مروری بر زندگی مرحوم پیام صابری

درگذشت پیام صابری، بازیگر، کارگردان و چهره پرداز سینما و تلویزیون اهل ایران، همسر زیبا بروفه بازیگر سریال مجید دلبندم.

پیام صابری، متولد ۱۳۵۲ از تهران، بازیگر، کارگردان و چهره پرداز سینما و تلویزیون اهل ایران و همسر زیبا بروفه بود.
او را شاید بسیاری از کسانی که مخاطب تلویزیون باشند با سریال "ریحانه" به کارگردانی سیروس مقدم که ایفای نقش کرد بشناسند، کار چهره پردازی را با دستیاری در سریال امام علی با همکاری داوود میرباقری شروع کرد.
پیام صابری در سال 1373با بازی در کار تلویزیونی علی شوقیان به نام «خانه شلوغ» بازیگری را به صورت جدی آغاز کرد و بعد از آن در فیلم «شب روباه» به کارگردانی همایون اسعدیان ظاهر شد. صابری در آخرین روزهای عمر مشغول ساخت سریالی با عنوان «کوله پشتی» برای شبکه زاگرس بود که مراحل تصویربرداری را پشت سر گذاشته و آماده نمایش بود اما متأسفانه اجل مهلتش نداد.
پیام صابری که هیچ بیماری قلبی نداشت و همچنان در عرصه سینما در حال فعالیت بودند، به طور ناگهانی در خانه دچار نفس تنگی می شود و به اصرار زیبا بروفه به بیمارستان می رود، اما متاسفانه در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۷ به علت ایست قلبی در سن ۴۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.
چند ساعتی از فوت پیام صابری نمی گذرد که سراسر صفحات مجازی پر شده است از پیام های تسلیت به زیبا بروفه و خانواده اش برای درگذشت آن مرحوم . بسیاری از هنرمندان پس از شنیدن این خبر شوکه کننده در صفحات اینستاگرمشان با گذاشتن تصاویری از پیام صابری نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند.
زیبا بروفه همسر پیام صابری، بازیگر سینما و تلویزیون در ۲۹ شهریور ماه سال ۵۴ در تهران متولد شده و فارغ التحصیل حقوق قضایی از دانشگاه آزاد است و در سال ۱۳۸۰ ازدواج کردند، فرزند زیبا بروفه و پیام صابری در ۲۲ اردیبهشت ۹۷ به دنیا آمد که نامش را اهورا گذاشتند.
بروفه از جمله بازیگرهایی است که هیچگاه نتوانست در سینما به محبوبیتی همپای تلویزیون دست پیدا کند. اگر چه کارش را از سال ۱۳۷۳ و با مجموعه تلویزیونی «خانه شلوغ» به کارگردانی علی شوقیان آغاز کرد و بلافاصله پس از آن به سینما راه پیدا کرد و در فیلم شب روباه سال ۱۳۷۵ به کارگردانی همایون اسعدیان بازی کرد اما حضورش گویی دیده نمی شد. تا اینکه سال ۱۳۷۷ از راه رسید و با مجموعه دلبندم که بسیاری با مجید جان آن را می شناسند و محصولی برای کودکان بود به یک چهره شاخص تبدیل شد و با فیلم پر پرواز در سال ۱۳۷۹ باعث مطرح شدن بیشتر در دنیای بازیگری شد.