دوربین دیجیتالی Olympus sp ۵۵۰ UZ

این محصول ۴۹۹ دلار نخستین دوربین دیجیتالی است که ادعا می کند بزرگنمائی دیداری معادل هیجده برابر دارد این دوربین از نظر ظاهری شبیه به EVF تحسین برانگیز است

این محصول (۴۹۹ دلار) نخستین دوربین دیجیتالی است که ادعا می‌کند بزرگنمائی دیداری معادل هیجده برابر دارد. این دوربین از نظر ظاهری شبیه به EVF تحسین‌برانگیز است.

پیش‌بینی می‌شود که این دوربین ۱/۷ مگاپیکسلی حتی پیش از ورود به بازار توجه همه را به خود جلب کرده باشد. چرا؟ چون که لنز قدرتمندی دارد! شاید این نخستین دوربین دیجیتالی باشد که ادعا می‌کند بزرگنمائی دیداری تا هجده برابر دارد، بنابراین می‌تواند یک واید ۲۸ میلی‌متری را به ۵۰۴ میلی‌متر مؤثر برساند. در حالت بزرگ‌ترین ماکرو هم می‌تواند فوکس را به یک سانتی‌متر برساند.

این دوربین می‌تواند چنین فاصله‌ای را با گسترده بیشینه اندازه دیافراگم از f/۲.۸ در واید به ۵.f/۴ کاملاً گسترده شده پوشش دهد. بنابراین نباید این دوربین را محدود به دسترسی‌های Tele دانست.

به برجستگی‌های این دوربین کنترل‌های کامل دستی و تصویرگری RAW هم بیفزائید تا ویژگی‌های این دوربین بهتر و بهتر شود. این دوربین واقعاً شایستگی قیمت در نظر گرفته شده را دارد. لوله لنزش به قدری خوب طراحی شده که حرکت هموار و بی‌صدای آن را میسر ساخته است. دکمه‌ەا و سایر بخش‌های بدنه نیز محکم به‌نظر می‌آیند. شاید بدنه آن به استحکام فلزهای موجود در ساختار Canon PowerShot G۷ نباشد، اما مطمئن باشید که در هنگام استفاده به محکمی و قدرت آن پی خواهید برد.

تنها مشکلی که درباره این دوربین وجود دارد، پوشش باتری آن است که به سادگی باز و بسته نمی‌شود، اما شاید این محصول نمونه از پیش تولید شده‌ای باشد که پیش از تولید انبوه سایر قطعات دوربین چنین مشکلاتی برطرف شود. جالب است بدانید که این دوربین هم به درد حرفه‌ای‌ها می‌خورد و هم مناسب مبتدیان خواهد بود. صرف‌نظر از کنترل‌های کامل دستی موجود، توسعه وقفه ۳/۱، تصویرگری RAW، پیش نمایش هسیتوگرام و سایر بخش‌های کاربردی برای کاربران حرفه‌ای، این دوربین شامل سیستم Guide هم است که در شرایط عکس‌برداری خاص، راهنمائی‌های شایانی به شما می‌کند و کاربر را مستقیماً به تنظیمات مورد نظر در آن شرایط راهنمائی می‌کند. به توانمندی‌های ذکر شده گزینه‌های تدوین موجود در دوربین را نیز بیفزائید. روش‌های منظره‌ای غنی و جمع‌آوری لنزهای یدکی همه و همه برای مبتدیانی است که هنوز خود را برای جهش به DSLR آماده نمی‌دانند. فراموش نکنید که Olympus در این بخش از بازار تنها نخواهد ماند و باید با دوربین‌های دیگر رقابت کند.

● Yousendlt برای Addle Aderture پلاگینی عرضه کرد

ارسال رایگان پلاگین به کاربران Aprture این امکان را می‌دهد که فایل‌های بزرگ تصویری را از برنامه ارسال کنند. با این پلاگین که برای نرم‌افزار اجرائی تصویر Aperture ۱.۵ محصول اپل ارایه شده است کاربران می‌توانند فایل‌های تصویری بزرگی را به‌صورت مستقیم از برنامه ارسال کنند. برای استفاده از این پلاگین باید گزینه ارسالی You Send It را از منوی کرکره‌ای در Aperture انتخاب کنید، یا چند آدرس پست الکترونیکی را وارد کرده و اگر می‌خواهید نظرات خود را هم بیفزائید، نوع و اندازه تصویر را انتخاب کرده و Send را فشار دهید. بدین ترتیب مکاتبین شما پیغام الکترونیکی با شرح دستورالعمل‌هائی برای فراخوانی تصویرهای ارسالی دریافت می‌کنند. این پلاگین می‌تواند هم‌زمان چندین فایل را ارسال کند و شما فایل‌های Aperture خود را روی وب‌سایت You Send It دریافت خواهید کرد.