تسلیت هواپیما | متن پیام تسلیت برای سقوط هواپیما

تسلیت هواپیما | با توجه به سقوط هواپیمای تهران به یاسوج و درگذشت تعدادی از هموطنانمان، چند متن تسلیت در ادامه آورده ایم که مرهمی باشد به دردهای تمام ایرانیان....

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره یک
بسمه تعالی
سانحه ی مصیبت بار سقوط هواپیمای مسافربری که به جان باختن چندین نفر از هم میهنان عزیزمان انجامید دلها را لبریز از اندوه و تأسف کرد. اینجانب مراتب تأثر عمیق و همدردی صمیمانه ی خود را با خانواده های داغدار آنان ابراز میدارم و صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان و رحمت و مغفرت الهی برای جان باختگان از خداوند متعال مسألت میکنم. مسئولان ذیربط لازم است همه ی تلاش و همکاری خود را برای اقدامهای لازم در این مورد بکار برند و امکان تکریم و تشییع پیکرهای آنان را فراهم سازند.
سیدعلی خامنه ای

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره دو
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
سانحه بسیار تلخ سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان در مسیر تهران - یاسوج که منجر به جان باختن عده‏ ای از هموطنان عزیز ما شد، باعث تأثر فراوان گردید.
اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغدیده، این مصیبت را به ملت ایران تسلیت می گویم و از درگاه ایزد منّان برای جان باختگان این حادثه، رحمت واسعه و برای بازماندگان، صبر و پاداش فراوان الهی مسألت دارم.
لازم است وزیر راه و شهرسازی براساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری با حضور و تشکیل ستاد بررسی سانحه در این سازمان، ضمن مدیریت، پیگیری و انجام هماهنگی های لازم برای خدمات اورژانسی و امدادی توسط دستگاه های ذی ربط، علل این حادثه را سریعا گزارش نماید و تمام اقدامات لازم برای پیشگیری از تکرار اینگونه رخدادهای ناگوار به عمل آید.
حسن روحانی

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره سه
ما مردمان خاورمیانه ایم
بعضی هایمان در جنگ کشته می شویم
بعضی در زندان
بعضی هایمان در جاده می میریم
بعضی در دریا
حتی بلندترین کوه ها هم
انتقام تنهایی شان را از ما می گیرند
چرا که شغلمان مردن است.
امیر قلعه نویی

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره چهار
«اناالله و اناالیه راجعون
سانحه دلخراش سقوط هواپیمای پرواز تهران - یاسوج قلب همه هموطنان را محزون و داغدار کرد.
به بازماندگان و خانواده های مسافران آسمانی این پرواز تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آنان که لحظات دشواری را می گذارنند، صبرو آرامش مسئلت می کنم.»
معصومه ابتکار

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره پنج
خبار مربوط به سقوط هواپیما در نزدیکی سمیرم در استان اصفهان مرا عمیقا متاثر کرده است. آلمان آماده کمک رسانی است.

صبح امروز یک هواپیمای مسافربری که در حال پرواز از تهران به سمت یاسوج بود به دلیل شرایط جوی در حالیکه تنها ۸۰ کیلومتر تا مقصد فاصله داشت، سقوط کرد که گفته می شود در نتیجه این حادثه تمام سرنشینان آن جان خود را از دست داده اند.
میکائیل کلور-برشتولد سفیر آلمان در ایران

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره شش
این غم جانگداز را به خانواده های محترم و داغ دیده مسافران و خدمه هواپیمای مسیر تهران – یاسوج صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای این عزیزان طلب صبر می کنم.
اینجانب را درغمتان شریک بدانید.
علی دایی

متن برای تسلیت سقوط هواپیما شماره هفت
«انا لله و انا الیه راجعون؛ سانحه تاسف بار و غم انگیز سقوط هواپیمای مسافربری مسیر تهران – یاسوج موجب تالم و تاثر شدید همه مردم ایران اسلامی شد. این ضایعه را بر همه مردم عزیز به ویژه مردم بزرگوار و مهربان یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت می گویم.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات