوایی و نظامی صدام انجام شد. به طوری که تنها در اثر حمله ی ۸ فروند جنگنده ی F-۴E به پایگاه هوایی الرشید بغداد، این پایگاه تا ماهها نتوانست عملیاتی شود!

این نکته قابل توجه است که در روزهای ابتدایی حمله صدام به ایران، نیروی رزمی پیاده و زرهی آماده در مقابل عراق موجود نبود و ترابری این نیروها از مراکزی چون لشگر زرهی قزوین تا مناطق غرب و جنوب کشور، روزها به طول می انجامید که در این صورت نیروهای عراقی به راحتی و بدون مانع قادر می شدند شهرهای اهواز، کرمانشاه، ایلام، ماهشهر و . . . را به راحتی به اشغال خود درآورند. در این میان پایگاههای هوایی نوِژه ی همدان و بوشهر (به همراه اف۵ های پایگاههای تبریز و امیدیه) با فانتوم های خود، پیشروی ماشین جنگی صدام را کند کرده و با انجام گاهن روزانه ۶۰۰ سورتی پرواز، شلیک موشکهای ماوریک به ادوات زرهی و تدارکاتی عراق، عملن مانع پیشروی سریع ۱۲ لشگر مجهز عراق شدند. ضمن اینکه با وجود خلبانان بسیار ماهری که در ایالات متحده آموزش دیده بودند، برتری هوایی در اوایل جنگ مطلقن در اختیار ایران بود و نیروی هوایی عراق جز در موارد بسیار معدودی، جرات استفاده از جنگنده هایش را پیدا نمی کرد. نیروی دریایی عراق با کمک ناوچه ی قهرمان پیکان و فانتوم های پایگاه بوشهر در ۷ آذر ۱۳۵۹ ، نیروی دریایی عراق را تقریبن برای همیشه از صفحه ی روزگار محو کردند. سرلشگر شهید عباس دوران در این روز با انجام ۹ ساعت پرواز مداوم بر علیه ناوچه های عراقی از قهرمانان این نبرد به شمار می آید.

کشورمان بارها از قابلیت بالای این هواپیما در حمل تعداد زیادی بمب بهره گرفت: از جمله می توان به حملات هوایی فانتوم ها با ۲۲ بمب به پالایشگاهها و مراکز مهم عراق، حمله و نابودی ۴۸ فروند هواپیما بر روی زمین در پایگاههای سه گانه ی موسوم به H۳ در فروردین ماه ۱۳۶۰ توسط ۸ فروند F-۴D (یکی از بزرگترین ماموریتهایی که به نام فانتوم در جهان ثبت شده است)، حملاتی با بمب های ۵/۱ تنی به پادگانی زرهی در شمال بغداد، نابودی ناوچه های عراقی در ۷ آذر ۱۳۵۹ به وسیله موشکهای هارپون و . . . اشاره کرد.

● تاکنون ۱۶ نوع فانتوم ساخته شده است:

۱) نوع اولیه: F-۴A به تعداد ۴۷ فروند با احتساب مدل F۴H-۱F

۲) F-۴B جنگنده ی اصلی نیروی دریایی ایالات متحده در دهه ی ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به تعداد ۶۴۹ فروند.

۳) RF-۴B : نوع شناسایی گر مدل B ؛ دارای دستگاههای حساس و جاسوسی به تعداد ۴۶ فروند.

۴) F-۴C : مدل ساخته شده برای نیروی هوایی ایالات متحده به تعداد ۵۸۳ فروند.

۵) RF-۴C : نوع شناسایی مدل C ؛ دارای دستگاههای حساس جهت اکتشاف وضعیت نیروهای زمینی دشمن به تعداد ۵۰۵ فروند.

۶) F-۴D : نمونه ی اصلاح شده و پیشرفته تر مدل C به تعداد ۸۲۵ فروند.

۷) F-۴E : جنگنده ای برای حفظ برتری هوایی و حفظ پشتیبانی نزدیک به تعداد ۱۳۷۰ فروند.

۸) F-۴EJ : مدل ساخته شده برای نیروی هوایی ژاپن مجهز به موشکهای AAM-۲ (ساخت Mitsubishi) به تعداد ۱۴ فروند.

۹) RF-۴E : نوع بسیار پیشرفته تر مدل RF-۴C به تعداد ۱۴۹ فروند.

۱۰) F-۴F : جنگنده ی سفارشی برای نیروی هوایی آلمان غربی به تعداد ۱۷۵ فروند.

۱۱) F-۴G : نوع بسیار پیشرفته تری از F-۴B برای نیروی دریایی ایالات متحده؛ مجهز به دستگاههای اخلال گر رادار دشمن و موشکهای HARM (موشکی که امواج رادار دشمن را دریافت کرده و با استفاده از آن، رادار دشمن را نابود می سازد) به تعداد ۱۱۶ فروند.

