آرایش آسان

برای ثابت کردن آرایش بر روی صورت روش های متفاوتی وجود دارد, از جمله تاتو و میکروپیگمنتیشن,اما برای انجام چنین کارهایی باید به سالن های زیبایی مطمئن مراجعه کنید

یادم هست همیشه زمان آرایش کردن چشمهایم با مشکل مواجه میشدم. یا خط چشمم را کج و کوله میکشیدم و یا در پایان یک عطسه بلند میکردم و تمام چشمانم سیاه میشد، به غیر از آن همواره در استخر و یا در ورزش هایی که تعرق بالاست خط چشم و آرایشم به کلی پاک میشد. در مورد آرایش کل صورتم هم ناموفق بودم چرا که صورتم به طور کلی آرایش را به اصطلاح میخورد! بنابر این در یک اقدام کاملا شجاعانه تصمیم گرفتم به یک سالن آرایشی مراجعه کنم و با جسارت خط چشم، خط لب و ابروهایم را تتو کنم. اگرچه خیلی دردناک بود اما الان از این کار کاملا راضی هستم و به شما هم توصیه میکنم.میکروپیگمنتیشن، روش نوینی برای فیکس کردن آرایش محسوب میشود . از این روش برای طراحی روی پوست صورت استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم شما را با این روش آشنا کنیم.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام روش میکروپیگمنتیشن به مراتب راحت تر از تلفظش است. در این روش که بر پایه ی علم پزشکی انجام می شود، رنگدانه هایی در عمق مشخصی از پوست کاشته می شود که کمترین آسیب را به بافت پوست می رساند. این فرایند با دستگاه های استاندارد و ابزارهای استریل انجام می شود که در طی آن بر اساس خواست و نظر مشتری، پیگمنتر، برای آرایش دائم اقدام می کند. میکروپیگمنتیشن علاوه بر اینکه کاربرد زیبایی دارد، در حوزه ی پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میکروپیگمنتیشن بازسازی طبیعی و متعادل سازی چهره به شمار می آید و در نتیجه هم آسیب کمتری نسبت به تاتو دارد و هم درد و خونریزی آن کمتر است. در اثر زمان نیز رنگ مورد استفاده در این روش، به سبز یا قرمز گرایش پیدا نمی کند.

کاربرد میکروپیگمنتیشن در حوزه ی آرایش و زیبایی

این روش در آرایش و زیبایی کاربرد بسیاری دارد. چرا که اغلب خانم ها طرفدار زیبایی هستند و ترجیح می دهند از یک روش مطمئن و دائمی برای داشتن چهره ای زیبا استفاده کنند.

خط چشم دائمی، خط لب دائمی، تقویت مژه ها، ترمیم مژه ها، ترمیم کم پشتی ابروها، قرینه سازی ابروها، لک های ماه گرفتگی، پنهان کردن جای زخم، آرایش چشم برای کسانی که نسبت به مواد آرایشی حساسیت دارند و…. بخشی از خدمات میکروپیگمنتیشن در حوزه ی زیبایی است.

در موارد زیر می توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت:

-طراحی و قرینه سازی ابروها با تکنیک هایی نظیر، هاشور ابرو، سایه ی ابرو و

-خط چشم دائم برای پلک بالا و پایین، سایه ی چشم، خط مژه و

– خط لب و رژ لب جهت حجیم سازی یا قرینه سازی لب ها و از بین بردن سفیدی لب
-مخفی کردن محل زخم، جای بخیه، لک یا زائده های پوستی

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو

از بعضی جهات و در بخشی از شیوه ی اجرا این دو شبیه هم هستند؛ با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن، رنگ مورد استفاده مانند رشته های مو در جهت رویش موهای ابرو، روی پوست قرار می گیرد و فرد دیگر با کادرهای پر رنگ و نازیبا مواجه نیست. تارهای مورد استفاده با یک سوزن مویی (نازک) داخل ابرو کشیده شده و ابدا پر رنگ و مشخص نیستند. این تارهای مورد استفاده در روش میکروپیگمنتیشن، دارای رنگ طبیعی هستند. در واقع روش اجرای تاتو با میکروپیگمنتیشن متفاوت است و برعکس تاتو این روش، بدون درد و خونریزی است و التهاب کمتری در پوست فرد ایجاد می کند.

بسیاری از کسانی که شاهد انجام تاتو بر روی پوست بوده اند، از نظر ایمنی و بهداشت کار بسیار نگران هستند. چرا که اگر اصول بهداشتی در این روش ها رعایت نشود ممکن است موجب انتقال بیماری های خطرناکی نظیر HIV یا هپاتیت و …. شود. باید اشاره کرد که علاوه بر اینکه زخم و خونریزی و التهاب در این روش بسیار کم است، به دلیل استفاده از پکیج های یک بار مصرف و رنگ های تست شده، ایمنی و بهداشت کار به خوبی رعایت می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. بسیاری از متخصصان این روش، از آن به عنوان روش بدون درد هم یاد می کنند.

مکان های انجام میکروپیگمنتیشن

امروزه بسیاری از روش های آرایشی در سالن های زیبایی انجام می شود. اما اغلب این سالن ها ممکن است این کار را به صورت تجربی انجام دهند و آموزش لازم را در این خصوص ندیده باشند. برای اینکه سلامتی خودتان را به خطر نیندازید، قبل از گرفتن چنین خدماتی، باید حتما مجوز های لازم در این خصوص را مشاهده کنید. وجود فرد آموزش دیده، رعایت اصول بهداشتی و ایمن بودن مکان، بسیار اهمیت دارد. استاندارد بودن لوازم و دستگاه های مورد استفاده و مورد تایید وزارت بهداشت هم از فاکتور های مهم است. چرا که طبیعتا هیچ کس دوست ندارد به خاطر زیباتر دیده شدن، سلامتی ارزشمندش را به خطر بیندازد.

منبع، سایت عروس