دوربین Sony

این دوربین به راحتی در جیب جای می گیرد و بدنه فلزی آن تنها ۲۳ میلی متر ضخامت داشته و وزن آن ۱۴۰ گرم می باشد این دوربین در رنگ های نقره ای, مشکی و قرمز ارائه شده است که می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید

● Sony Cyber-shot DSC-T۱۰۰

▪ نقاط قوت :

عکس‌های عالی؛ کارایی و عملکرد سریع؛ قابلیت‌های متوسط به بالا نسبت به کلاس خود شامل زوم ۵x و فوکوس ۹ نقطه‌ای.

▪ نقاط ضعف :

دکمه‌ها کمی کوچک هستند؛ فاقد صحنه‌یاب نوری.

Sony Cyber-shot DSC-T۱۰۰ نیز همانند دیگر سری‌های این نوع دوربین دارای طراحی باریک، طراحی کوچک و رنگ متالیک می‌باشد.

● بررسی محصول

این دوربین به راحتی در جیب جای می‌گیرد و بدنه فلزی آن تنها ۲۳ میلی‌متر ضخامت داشته و وزن آن ۱۴۰ گرم می‌باشد. این دوربین در رنگ‌های نقره‌ای، مشکی و قرمز ارائه شده است که می‌توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برخلاف چیدمان معقول دکمه‌های کنترل، DSC-T۱۰۰ هنوز برخی از عملکردهای خود را قربانی فرم خود کرده است؛ دکمه‌های دوربین کمی کوچک احساس می‌شوند و ممکن است برای افرادی که دارای انگشتان بزرگ هستند دردسر ایجاد کنند.

طراحی باریک و سطح درخشان DSC-T۱۰۰، یک قلب تپنده قوی قرار دارد. این دوربین ۸ مگاپیکسل دارای لنز Carl Zeiss با زوم ۵x (معادل ۳۵mm تا ۱۷۵mm) که نسبت به دوربین های سری T قبلی که زوم ۳x داشتند ارتقاء قابل توجهی یافته است. صفحه‌نمایش ۳ اینچ این دوربین یک دید گسترده از نمای مورد نظر شما فراهم می‌سازد؛ صفحه‌نمایش کاملا واضح و شفاف است حتی زمانیکه از زاویه ۹۰ درجه به آن نگاه می‌کنید.

T۱۰۰ از پایاسازی تصویر نوری Super SteadyShot سونی بهره می‌برد و می‌تواند میزان حساست خود را به میزان ISO ۳,۲۰۰ برای روشنایی کم و تصوبر برداری سریع افزایش دهد. همچنین این دوربین داری فوکوس ۹ نفطه‌ای اتوماتیک می‌باشد که قابلیت فوق‌العاده مفیدی است که در اکثر دوربین‌های پیشرفته و قوی یافت می‌شود.

سفت‌افزار Sony Cyber-shot DSC-T۱۰۰ تا آنجا که سخت‌افزار آن اجازه می‌دهد امکانات مفیدی ارائه می‌دهد. حالت چهره یاب میزان وضوح را بصورت اتوماتیک در هنگام گرفتن عکس‌های دست جمعی تنظیم می‌کند. شما همچنین می‌توانید رنگ‌ها را تنظیم کرده، حالت قرمز شدگی چشم را برطرف نمایید و دیگر افکت‌های در نظر گرفته شده را بر روی تصاویر اعمال نمایید.

همچنین T۱۰۰ قادر است در هنگام پخش اسلایدی تصاویر از طریق اتصال به تلویزیون از طریق کابل ویدئو همراه RCA به پخش MP۳ نیز بپردازد یا برای اتصال به تلویزیون‌های HD می بایست از کابل کامپوننت اختیاری که برای این دوربین در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

در تست‌های ما کارایی DSC-T۱۰۰ بسیار عالی بود. روشن شدن دوربین تنها به ۱.۱ ثانیه زمان احتیاج دارد و قادر است در هر ۱.۴ ثانیه یک عکس بگیرد. در صورت فعال بودن فلاش این زمان (عکس گرفتن) به ۳ ثانیه افزایش می‌یابد و این بخاطر شارژ مجددی است که باید باتری انجام دهد که حقیقتا زمان کمتر از این مقدور نمی‌باشد.

واکنش دیافراگم بسیار سریع است، در کنتراست بالا تنها ۰.۴ ثانیه و در کنتراست پایین ۱.۲ ثانیه. حالت پیاپی عکس برداری دوربین نیز بسیار خوب عمل می‌کند و با سرعت ۲.۳ فریم در ثانیه قادر به گرفتن ۱۵ عکس در ۶.۶ ثانیه می‌باشد.

DSC-T۱۰۰ عکس‌های خیلی خوبی با جزئیات بسیار عالی می‌گیرد. عکس‌ها در حالت ISO ۴۰۰ دقیق و عاری از هرگونه نویز می‌باشند. حالت‌های ISO ۸۰۰ و ISO ۱,۶۰۰ عکس‌های نسبتا خوبی اما با مقداری نویز می‌گیرند ولی قابل تحمل و استفاده هستند. حالت‌های ماکرو و سوپر ماکرو T۱۰۰ واقعاً ما را تحت تاثیر قرار داد؛ در این حالت دوربین عکس‌های از نزدیک (close-up) فوق‌العاده‌ای می‌گیرد.

ولی به هرحال هیچ‌چیزی کامل نیست. همانند اکثر دوربین‌ها دستی، گرفتن عکس در حالت ISO ۳,۲۰۰ بیشتر شبیه نقاشی‌های اکسپرسیونیست می‌ماند تا عکس. ما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از نویز زیاد در حالت‌های ISO ۸۰۰ یا پایینتر عکاسی نمایید.

فیلم‌برداری در حالت Fine (اندازه ۶۴۰x۴۸۰ ۳۰fps MPEG-۴) در صورت پیچیده نبودن حرکت بسیار خوب به نظر می‌رسد. متاسفانه سایز فایل‌های تصویری نسبتا زیاد است: حدود ۱.۳ مگابایت در ثانیه، بطوریکه یک دقیقه ویدئو حدوداً ۷۷ مگابایت فضا مصرف می‌کند. این حجم کمتر از MJPEG استفاده شده در Canon IXUS ۷۵ ولیکن بطور کلی زیاد است. امتیاز دیگر این دوربین امکان زوم در هنگام فیلمبرداری می‌باشد.

Sony Cyber-shot DSC-T۱۰۰ ثابت می‌کند که دقیقا یک دوربین دستی خوب چگونه باید باشد. این دوربین اندازه باریکی دارد و به راحتی در جیب جای می‌گیرد. دارای قابلیت‌های مفیدی بوده و به سرعت عکس‌های عالی می‌گیرد. ممکن است قیمت آن کمی زباد باشد ولی در عوض دوربین کاملی بدست خواهید آورد.