۱۲) RF-۴CCV : نوع جاسوسی فانتوم جهت سازمان ناسا به تعداد نامعلوم.

۱۳) F-۴J : نوع بازهم پیشرفته تر مدل B جهت نیروی دریایی به تعداد ۵۲۲ فروند.

۱۴) F-۴K : نوعی از مدل B مجهز به موتورهای رولزرویس ساخت انگلیس جهت نیروی دریایی انگلستان به تعداد ۵۲ فروند.

۱۵) F-۴M : مدلی دیگر و بهتر شده ی مدل K برای انگلستان به تعداد ۱۱۸ فروند.

۱۶) F-۴S : طرح تغییر داده شده ی مدل J برای نیروی دریایی. مجهز به سیستم Fly by Wire به تعداد ۲۴۸ فروند.

● مشخصات کلی فانتوم ها

▪ خدمه: دو نفر

▪ موتورها: دو موتور ساخت جنرال الکتریک با قدرت استفاده از پس سوزJ۷۹-GE-۱۷ با کشش ۱۷۹۰۰ پاوند

برد و نوع رادار: ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر و مدل APQ-۱۲۰

▪ فاصله ی دو سر بال = ۱۱ متر و ۷۶ سانتی متر

▪ طول = ۲۰ متر

▪ ارتفاع = ۵ متر

▪ وزن خالص = ۱۳۷۶۸ کیلوگرم

▪ ماگزیمم وزن در حالت پرواز رزمی = ۲۸۰۰۰ کیلوگرم

▪ بیشترین سرعت = ۲۴۵۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر بر ساعت

▪ ماگزیمم سقف پرواز خدمتی = ۵۸۰۰۰ فوت = ۱۷۶۷۰ متر

▪ درجه ی اوج گیری: ۱۰۰ فوت در دقیقه

▪ بیشترین مسافتی که می تواند طی کند: ۳۱۸۳ کیلومتر با ۳ مخزن سوخت خارجی. (طی پرواز آزمایشی سال ۱۹۷۸)

● کاربران فانتوم

اسپانیا، یونان, ترکیه، انگلستان، آلمان، نیروی دریایی و هوایی ایالات متحده (فقط مدل جی در نیروی هوایی)، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، اسرائیل، ایران و مصر.

● نکات تکمیلی

بیشتر مدلهای فانتوم در کشورمان E و تعداد کمی (حدود ۲۰ فروند) نیز از مدل D هستند.

۱۵ فروند RF-۴E تا زمان وقوع انقلاب ۱۳۵۷ به ایران تحویل شده بود. بسیاری از آنان در جریان جنگ از بین رفتند و به اعتقاد کارشناسان نظامی مجله Aviation Week تنها یک یا دو فروند از آنها قادر به پرواز می باشند.

شاه ایران پس از تست پروازی هواپیمای RF-۴E در کارخانه مک دانل داگلاس بیش از ۳۰ فروند فانتوم خریداری شده کشورمان، پس از انقلاب هیچگاه تحویل نشدند.

آمار دقیقی از میزان فانتوم های ساقط شده در جنگ از سوی مسئولان مربوطه ارائه نشده است اما کارشناسان مجله Aviation Week به تعداد حدود ۷۰ فروند اشاره دارند.

بنا به گفته ی یکی از خلبانان پایگاه نوژه ی همدان، در سال ۱۳۶۷ و در زمان اجرای آتش بس، تنها ۱۲ فروند فانتوم (در کل کشور) قادر به پرواز بودند و این در حالی بود که رژیم صدام در آن روزها با بهره گیری از پشتیبانی دولتهای بی دریغ روسیه، فرانسه و چین، ۷۱۴ فروند جنگنده ی آماده ی پرواز داشت. (از قبیل: میگهای ۲۱، ۲۳، ۲۵، ۲۷ و ۲۹ ؛ سوخوی۲۰، ۲۲، ۲۴ و ۲۵ ؛ توپالف۱۶ و ۲۲ ؛ آواکس ایلیوشین۷۶ و F-۷ ساخت چین)

رادار قدیمی هواپیماهای فانتوم در بسیار از کشورها جایگزین شده است. در آلمان رادار اف۱۸ و در اسرائیل نیز رادار ساخت صنایع الکترونیک البیت به جای رادار قدیمی و پرهزینه ی APQ-۱۲۰ نشسته است. ترکیه نیز حدود ۵۰ فروند هواپیمای فانتوم خود را توسط صنایع هوافضای اسرائیل به روز کرده و بسیاری از ادوات آنالوگ کابین F-۴E هایش توسط اسرائیل با نمونه های دیجیتال اسرائیلی، تعویض نموده است.

