شروع دوباره بزرگ ترین فستیوال بازی در دنیا/چه انتظاری از کنفرانس ای تری ۲۰۱۷ داریم؟

نزدیک به سه هفته دیگر تا شروع دوباره بزرگ ترین فستیوال بازی در دنیا مانده است. طبق معمول هر ساله، الان آدرنالین گیمرها مدام بالا و پایین می رود و منتظر هستند تا این همایش شروع شود. در کل دنیا هیچ گیمر حرفه ای را نمی توانید پیدا کنید که کنفرانس E3 را نشناسد و برای آغاز آن چشم انتظار نباشد. به غیر از گیمرها این کنفرانس برای توسعه دهندگان بازی های ویدویی هم بسیار حائز اهمیت است. به این دلیل که استیج این کنفرانس می تواند میزان درآمد یک کمپانی را رقم بزند.

همیشه در این کنفرانس، یک سری از توسعه دهندگان نورچشمی هستند به این معنی که اغلب منتقدین و گیمرها چشمانشان به دنبال آن ها است.

توسعه دهندگان و کمپانی بازی سازی باید بهترین نمایش خود را برای اینکه مخ طرفداران را بزنند باید انجام بدهند. حال بیشتر از این مقدمه نمی گویم و سر اصل مطلب می رویم.

از E3 2017 چه انتظاری داریم؟
پاسخ سوال بالا را، با برسی و پیش بینی هایی که وب سایت خبری مشهور تلگراف برای کمپانی های مطرح بازی سازی انجام داده بازگو می کنیم.

Electronic Arts
طبق سنت هرساله EA اولین کمپانی است که استیج E3 را شروع می کند. طبق خبرهای موجود امسال Electronic Arts باید اجرا قوی دارد داشته باشد.

بازی هایی با تم ورزشی، جنگی و سرعت احتمالا مزه کار این کمپانی خواهد بود. طبق همیشه انتظار داریم که یک دید کلی به fifa 18 داشته باشیم و حتما هم مانند سال گذشته غافلگیر کننده خواهد بود چون Electronic Arts تاکید زیادی بر روی توسعه این بازی داشته است.

یکی دیگر از بازی های دیگری که پیش بینی شده رونمایی شود Need for Speed خواهد بود که بعد از دوسال از نبود این بازی حال باید شاهد این باشیم که این دفعه چه حرکتی EA می خواهد بزند. امیدوار هستیم که شاهد یک گیم پلی از بازی Star Wars Battlefront 2 باشیم.

همچنین باید ببینیم که آیا امسال EA از شماره جدید Star Wars که سازنده آن طراح اصلی بازی Uncharted بوده است.

ای تری

Microsoft
یکی از اصلی ترین کمپانی های این همایش بی شک Microsoft است. امسال مایکروسافت تمرکر خود را بیشتر بر روی آشنایی با کنسول جدید خود یعنی ایکس باکس اسکورپیو خواهد گذاشت.

مایکروسافت چندی پیش اطلاعاتی از Project Scorpio را با سایت Eurogamer’s Digital Foundry در میان گذاشته بود.

انتظار هم می رود که امسال مایکروسافت ایکس باکس اسکورپیو را با بازی های جدید مورد نمایش افراد نشان دهد. در حال حاضر مایکروسافت از نظر بازی های انحصاری برای کنسول خود نسبت به سونی کمی عقب مانده اما این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت که مایکروسافت تمام توان خود را برای ایکس باکس اسکورپیو به کار خواهد برد.

بازی Forza Motorsport 7 که تقریبا تمام آشکارسازی های آن انجام شده، می ماند یک سری از بازی ها که کمتر درباره آن ها گفته شده مانند؛ Sea of Thieves و Crackdown 3.

اما واقعیت این است که این بازی ها نمی توانند خیلی در مقابل بازی های شاخ سونی دوام بیاورد. خدا را چه دیدی شاید مایکروسافت یه حقه ای در آستین خود داشت مثلا اینکه از Halo 6 رونمایی کند.

Bethesda
بتزدا همیشه از آن دسته از کمپانی هایی بوده که توانسته با غافلگیری های خوب خود همه را به وجد بی آورد.

خبرها از بتزدار، مانند بقیه کمپانی ها خیلی زیاد نیست. اما امیدواریم که خبری از ساخت بازی elder scrolls vi بشنویم. همچنین یک رونمایی از The Evil Within 2 داشته باشیم.

Ubisoft
در حال حاضر این کمپانی نسبت به بقیه با وجود خبرهایی که اعلام کرده معروف تر است.

امسال هم باید شاهد گیم پلی از بازی Assassin’s Creed Orgins باشیم. باید ببینیم که می تواند یوبی سافت دوباره با طرفداران این بازی آشتی کند.

شما شاید یادتان بیاید و شاید هم نه! دیگر نسخه های آخری بازی Assassin’s Creed بسیار داغون شده بود و کسی محل به این بازی نمی گذاشت.

به غیر از این بازی، خداکند یک رونمایی از نسخه جدید Far Cry داشته باشیم. شاید هم یک رونمایی ساده ای از بازی Splinter Cell یوبی سافت از خود نشان دهد.

Sony
کنفرانس سونی در E3 همیشه مانند کلاس درس بوده. به این دلیل که امکان ندارد سونی شما را غافلگیر نکند.

برخلاف بسیاری دیگر از کمپانی ها، سونی بیشتر سعی می کند که بازی معرفی کند و گیم پلی به نمایش بگذارد.

یادش به خیر، سال گذشته در 2016 E3 سونی به صورت کاملا غافلگیر کننده ای از بازی God Of War جدید رونمایی کرد تازه آن هم با گیم پلی. خلاصه اینکه این کار باعث شد ملت کف و خون قاطی کنند.

امسال هم از این کمپانی انتظارات بالایی می رود. در همایش امسال احتمال این را می دهیم که عناوینی همچون The Last of Us: Part Two، God of War، Death Stranding و Days Gone به نمایش گذاشته شود.

البته بازی هایی دیگری هم وجود دارد مانند Detroit: Become Human و Spider-Man که می تواند در این همایش وجود داشته باشد.

سجاد میرزامهدی تهرانی