Nokia N۹۶ تولد یک شورشی

شاید حدود یک سال پیش وقتی که در مورد N۹۵ صحبت می کردیم به هیچ عنوان انتظار آن را نداشتیم که سوپر استاری مثل N۹۵ پس از حدود یک سال تا این حد رقیب پیدا کند, رقبائی که یکی پس از دیگری از دایره نفوذ N۹۵ بکاهند در این میان آخرین بازیگر این عرصه یعنی N۹۶, آمده است تا بار دیگر روزهای رویائی نوکیا را تکرار کند در این مجال به بررسی کاملی پیرامون Nokia N۹۶ ,که به نوعی آن را قدرتمند ترین محصول بر پایه Symbian S۶۰ نیز می نامند, می پردازیم ما را همراهی کنید

شاید حدود یک سال پیش وقتی که در مورد N۹۵ صحبت می کردیم به هیچ عنوان انتظار آن را نداشتیم که سوپر استاری مثل N۹۵ پس از حدود یک سال تا این حد رقیب پیدا کند، رقبائی که یکی پس از دیگری از دایره نفوذ N۹۵ بکاهند در این میان آخرین بازیگر این عرصه یعنی N۹۶، آمده است تا بار دیگر روزهای رویائی نوکیا را تکرار کند. در این مجال به بررسی کاملی پیرامون Nokia N۹۶ ،که به نوعی آن را قدرتمند ترین محصول بر پایه Symbian S۶۰ نیز می نامند، می پردازیم. ما را همراهی کنید.

تابستان سال گذشته را دوستداران نوکیا هیچگاه از یاد نمی برند روزهایی که خبر ورود به بازار متفاوت ترین محصولی که تا کنون دنیای موبایل به خود دیده بود، آنچنان بازار را به نفع نوکیا تغییر داد که N۹۵ پس از فقط چند ماه حضور در بازار به یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت تبدیل شد و به همراه محصولات فوق العاده ای همچون ۳۳۱۰ و ۶۶۰۰ به رویای شیرینی برای فروشندگان و تولید کنندگان بدل شد. اگرچه از آن روز به بعد محصولات فراوانی از دیگر بزرگان این بازار برای رقابت با این محصول نوکیا ارائه شد ولی هیچگاه موفقیت ابتدائی N۹۵ دگر بار تکرار نشد و در این میان حتی محصول قدرتمندی همچون N۹۵ ۸G نیز هیچگاه محبوبیت سلف خود را نیافت. در یک نگاه می توان علت محبوبیت اولیه و افول آن طی روزهای بعد را نوآوری اولیه و انباشته شدن بازار پس از آن دانست. از این رو می توان اینگونه نتیجه گرفت که موفقیت N۹۵ در نوآوری موجود در آن و در اصطلاح ;دست اول; بودن ایده های موجود در آن بود، موضوعی که نوکیا دوباره در پی تکرار آن تحت نام N۹۶ می باشد. اگرچه تعدد امکانات و قابلیت هایی که در این گوشی جمع شده اند در نوع خود بسیار زیاد می باشد ولی وجود رقبائی دیگر از سایر برندها، شاید این بار داستان رقابت را برای نوکیا همانند گذشته تکرار نکند، و از دیدگاه من بعنوان یک خریدار با وجود صحبت های هیجان انگیزی که پیرامون این گوشی انجام می شود، بعلت رقبای فراوان موجود در این رده (همچون نمونه های موفقی از سامسونگ ، سونی اریکسون و حتی خود نوکیا)، پیش بینی تسخیر بازار توسط آن کمی دور از ذهن به نظر می رسد.

سینا پسران افشاریان