بسیاری از کشورهای کاربر فانتوم (F۴) و تایگر (F۵)، هواپیماهای F-۱۵ و F-۱۶ را جانشین کرده اند. نیروی هوایی ترکیه در قالب قراردادی، دهها فروند از F-۱۶C/D را در داخل ترکیه مونتاژ می کند. اردن نیز به جای F-۵A/B خریداری شده از ایران (قبل از انقلاب)، هواپیماهای F-۱۶C/D را خریداری کرده است.

اسرائیل نیز پس از درگیری های سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۳ با لبنان، سوریه و حمله به تاسیسات ساخت بمب اتمی عراق (عملیات Opera با استفاده از جنگنده های اف۱۵ و اف۱۶) نقش برتری هوایی فانتوم را به اف۱۵ (که در اسرئیل به آنها باز۲۰۰۰ گفته می شود) سپرده است. اف۱۵ های اسرائیلی تاکنون دهها فروند از میگهای ۲۱ ، ۲۳ و ۲۵ سوری را به راحتی و بدون حتا یک مورد تلفات، سرنگون کرده اند.

کشور ما نیز در زمان شاه فقید ایران، سفارش ۳۰۰ فروند F-۱۶A/B را به ایالات متحده داده بود. قرار بود ۱۴۰ فروند F-۱۶A به صورت آماده و ۱۶۰ فروند F-۱۶B در صنایع هسای اصفهان (هواپیماسازی ایران) مونتاژ شوند. تا سال ۱۳۵۷ تنها ۲ فروند F-۱۶A به ایران جهت پروازهای آزمایشی تحویل شدند و مابقی آنها پس از لغو قرارداد توسط دولت موقت، به نیروی هوایی اسرائیل فروخته شدند. (وجود دو فروند اف-۱۶ در ایران، مورد تردید برخی کارشناسان قرار دارد)

● نتایج اولین روز نبرد ۱۹۶۷ فانتوم های اسرائیلی:

حمله به ۱۷ پایگاه نظامی و هوایی در مصر، ۵ فرودگاه بزرگ نظامی در سوریه، ۳ فرودگاه نظامی در اردن و یک فرودگاه در عراق که منجر به انهدام ۲۶۸ جنگنده ی مصری، ۲۵ جنگنده ی سوری، ۲۷ جنگنده ی اردنی و ۹۰ جنگنده ی عراقی. مجموع تلفات اسرائیل تنها ۱۵ فروند بود. طبق نقشه ی یک ژنرال اسرائیلی، نیروی هوایی قدرتمند مصر ظرف ۳ ساعت به طور کامل نابود گشت! غافلگیری کامل بود. جنگنده های نیروی هوایی مصر در ردیفهای معنی روی زمین باز فرودگاه یا در آشیانه های سه ضلعی مرتب، چیده شده بودند و فقط چند میگ۲۱ در پرواز بودند. فانتوم های اسرائیلی با پرواز در ارتفاع چند ده متری خود را از آتش ضدهوایی مصون داشتند و با اتکا به توپهای خود، تمام هواپیماهای جنگی مصر را نابود کردند. در پایگاهی دیگر دو فرود فانتوم حدود ۳۰ فروند بمب افکن سنگین Tu-۱۶ را بر روی زمین از بین بردند. در عرض ۸۰ دقیقه، میگ۲۱ هایی که در باندهای مجاور کانال سوئز در قاهره و صحرای سینا قرار داشتند سوخته و به طور کامل از بین رفته بودند. ظرف ۲۰ دقیقه فانتوم های عمل کننده بازگشته، سوختگیری شده و مهمات گذاری شدند و این بار ۸۰ دقیقه ی دوم آغاز گشت و قبل از آنکه مصر از گیجی حمله نخست بیدار شده باشد، در جریان حمله ی دوم هیچ میگ و بمب افکن مصری برای هدفگیری دیگر وجود نداشت. نیروی هوایی پرزرق و برق مصر که مجهز به جنگنده های به روز روسی بود، دیگر وجود خارجی نداشت و از بین رفته بود. در مورد سوریه و اردن تنها با انجام یک عملیات، عمدهء جنگنده های نیروی هوایی دو کشور از بین رفته بود و همچنین یک پایگاه بزرگ هوایی عراق نیز با بمب های خوشه ای جنگنده های F-۴D به طور کامل از صفحهء عملیات پاک شده بود.

یعنی موثرترین عامل قدرت اعراب در خط اول جبهه، تنها در چند ساعت ابتدای آغاز جنگ از بین رفت و در چند روز بعدی اسرائیل قادر شد بدون نگرانی از حملات هوایی اعراب، به اهداف زمینی آنها حمله کند. جنگی که در پایان ششمین روز، با پیروزی قاطع اسرائیل و اشغال کرانهء باختری رود اردن، بیت المقدس شرقی، صحرای سینا، مزارع شبعا و بلندی های جولان پایان یافت.

سیستم AB خود را روشن کرده و در ارتفاع بسیار پائین آماده ی عبور از پدافند اعراب می شود

rahmang

http://www.۳in۴.blogfa.com