ریزتراشه ی زیر پوست سوئدی ها چیست؟

ریزتراشه ی زیر پوست سوئدی ها چیست؟ | حدود 3 هزار نفر از مردم سوئد به جای کارت شناسایی و ورود و خروج و کارت باشگاه و ....، ریز تراشه ای زیر پوستشان دارند که زندگی کردن را برایشان بسیار آسان کرده است.

هزاران نفر در سوئد زیر پوست خود ریزتراشه کار می گذارند تا زندگی روزمره برایشان راحت تر شود.
به کمک این ریزتراشه ها افراد نیازی ندارند با خود کارت شناسایی، یا کارت ورود و خروج به محل کار و دیگر جاها را همراه داشته باشند.

در سه سال گذشته بیش از ۳ هزار نفر در سوئد استفاده از این ریزتراشه را که از یک دانه برنج کوچکتر است آغاز کرده اند. این تراشه کوچک را به کمک یک سورنگ در پشت دست کار می گذارند.

بن لیبرتون که یک میکروبیولوژیست است درباره این تراشه کوچک به یورونیوز می گوید: «این فناوری به طرزی باورنکردنی راحت است.»

بیشتر کاربران برای ورود به دفتر کار، به جای کارت باشگاه بدنسازی، برای خرید خوراکی از دستگا ه های خودکار و یا حتی به جای استفاده از بلیط قطار از این ریزتراشه استفاده می کنند.

اما بن لیبرتون هشدار می دهد که وقتی ریزتراشه در دستتان کار می گذارید خطر درز اطلاعات آن نیز در کار است. وی می گوید: «مسأله اساسی کنترل کردن داده ها است. یعنی اینکه چطور این داده ها ذخیره می شود. اگر داده ها ایمن نباشند و به نوعی به دست کسی بیافتند بازگرداندن این اطلاعات دشوار خواهد بود.»