مدرن ترین هواپیمای روز دنیا در لوفت هانزا

نخستین بوئینگ ۸ ۷۴۷ جهان در اختیار لوفت هانزا

مسافران از این پس قادر خواهند بود تا صندلیهای نخستین هواپیمای بوئینگ ۸-۷۴۷ جهان را متعلق به Lufthansa که به تازگی ازشهر سیاتل تحویل گرفته شده است، رزرو کنند. Lufthansa از اول ژوئن شش پرواز هفتگی خود را در مسیر فرانکفورت-واشنگتن با این مدل هواپیما که ملکه آسمانها "Queen of the Skies” نامیده شده اجرا کرده است. طی چند ماه آینده و با ملحق شدن چهار فروند دیگر به ناوگان هوایی، تعداد مقاصد پروازی این هواپیما به تدریج افزایش می یابد به طوریکه تا اواخر تابستان، شاهد پرواز ۸-۷۴۷ به شهرهای شیکاگو و لوس‌آنجلس نیزخواهیم بود.

هواپیمای بین قاره‌ای ۸-۷۴۷ نسبت به نمونه های قبلی خود (۴۰۰-۷۴۷) بهبود دورقمی در بهره‌وری سوخت و کاهش آلودگی CO۲ به همراه دارد. این هواپیما همچنین بسیار کم صداتر بوده و به میزان ۳۰ درصد صدای کمتری ایجاد می‌کند. اطلاعات تکمیلی و تصاویر ملکه آسمانها "Queen of the Skies” در وب سایت www.lufthansa.com/۷۴۷-۸ در دسترس است.

وارد شو، ببین و احساس راحتی رو تجربه کن – این آخرین شعار کلاس تجاری جدید لوفت هانزا در پروازهای طولانی است که تنها محدود به مدت پرواز نبوده و شامل سایر خدماتی که ممکن است در یک هتل مجلل آن ها را بیابید نیز می گردد.

نقطه عطف کلاس تجاری جدید لوفت هانزا صندلی های جدید آن است که به مسافران امکان دراز کشیدن بر روی یک تخت خواب با طول ۱.۹۸ را می دهد. با داشتن پشت سری با قابلیت تنظیم توسط هوا این صندلی ها راحتی فوق العاده ای را ارائه می دهند و به این معنی است که مسافران با ارامش کامل به مقصد می رسند. از دیگر قابلیتهای این صندلیها می توان به در نظر گرفتن فضای بیشتر برای وسایل شخصی همچنین مجهز بودن آنها به جدیدترین سیستم سرگرمی (پخش فیلم، موسیقی، اخبار، بازی، آموزشی و...) اشاره نمود.

برای بازدید از تور مجازی این هتل کلاس تجاری به آدرس www.lufthansa-hotel-businessclass.com/de/en مراجعه کنید.

Deutsche Lufthansa AG یک گروه هوایی متشکل از حدود ۴۰۰ زیر مجموعه و شرکت‌ وابسته است. گروه Lufthansa به کیفیت و نوآوری، ایمنی و قابلیت اطمینان متعهد است. این گروه که مقر اصلی آن در آلمان است، پنج حوزه تجاری شامل حمل و نقل مسافرین (گروه شرکت‌های هوایی مسافرتی)، ترابری، نگهداری و تعمیرات (MRO)، پذیرایی و خدمات فناوری اطلاعات را مدیریت و اجرا می‌کند. حمل و نقل مسافر فعالیت اصلی گروه است. شرکت‌هایی که در کسب و کار حمل و نقل مسافر مشارکت دارند شرکت هواپیمایی ‌Lufthansa، شرکت Austrian Airlines ، SWISS و Germanwings بوده و علاوه بر این، این گروه در شرکت‌های Brussels Airlines ، JetBlue و SunExpress سهامدار است.

در سال تجاری ۲۰۱۰، شرکت‌های هواپیمایی گروه Lufthansa به ۹۰ میلیون مسافر در پروازهای خود خوش آمد گفته و این گروه را به گروهی پیشتاز در اروپا بدل ساخته است. Lufthansa ، Austrian Airlines ، Brussels Airlines و SWISS از مراکز پروازی خود در فرانکفورت، مونیخ، وین، بروکسل و زوریخ به ۲۵۸ مقصد در ۱۰۶ کشور و در چهار قاره جهان خدمات ارائه می نمایند.

ناوگان هوایی گروه در حال حاضر شامل ۷۱۰ هواپیما است. علاوه بر این ۲۰۲ فروند به ارزش کل ۱۹ میلیارد یورو برای تحویل بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ سفارش داده شده اند. این گروه پیوسته ناوگان خود را مقرون به صرفه تر و عملیات خود را با محیط زیست سازگارتر می سازد. گروه Lufthansa در پایان اکتبر ۲۰۱۰ بیش از ۱۲۰۰۰۰ پرسنل داشت و در سال تجاری ۲۰۱۰ سود کل این گروه به ۲۷/۳ میلیارد یورو بالغ گردید.

در دوازدهم سپتامبر ۱۹۵۶، نخستین پرواز Lufthansa در تهران به زمین نشست و ایران را به شبکه جهانی مسیرهای این شرکت هوایی آلمانی اضافه کرد. در حال حاضر تهران شامل هفت پرواز مستقیم هفتگی به فرانکفورت می باشد. رولف کُلِر مدیرکل گروه Lufthansaدر ایران برای ادای تبریک به مناسبت این سالگرد، گفت: "تهران مقصدی مهم در مجموعه خاورمیانه ای Lufthansaاست. ما به ۵۵ سال خدمت رسانی به پایتخت ایران افتخار می کنیم".