آشنایی با انجمن صنایع هوافضای آلمان BDLI

نام مخفف انجمن صنایع هوافضای آلمان BDLI می باشد و اصل آن به زبان آلمانی Bundesverband der Deutschen Luft und Raumfahrtindustrie e V می باشد این انجمن یكی از اعضای انجمن صنایع هوافضا و دفاع اروپا و همچنین عضو انجمن صنایع آلمان است

۱- مقدمه

نام مخفف انجمن صنایع هوافضای آلمان BDLI می‌باشد و اصل آن به زبان آلمانی ( Bundesverband der Deutschen Luft-und Raumfahrtindustrie e.V. ) می‌باشد. این انجمن یكی از اعضای انجمن صنایع هوافضا و دفاع اروپا و همچنین عضو انجمن صنایع آلمان است. این انجمن شامل چهار گروه زیر است كه اعضا و فعالیتهای انجمن بر اساس آن تفكیك شده‌اند:

۱- سیستم‌های هوایی و هوافضایی ( Aviation and Aerospace Systems )،

۲- موتورها ( Engines )،

۳- تجهیزات ( Equipments )،

۴- تکنولوژی‌های مواد و قطعات ( Material Technology and Components ).

این انجمن با حدود ۱۳۰ عضو نماینده صنعتی با فناوری بالا است که فروش سالانه آن هم‌اکنون ۱۴ میلیارد یورو است و ۷۰۰ هزار شغل با کیفیت بالا را ایجاد کرده است؛ بدین ترتیب، این انجمن نماینده منافع یک شاخه کلیدی در اقتصاد آلمان است. در شكل روبرو تغییرات فروش اعضای این انجمن در طی سالهای اخیر را مشاهده می‌نمایید.

اهمیت صنعت هوافضا در آلمان از آنجا ناشی می‌شود كه نتایج تحقیق و توسعه در صنعت هوافضا، مستقیماً در توسعة دیگر شاخه‌های صنعتی مؤثر است به گونه‌ای كه این صنعت استراتژیک به عامل پیشرفت‌های تکنولوژیکی و متحدكنندة شاخه‌های صنعتی در قسمت‌های استراتژیک و حیاتی تبدیل شده است و با سودآوری بالا و ایجاد تعداد زیادی شغل در آلمان، در مقایسه با سایر شاخه‌های صنعتی در موقعیت بی‌نظیری قرار گرفته است.

۲- وظایف

اصلی‌ترین وظیفه این انجمن ایجاد ارتباط با مؤسسات سیاسی و مراجع تصمیم‌گیری، انجمن‌ها و هیأت‌های نمایندگی خارجی در آلمان و همزمان با آن، بیمه کردن ارتباطات داخلی در میان اعضای این انجمن است. این انجمن برای ایجاد قوانین جدید ارتباطاتی با کمیته‌های هیأت وزیران دارد و در مراجع تصمیم‌گیری كشور آلمان كاملاً شناخته‌شده است. از طرف دیگر، برای حمایت مناسب از منافع این صنعت لازم است كه این انجمن به ایجاد ارتباط نزدیک بین شرکت‌های عضو بپردازد؛ به همین دلیل، در انجمن صنایع هوافضای آلمان، وظیفه هماهنگی داخلی و تبیین خط‌مشی و استراتژی این انجمن بر عهدة قسمت برگزاركننده همایش‌ها و کمیته‌های كارشناسی این انجمن قرار گرفته‌است.

همایش‌ها

همایش‌های این انجمن در چند بخش موضوعی برگزار می‌شود:

- صنایع هوایی،

- فضا،

- زمینه‌های دفاعی،

- مواد و تجهیزات.

برگزاركنندگان این همایش‌ها، شرکت‌های عضو انجمن و از ‌گروه‌های مرتبط هستند كه با هدف تعیین خط‌مشی صنایع در موضوعات مرتبط، این همایش‌ها را برگزار می‌كنند.

۳- نمایشگاه هوایی بین‌المللی Berlin

انجمن صنایع هوافضای آلمان مشاركت گسترده‌ای با نمایشگاه هوایی بین‌المللی Berlin دارد. برگزاری این نمایشگاه یكی از اتفاقات مهم سال صنعت هوافضا در جهان است . فضای داخلی این نمایشگاه ۴۹ هزار متر مربع و فضای خارجی آن ۹۳ هزار متر مربع است

در نمایشگاه Berlin سال ۲۰۰۲، ۱۰۶۷ ارائه‌دهنده از ۴۱ كشور جهان شركت نمودند. در آن سال تعداد بازدید‌كنندگان از این نمایشگاه به رقم ۲۱۵ هزار نفر رسید و تعداد ۳۴۰ فروند هواپیما و ۶۰ فروند هلیكوپتر به نمایش درآمد. ضمناً در كنار این نمایشگاه ۶۰ همایش تخصصی برگزار شد كه ۴۰۰۰ شركت‌كننده در این همایش‌ها شركت نمودند.

۳- کمیته‌های کارشناسی

این انجمن دارای چندین کمیته کارشناسی است و همانطور که گفته شد، وظیفه هماهنگی میان آنها بر عهده قسمت برگزاركننده همایش‌ها و کمیته‌های تخصصی این انجمن است.

کمیته‌های تخصصی این انجمن شامل این موارد است:

- کمیته امور اقتصادی و قانونی،

- کمیته تحقیقات و تکنولوژی،

- کمیته پشتیبانی محصولات،

- کمیته مدیریت کیفیت،

- کمیته نرم‌افزار،

- کمیته آموزش،

- کمیته ارتباطات الکترونیکی و تجارت الکترونیکی،

- كمیته معاملات خارجی،

- كمیته برگزاركننده نمایشگاه‌های تجاری خارجی؛


شما در حال مطالعه صفحه 1 از یک مقاله 2 صفحه ای هستید. لطفا صفحات دیگر این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.