مایکروسافت می گوید بهبود کارایی ویندوز

اگر کامپیوتر شما نسبت هفته گذشته کند تر شده است, دلیلش این است که کامپیوتر به دلیل نرم افزار های زیاد و … نا منظم شده است خوشبختانه ویندوز XP دارای ابزار های خوبی است برای بهتر کردن کار با کامپیوتر, ۵ قدم در این مقاله شما به کامپیوتری سریع تر, منظم تر و بهتر نزدیک می کند

مایکروسافت همیشه در وب سایت خود مطالب بسیار خوبی را برای خونندگان و کابران محصولاتش می گذارد، از جمله راه هایی افزایش سرعت اینترنت و یا سرعت ویندوز، مایکروسافت در جدیدترین مطلب خود، ۵ راه برای بهبود کارایی ویندوز منتشر کرده است، که من برای شما آنرا به فارسی ترجمه کرده ام و در وبلاگ قرار داده ام.

اگر کامپیوتر شما نسبت هفته گذشته کند تر شده است، دلیلش این است که کامپیوتر به دلیل نرم افزار های زیاد و … نا منظم شده است. خوشبختانه ویندوز XP دارای ابزار های خوبی است برای بهتر کردن کار با کامپیوتر، ۵ قدم در این مقاله شما به کامپیوتری سریع تر، منظم تر و بهتر نزدیک می کند.

۱) نرم افزار هایی را که استفاده نمی کنید، حذف کنید

ابتدا، برنامه هایی را که زیاد استفاده نمی کنید را حذف کنید، برنامه ها فضایی را از هارد دیسک شما استفاده می کنند، و بعضی از آنها در پس زمینه به صورت مخفی اجرا می شوند، بنابراین برنامه هایی را که از آنها استفاده ای ندارید را حذف کنید تا کامپیوتر شما هب حالت بهتری برگردد.

۲) یک نرم افزار Anti Spyware را نصب و اجرا کنید

بسیاری از نرم افزار ها، از طریق Add Or Remove Programs ویگی ای که در Control Panel هست قابل حذف کردن هستند، اما نرم افزار های جاسوس افزار بسیار یک دنده هستند. برای همین شما باید یک نرم افزار ضد جاسوس افزار مانند Microsoft Windows Defender را نصب کنید (دانلود رایگان از سایت مایکروسافت) یا هر نرم افزار ضد جاسوس افزار دیگری، نرم افزار های جاسوس افزار می توانند جست و جو کنند، پیدا کنند و حذف کنند برنامه های جاسوس افزار را. شما همیشه به یک نرم افزار ضد جاسوس افزار نیاز خواهید داشت، زیرا Spyware ها خودشان را بدون اطلع به شما روی سیستم شما نصب می کنند، برای همین Anti Spyware ها می توانند جلوی این کار را بگیرند و آنها را حذف کنند.

۳) از بین بردن فضاهای اضافی:

وقتی یک نرم افزار را پاک می کنید، بعضی از فایل های این نرم افزار باقی می مانند و به مرور زمان افزایش پیدا کرده و با توجه هب اشغال کردن فضای زیادی از هارد دیسک سرعت سیستم را هم کاهش می دهند، برای همین همیشه راهی هست تا شما این فضاهای زائد را حذف کنید،Disk Cleanup ابزار بسیار جامع و خوبی است که در ویندوز XP موجود است و می توان از آن استفاده نمود.

نرم افزار Disk Cleanup را اجرا کنید.

سینا پسران افشاریان