چه انتظاراتی از گوگل در سال 2017 داریم؟

یکی از محصولات شگفت انگیزی که گوگل در سال 2017 از آن رونمایی خواهد کرد اندروید ویر 2 (Android Wear 2) خواهد بود. با این که انتظار می رفت سال 2016 شاهد معرفی آن باشیم ولی گوگل تصمیم گرفت تا سال 2017 برای رونمایی از این گجت صبر کند.

سال 2016 شاید برای گوگل نسبتاً موفقیت آمیز بود ولی بسیاری انتظارات بیشتری از این غول دنیای تکنولوژی داشتند. برای مثال خبری از گجت پوشیدنی جدید گوگل نشد با این که احتمال می رفت امسال معرفی شود. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به برنامه های گوگل در سال 2017 میلادی که مطمئناً می تواند سال جذابی را رقم بزند.

Android Wear 2

یکی از محصولات شگفت انگیزی که گوگل در سال 2017 از آن رونمایی خواهد کرد اندروید ویر 2 (Android Wear 2) خواهد بود. با این که انتظار می رفت سال 2016 شاهد معرفی آن باشیم ولی گوگل تصمیم گرفت تا سال 2017 برای رونمایی از این گجت صبر کند.

البته این تأخیر می تواند باعث شود تا محصولی بسیار بهتر وارد بازار شود زیرا در آخرین آپدیت شاهد سرعت بیشتر در عملکرد و بهبود در قابلیت خرید کردن این گجت هستیم. کمپانی دیگری نظیر ال جی نیز مانند گوگل معرفی گجت پوشیدنی خود را به سال 2017 موکول کرده است.پایان برنامه های کروم ولی نه برای مرورگر کروم

آیا شما از طرفداران برنامه های کروم در ویندوز، مک و یا لینوکس هستید؟ اگر هستید برای شما خبرهای بدی داریم. گوگل در ماه آگوست سال 2016 اعلام کرد که کمتر از 1% کاربران مرورگر کروم از بسته های اپلیکیشن این مرورگر استفاده می کنند در نتیجه از سال 2017 این کمپانی از اپلیکیشن ها هیچ پشتیبانی ای نخواهد کرد و برنامه ی جدیدی نیز برای این بخش ارائه نمی کند.

البته تا سال 2018 شما می توانید از قابلیت های اپلیکیشنی گوگل کروم در سیستم عامل های مختلف استفاده کنید.گوگل به سیاره زمین کمک خواهد کرد

گوگل یکی از بزرگترین حمایت کنندگان انرژی پاک به حساب می آید و گفته شده که در سال 2017 تمامی دفاتر و دیتا سنترهای این کمپانی از انرژی های پاک استفاده خواهند کرد. Marc Oman، نماینده ی گوگل در اتحادیه انرژی اروپا در این باره گفته که گوگل همواره نگران تغییرات آب و هوایی زمین بوده و هست و به همین دلیل قصد دارد تا در تمامی زمینه ها از انرژی های پاک استفاده کند.
توجه بیشتر به گوشی های موبایل

از تاریخ 10 ژانویه گوگل برای این که سایت ها را در صفحات جستجو قرار دهد از سیاست جدیدی استفاده خواهد کرد. به گفته ی گوگل، ربات های این کمپانی وب سایت هایی که در گوشی موبایل بهتر نمایش داده می شوند را نسبت به دیگر سایت ها بیشتر می پسندند و در نتیجه در نتایج جستجو امتیاز بالاتری خواهند داشت.
Google Cloud

فضای ابری گوگل برای این کمپانی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا دیگر رقبای حاضر در این عرصه مانند اپل و مایکروسافت به پیشرفت های بزرگی دست پیدا کرده اند. همان طور که می دانید شما می توانید از طریق تمامی دیوایس های گوگل به فضای ابری این شرکت دسترسی داشته باشید.

به علاوه، گوگل اعلام کرده که سرویس هایی نظیر گوگل مپ را به فضای ابری خودش خواهد افزود.گوگل و دنیای چیپست ها

در سال 2016 خبرهایی مبنی در تولید و ساخت پردازنده های CPU و GPU توسط گوگل به گوش می رسید و به احتمال زیاد در سال 2017 شاهد ورود گسترده ی گوگل به این صنعت باشیم. حتی ممکن است در نسل بعدی پیکسل ها، گوگل از پردازنده های ساخت خودش استفاده کند.
اندروید و مشکلات آن

یکی از بزرگترین مشکلات سیستم عامل اندروید برای گوگل این است که از نظر سخت افزاری و تاحدودی نیز نرم افزاری، به خودکفایی کامل نرسیده و برای حضور در بازار نیازمند کمپانی هایی نظیر سامسونگ، ال جی و … می باشد. برای حل این مشکل گوگل باید گوشی هایی را به تولید برساند که کاملاً ساخته ی خودش هستند.

برای مثال می توان نگاهی به اپل داشت زیرا هم سیستم عامل و هم محصولات سخت افزاری نظیر گوشی هوشمند و مک ها را خودش طراحی کرده و به تولید می رساند.

در سال 2017 گوگل سعی خواهد کرد تا در این زمینه خودش را از کمپانی های دیگر بی نیاز کند.پیکسل های جدید

انتظار نمی رود که پیکسل های سال 2017 تحول زیادی نسبت به مدل های کنونی داشته باشند، ولی احتمال دارد از نظر سخت افزاری دچار تغییراتی شوند. برای مثال احتمالاً گوگل از پردازنده های خودش در گوشی های هوشمند پیکسل استفاده خواهد کرد. اگر از طراحی ظاهری گوشی های پیکسل ناراضی هستید باید به شما بگوییم که سال آینده نیز پیکسل های جدید با همین سبک طراحی وارد بازار خواهند شد.آندرومدا وارد می شود

آندرومدا قرار است نقش ویندوز 10 را برای گوگل ایفا کند. سیستم عاملی را تصور کنید که بر روی انواع پلتفرم ها می تواند نصب شده و مورد استفاده قرار گیرد. در سال 2017 شاهد ایفای نقش این سیستم عامل در دنیای تکنولوژی خواهیم بود. ممکن است این سیستم عامل را بر روی گوشی ها و حتی کروم بوکها نیز ببینیم.