برخی نامزدهای ریاست جمهوری با وعده مسکن مشکل مسکن مردم را حل میکنند یا مشکل رفقایشان

وزیر راه وشهرسازی با استناد به خلاف واقع گویی های رایج در انتخابات, از همراهی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری با مفسدان اقتصادی در دولت قبل خبر می دهد به گفته عباس آخوندی آنها که بابک زنجانی را آوردند, امروز مدعی مبارزه با فسادند

وزیر راه وشهرسازی در سخنانی با تأکید بر اعتماد به آگاهی و شعور مردم در انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری کشور، گفت: می دانم کار سختی برای تصمیم گیری و انتخاب کاندیدای مدنظر در پیش داریم؛ اما من به آگاهی و شعور ملت ایران، اعتماد دارم. از این رو این انتخابات را صحنه نبرد آگاهی و گمراهی نام گذاری می کنم. وی افزود: عده ای آشکارا و با صراحت علاقه مند هستند که مردم را گمراه کنند و با وجود کارنامه نامناسب دولت قبل، می خواهند بر طبل باطل بکوبند؛ اما شما ملت می توانید پرچم مبارزه با فشار را در دست بگیرید. عضو کابینه دولت یازدهم خطاب به یک کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: شما در جریانات دولت قبل، همراه آنها بودید؛ زیرا تمام مدیران دولت دهم در ستاد انتخاباتی شما، حضور دارند؛ همان هایی که نفت کشور را سوار کشتی کرده و به صورت آزاد در دریا می فروختند. شما چطور می توانید ادعا کنید که نفت صیانتی بفروشید؟ مگر بابک زنجانی و امثال وی از کجا ارتزاق می کردند؟ آخوندی در ادامه بیان کرد: چگونه می توانید از مبارزه با فساد صحبت کنید؛ در حالی که متحدان شما در دولت قبل، زمینی را که در شهرک غرب فقط مجوز ساخت سه طبقه داشت، با مجوزی که در دولت قبل صادر شد، ۳۵ طبقه ساختند. با این وضعیت، آن وقت، شما دم از مبارزه با فساد می زنید. آیا می توان این طور به شعور مردم ایران توهین کرد؟ وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: کسی که تمام دوره احمدی نژاد، وی را همراهی می کرده، می خواهد طرفدار مستضعفان باشد، آیا می خواهد با طرفداری از مستضعفان، پول آن قشر مظلوم را به امثال امیر منصور آریاها واگذار کند؟وی افزود: سه میلیارد دلار منابع دولتی در دولت قبل به اجنبی ها داده شد، آیا فکر کرده اید با قیافه حق به جانب، مردم صحبت های شما را باور می کنند؟ وی با بیان اینکه، این نوع انتخابات را باید در تاریخ به یاد داشت، گفت: برخی پوستین وارونه می پوشند و فکر می کنند می توانند از ناآگاهی مردم سوء استفاده کنند.آخوندی ابراز کرد: معادل صد میلیارد دلار تحت عنوان تهاتر در دولت قبل به خصولتی ها داده شد. بعد می گویند که می خواهند خصوصی سازی کنند؛ اما الان آقایان جرئت می کنند از خصوصی سازی و تولید ملی صحبت کنند. آیا مردم ایران که افرادی تحصیل کرده و دارای دسترسی به شبکه های اینترنتی هستند، فکر کردید متوجه نمی شوند که شما پوستین وارونه بر تن کرده اید؟ یادتان هست شما گدایی می کردید که از دولت یک بشکه نفت بخرند. آخوندی یادآور شد: بیش از دو هزار پروانه خلاف در منطقه یک تهران صادر شده است؛ بعد می گویند که می خواهند با چهار درصدی ها مبارزه کنند. این منطقه که باغستان تهران بوده، هم اکنون از آن چه باقی مانده است؟ وی تصریح کرد: نتیجه کار شهرفروشی ایجاد دو میلیون و ۵۸۷ هزار خانه خالی در ایران است که صحت آن را می توان در سایت مرکز آمار ایران و گزارش بهمن سال ۹۵، جست وجو کرد. وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: مردم خانه ندارند، آقایان خانه ها را برای سوداگری ساخته اند و بعد ادعا می کنند که می خواهند مسئله مسکن را حل کنند. آیا می خواهید مشکل مردم را حل کنید یا مشکل رفقایتان را؟ آخوندی با اشاره به سرمایه های بر زمین مانده از خانه های خالی در کشور، تصریح کرد: سرمایه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد دلار در قبال خانه های خالی کشور، بی استفاده مانده است. آیا شما می توانید در کشور رشد اقتصادی ایجاد کنید؟

وی با بیان اینکه آقایان دو میلیون و ۱۰۰ هزار خانه دوم در ایران تولید کرده اند، گفت: مجموع خانه های خالی و دوم که در دولت قبل بنا شد، به حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار خانه می رسد که می توان آنها را در شهرهایی مانند شهرهای شمالی کشور، اطراف شهرهای بزرگ و جزیره کیش مشاهده کرد. این عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه گفت: سیاست های آنها منجر به ایجاد زندگی ۱۹ میلیون نفر در شرایط بدمسکنی شده است؛ در حالی که چهار میلیون و ۷۰۰ هزار خانه خالی و دوم در کشور ایجاد شد. آیا این سیاست تداوم دارد؟ وی خطاب به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: شما ۱۲ سال شهردار تهران هستید و فقط سالی هشت کیلومتر مترو ساخته اید، آیا محیط زیست و حمل ونقل عمومی برای شما مهم بوده است؟ وی افزود: همه شاهدیم که در صدا و سیما حقوق ملت زیر پا گذاشته می شود و کسانی که در هیچ دادگاهی محکوم نشده اند، به آنها اتهام زده می شود. آقای رئیسی اگر شما رئیس جمهور شوید، باید بر اصل ۱۲۱ قانون قسم یاد کنید که از حقوق و حرمت شهروندان دفاع خواهید کرد. براساس گزارش وزارت راه وشهرسازی، وی گفت: در جلسه قبل مناظره حیثیت یک شهروند زیر پا گذاشته شد؛ بدون آنکه در هیچ دادگاهی محکوم شده باشد. وزیر راه وشهرسازی خطاب به شهردار تهران گفت: آقای قالیباف! شما چطور می توانید از حقوق شهروندان دفاع کنید. اولین اقدام شما باید دفاع از حقوق شهروندان و جلوگیری از هتک حرمت و حیثیت آنها باشد.