در رثای حاج احمد کاظمی

خوشا به حال حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس که پس از عمری مجاهدت شهادت در راه خدا نصیبشان شد و در جوار رحمت الهی مسکن گزیده و در کنار مولای خود حضرت سید الشهدا ع آرام و قرار گرفتند

خوشا به حال حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس که پس از عمری مجاهدت شهادت در راه خدا نصیبشان شد و در جوار رحمت الهی مسکن گزیده و در کنار مولای خود حضرت سید الشهدا (ع) آرام و قرار گرفتند .

خوشا بحال احمد کاظمی ، همو که دل دریایی داشت و نگاهش همیشه به آسمان بود و آسمانی هم شد .

خوشا بحال آنان که برعهد و پیمان خود با خمینی کبیر تا پای جان ایستادند و از اطاعت جانشین خلف او لحظه ای غافل نشدند و همه زندگیشان را برای اهتزاز پرچم لااله الا الله و محمد رسول الله صرف کردند و یک دم درجا نزدند و خوشا بحال یاران حاج احمد که همواره او را همراهی کردند حتی تا شهادت .

درود خدا بر شهدای والا مقام عرفه شهیدان کاظمی ، حنیف ، مهتدی ، سلیمانی ، الهامی نژاد ، آذین پور ، رشادی ، اسدی ، گروندی ، یزدانی و بصیری که سحرگاه عرفه خونین بال ندای هل من ناصر حسینی را لبیک گفتند و پرواز به سوی ملکوت اعلی را برماندن در این دنیای خاکی ترجیح دادند .

در دومین سالگرد شهدای عرفه گذری کوتاه بر زندگی سردار سرلشگر پاسدار حاج احمد کاظمی می افکنیم تا خاطره دلاورمردیش را برای همیشه زنده نگه داریم .

حاج احمد کاظمی در سال ۱۳۳۷ در نجف آباد اصفهان متولد شد. در سن ‪ ۱۸سالگی ، پس از تحصیلات دوره دبیرستان به مبارزین جبهه‌های جنوب لبنان پیوست. با پیدایش جرقه های انقلاب اسلامی به مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت . وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جزو اولین کسانی بود که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست ، در بیست و سه سالگی، در اوایل سال ۱۳۵۹ به کردستان رفت تا با دشمنان داخلی نظام که از طرف نظام سلطه حمایت و پشتیبانی و هدایت می شد مبارزه کند . حاج احمد در جبهه کردستان حساب مردم و ضدانقلاب را جدا کرد و مصداق آیه شریفه “محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار و رحما بینهم ” در کنار مبارزه و جنگ با عوامل دشمنان انقلاب با رافت اسلامی با مردم منطقه رفتار می کرد . تاجایی که عده زیادی از گول خوردگان گروهکهای تروریستی تحت تاثیر اخلاق او توبه کرده و به صف مدافعان انقلاب اسلامی پیوستند . احمد کاظمی ، با شروع جنگ ایران و عراق ، با یک گروه ۵۰ نفری در جبهه‌های آبادان حضور یافت و مبارزه بی امان خود را با رژیم بعث عراق آغاز کرد در پایان جنگ این گروه ۵۰ نفری با فرماندهی احمد کاظمی به یکی از لشکرهای قوی و مهم سپاه (لشگر زرهی ۸نجف اشرف ) تبدیل شد او با بکارگیری سلاح‌های به غنیمت گرفته شده از نیروهای عراقی‌ که به صدها تانک و نفربر و توپخانه و ماشین آلات جنگی بالغ می شد لشگر نجف اشرف را تجهیز و سازماندهی کرد .

او دوران جوانی خود را با حضور در جبهه های نبرد از کردستان گرفته تا جبهه های جنوب در سِـمت هایی چون: دو سال فرماندهی جبهه فیاضیه آبادان، شش سال فرماندهی لشکر ۸ نجف وپس از جنگ نیز یکسال فرماندهی لشکر ۱۴ امام حسین(ع) هفت سال فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا و قرارگاه رمضان و پنج سال فرماندهی نیروی هوایی سپاه سپری کرد .

حضور مستقیم در خط مقدم جبهه باعث شد از ناحیه پا، دست، و کمر بارها مجروح گردیده و یک بار نیز انگشتش قطع شود

در طی این سالها به تحصیل نیزپرداخت و مدرک کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت دفاعی گذراند و موفق شد دانشجوی دکتری در رشته دفاع ملی گردد. به علت کفایت و شجاعت ، مقام معظم رهبری ۳ مدال فتح به وی اعطا نمود. وی در اواسط سال ۱۳۸۴ از سوی فرمانده کل سپاه، به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد. در دوره سه ماهه فرماندهی نیروی زمینی بیش از ۱۰۰ بار از یگانهای مختلف نیرو بازدید کرد و از نزدیک تحولات سازمان رزم را بررسی و هدایت می کرد .

به اذعان فرماندهان عالیرتبه نظامی ، حاج احمد فرماندهی باهوش ، مقتدر ، شجاع و تیز بین بود که ایجاد انگیزش دفاعی در نیروهای رزمنده را در الویت سیاستهای خود قرار داده بود . در سمت فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) با اقتدار گروهکهای تروریستی را از کشور بیرون راند که تا تابحال نتوانسته اند توان گذشته را بدست بیاورند .

یاران و دوستان حاج احمد خاطره ها با او دارند و از فراقش زیاد گفته اند و نوشته اند ولی پیام تسلیت سید حسن نصرالله فرمانده دلاور حزب الله لبنان تاثیر شگرف او بر مجاهدان راه حق را بیشتر نمایان می کند .

” شهادت حاج احمد کاظمی دل ما را به درد آورد و مصیبت بزرگی را در دلمان تکرار کرد. ما که از نزدیک حاج احمد کاظمی را می‌شناختیم اذعان می‌کنیم که او به حق فرماندهی نمونه و مجاهدی بزرگ و عبدی صالح و برادری وفادار برای ما بود. از خداوند متعال عاجزانه خواستاریم که حاج احمد کاظمی وشهدای همراه او را با حضرت امام حسین)ع) و اصحاب و یاران او محشور نماید. “

علی کریمی